Festivalis „Piešiame Nemuną“

Pirmą kartą organizuojamas festivalis „Piešiame Nemuną“ apjungia skirtinguose Nemuno krantuose gyvenančias kaimynines bendruomenes bendrakūrybai prie upės. Liepos 23 dieną, pačiame vidurvasaryje, upės pakrantėse ir paplūdimiuose organizuojami plenerai kvies tapyti Nemuną kartu. Tai vienos dienos renginys, vienu metu organizuojamas skirtingose Kauno miesto ir rajono vietose. Dalyvauti gali visi – kasdienoje nepiešiantys, meno mėgėjai ir profesionalūs menininkai.

Upė yra įkvėpimo, poilsio, kūrybos vieta. Neretai tai atrodo įprasta, tačiau Nemunas yra viena gražiausių ir ryškiausių vietų Kaune bei kitose Nemuno pakrančių vietovėse. Drauge piešiant galima turiningai leisti laisvalaikį, o upė ir gamta jos pakrantėse suteikia galimybę atsipalaiduoti ir leisti sau kurti, į kūrybos procesą įsitraukti ir iki šiol nebandžiusiems piešti ar tapyti, meno mėgėjus ir profesionalius menininkus – dalintis savo kūryba, patirtimis, būti vietos bendruomenės dalimi.

Festivalis „Piešiame Nemuną“ vyks trijose lokacijose, galima prisijungti Kaune – Vilijampolėje ir Panemunėje, bei Zapyškyje, Kauno rajone. Inicijuoti plenerą savo bendruomenėje kviečiamos ir kitos pakrantės, drauge kurti prie upės, išplėsti teritorijas ne tik Kauno mieste ir rajone, bet ir kitose savivaldybėse.

Festivalio metu, birželio mėnesį, taip pat organizuojami kūrybiniai susitikimai-dirbtuvės su profesionaliais menininkais, jų metu dalyviai turės galimybę artimiau susipažinti su menininko kūrybine aplinka, kūrybiniu procesu, įsitraukti patys per praktines, vietoje suteikiamas kūrybines patirtis – grafikos dirbtuvėlėse kurti ekslibrisus, atvirukus, išbandyti ir palavinti ranką piešiant angliuku, kurti kitomis nesudėtingomis priemonėmis.

O rudenį organizuosime bendras parodas ir vėl susitiksime. Festivalio kūrybines veiklas kuruoja vietos bendruomenėse kuriantys menininkai: tapytoja, tekstilininkė Živilė Muraškienė, tapytoja, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė Daiva Nevardauskienė, dailininkė, kino dekoratorė Karolina Aleškevičiūtė.

Idėja drauge piešti Nemuną festivalio bendraminčiams gimė 2019 metais dalyvaujant bendrakūrybinėse dirbtuvėse, kurių siekis buvo suaktyvinti Nemuno pakrantes naujoms kūrybinėms, meninėms raiškoms. Esant karantino ribojimams 2020 metais nebuvo sąlygų tai įgyvendinti, tuo tarpu įgyvendintos kitos kūrybinės veiklos vietos bendruomenėse atvirose erdvėse prie upės, kas užtikrino ir saugumo reikalavimus šiuo laikotarpiu.

Veiklos parodė, kad bendruomenėms reikia bendrų, įdomių, sutelkiančių veiklų, skatinančių turiningai leisti laisvalaikį, o upė ir gamta jos pakrantėse suteikia galimybę atsipalaiduoti ir leisti sau kurti. Taip pat daugelis veiklų dalyvių naujai atrado Nemuną savo kasdienoje, bei gimė bendraminčių iniciatyva „Švęskime upę!“, kviečianti naujai atrasti upes mieste, kurti naujus kultūros ir meno reiškinius upių pakrantėse.

Festivalis „Piešiame Nemuną“ gali tapti tradiciniu kasmetiniu renginiu, kuris sukvies tiek profesionalius menininkus, tiek meno mėgėjus bei kasdienoje kūryboje nedalyvaujančius narius ir kurs naujas tradicijas. Lengvu formatu organizuojami susitikimai-dirbtuvės su profesionaliais menininkais, vieną dieną skirtingose vietose organizuojami plenerai prie upės Nemuno, plenerų parodos ir jų pristatymai drąsins kurti nekuriančiuosius, o meno mėgėjus bei menininkus – dalintis savo kūryba.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai: VšĮ „Moterų erdvės“, VšĮ Kūrybos ir užimtumo stuba, VšĮ Alternatyviai, Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Festivalio idėją palaiko Kaunas 2022 bendruomenių programa „Fluxus Labas“. Dalyvauja kūrybinė laboratorija „Kita Neries pusė“, Vilijampolės bendruomenės centras „Veršva“.

 

Nemuno plenerai, 07.23 d.https://www.facebook.com/events/597331471235909/ bei https://kultura.kaunas.lt/renginys/festivalis-piesiame-nemuna/4870

Kūrybiniai susitikimai-dirbtuvės su menininkais, birželio mėnesį:

Panemunėje – https://www.facebook.com/events/235400854606874 bei https://kultura.kaunas.lt/renginys/kurybinis-susitikimas-dirbtuves-su-menininke-panemune/4871

Vilijampolėje – https://www.facebook.com/events/463677728032885 bei https://kultura.kaunas.lt/renginys/kurybinis-susitikimas-dirbtuves-su-menininku/4853

 

Festivalio organizatorių inf.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content