Gyvenamosios vietos deklaravimas užsieniečiams

Migracijos departamentas informuoja, kad 2021 m. kovo 1 d., įsigaliojus Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimams, užsienietis gali pasirinkti, kuriuo metu deklaruos gyvenamąją vietą Lietuvoje – Migracijos departamente, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi, ar seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi.

Jeigu užsienietis pasirinks gyvenamąją vietą deklaruoti Migracijos departamente, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi:

Tokiu atveju duomenis apie gyvenamąją vietą Lietuvoje nurodomi pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, o gyvenamosios vietos deklaracijos atskirai pildyti nebereikia.

Per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) pildydamas prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi, užsienietis gali pridėti dokumentus, patvirtinančius užsieniečio teisę deklaruoti gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje. Tai gali būti:

– gyvenamosios patalpos savininko ar bendraturčio ar jo (jų) įgalioto atstovo sutikimas apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje. Savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro arba seniūno. Jeigu prie prašymo pridedamas nepatvirtintas savininko (bendraturčio) sutikimas, savininkas (bendraturtis) turi atvykti į Migracijos departamentą kartu su užsieniečiu rezervuotu vizito laiku – tokiu atveju savininko (bendraturčio) sutikimą patvirtins užsieniečio prašymą priimantis Migracijos departamento darbuotojas;

– su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis. Sutarties nebūtina tvirtinti notariškai arba registruoti VĮ „Registrų centras“;

– juridinio asmens išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi juridiniam asmeniui priklausančioje patalpoje, arba apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantis dokumentas.

Pildant prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi, užsienietis vieną iš minėtų dokumentų ir pasižadėjimą deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje gali pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Galiojantis kelionės dokumentas“.

Jeigu gyvenamoji patalpa užsieniečiui priklauso nuosavybės teise arba su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis įregistruota VĮ „Registrų centras“, šias aplinkybes patvirtinančių dokumentų Migracijos departamentui pateikti nereikia.

Jeigu užsienietis pasirinks gyvenamąją vietą deklaruoti seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi:

Pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, galima pateikti pasižadėjimą deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, o vėliau, atsiėmus leidimą gyventi iš Migracijos departamento, per 1 mėnesį nuvykti į seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą VĮ „Registrų centras“ direktoriaus nustatyta tvarka.

***

Primename, kad kiekvienas pilnametis užsienietis, siekiantis gauti leidimą gyventi Lietuvoje, turi įrodyti, kad jam tenkantis gyvenamasis plotas yra ne mažesnis kaip 7 kvadratiniai metrai. Užsieniečiams, atvykstantiems  mokytis ar studijuoti, taikomas mažesnio gyvenamojo ploto reikalavimas – 4 kvadratiniai metrai. Gyvenamojo ploto reikalavimas netaikomas nepilnamečiam užsieniečiui, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams bei siunčiamiems laikinai dirbti į kitą Europos Sąjungos ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybę narę užsieniečiams.

DUK:

 1. Ar užsienietis gali deklaruoti gyvenamąją vietą su viza?
  Ne, negali. Deklaruoti galima tik turint leidimą gyventi Lietuvoje.
 2. Ar užsienietis turi pirma deklaruoti savo gyvenamąją vietą, o tik vėliau gauti leidimą gyventi Lietuvoje?
  Ne, užsienietis turi gauti leidimą gyventi Lietuvoje ir tik po to deklaruoti gyvenamąją vietą.
 3. Kaip deklaruoti savo gyvenamąją vietą studentui iš užsienio?
  Užsienietis atvykstantis studijuoti į Lietuvos Respubliką turi gauti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje ir bendrabučio administracijos sutikimą deklaruotis bendrabučio patalpose arba pateikia nuomos sutartį. Gyvenamosios vietos deklaraciją pateikia seniūnijai pagal gyvenamąją vietą.
 4. Ar norint deklaruoti nepilnamečio užsieniečio gyvenamąją vietą reikalingas atskiras savininko sutikimas?
  Deklaruoti nepilnamečio vaiko gyvenamąją vietą atskiro būsto savininko sutikimo nereikia. Nepilnamečiai vaikai deklaruojami su vienu iš tėvų (įtėviu, globėju), bet vaikas turi turėti leidimą gyventi Lietuvoje.
 5. Jei esi užsienio valstybės pilietis ir esi deklaravęs savo gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, išvykimo iš Lietuvos Respublikos atveju, ar turi deklaruoti savo išvykimą?
  Užsienio valstybės pilietis, kuris deklaravo savo gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje ir nori išvykti ilgesniam nei 180 dienų laikotarpiui, turi deklaruoti išvykimą iš Lietuvos Respublikos. Tai gali padaryti kreipdamasis į savo seniūniją.
 6. Ar užsienietis gali pateikti gyvenamosios vietos deklaraciją elektroniniu būdu?
  Taip, jei gali save identifikuoti el. būdu ir nuosavybės savininkas yra fizinis asmuo, https://www.epaslaugos.lt/portal/citizen?category_id=423  https://www.registrucentras.lt/savitarna/  

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content