Etninio paveldo bendruomenė „Kauno Veršva”kviečia Jus

 

        Spalio 2 d  15 val.(šeštadienį) į Baltų kultūros šventę ant Veršvų piliakalnio skirtą pasaulinio garso archeologės  Marijos Gimbutienės 100-ųjų gimimo metinių jubiliejui (sukurtas menini plakatas).

       Kviečiame JUS  drauge ant Veršvų piliakalnio prie degančio aukuro sugiedoti Valstybės himną. Seimas 2021 –uosius metus paskelbė Marijos Gimbutienės metais.

       Renginyje dalyvaus VDU prof. Alvydas Butkus ir  mintimis dalinsis apie Lietuvių ir latvių kalbinę ir etninę bendrystę,

      Etnologė, filosofijos magistrė Stasė Mickutė trumpai apžvelgs mokslininkės kūrybą ir jos  knygą „Baltai priešistoriniais laikais” kuri siejama su  Veršvų piliakalnio archeologiniai radiniais.(bus eksponuota stende)

      Poetė ,Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė Danutė Rukštelytė – Blėkienė pristatys poezijos leidinį „Gintarinio laiko delnuose“ rašytą  Baltų kultūros tema.

    „Santakos” vaidilė Julija Čiurinskienė  prie degančio aukuro atliks Baltiškos kultūros apeigas.

      Muzikas ir kompozitorius Arvydas Paulauskas atliks lietuviškas sutartines kviesdamas įsijungti ir žiūrovus.

      Koncertuos vokalinis instrumentinis ansamblis „ŠLAMUTIS”, vadovas Juozas Gricius.

       Poetė Ona Jakubonienė deklamuos eiles skirtas Lietuvai

       Dalyvaus projekto:”Kaunas- Europos kultūros sostinė -2022″ organizatorė Solveiga Dambrauskaitė.

       Renginį ves „Kauno Veršva bendruomenės pirmininkė Stasė Mickutė

       Renginio pabaigoje susirinkusius vaišinsime žolelių arbata ir baltiškais kepiniai

 

 

Pastaba: Į Veršvų piliakalnį, esantį Raudondvario plente atvykti 7,11 troleibusais ar autobusais vykstančiais į Raudondvarį ar Kulautuvą. Išlipti Gervių stotelėje ir toje pusėje matysite rodyklę į „Veršvų“ piliakalnį, užlipsite į jį ąžuoliniais laiptais.

Renginio organizatoriai maloniai Jus kviečia dalyvauti Baltų kultūros šventėje.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content