Diskusija ir tarptautinės jaunimo grupės pasirodymas Kauno IX forto muziejuje

Kaip menas gali padėti jaunimui pajausti ir suprasti sudėtingiausias praėjusio amžiaus istorijos akimirkas? Mokiniai iš Kroatijos, Vengrijos, Vokietijos ir Lietuvos lankysis Kauno IX forto muziejuje, kur dalyvaus 8 kartą vyksiančiame edukaciniame projekte „Sound in the Silence“. Devynioliktojo amžiaus tvirtovė, kurioje Antrojo pasaulinio karo metais buvo vykdomi nacistų nusikaltimai, daugiau nei savaitei virs jaunimo tarpdisciplininių seminarų vieta. Jų darbo rezultatas – baigiamasis spektaklis bus rodomas spalio 3 d. 18.00 val. muziejuje (Žemaičių pl. 75, Kaunas). Projektą organizuoja Europos atminimo ir solidarumo tinklas ir asociacija MOTTE.

Kauno tvirtovė, pastatyta kaip gynybinių įtvirtinimų dalis prie vakarinės Rusijos imperijos sienos, 1941 metais pateko į nacistinės Vokietijos rankas. Tuomet ji paversta apie 50 000 kalinių, daugiausia žydų kilmės, žudynių vieta. Nelengva, sudėtinga IX forto praeitis taps šiųmečio tarptautinio meno, edukacijos ir istorijos projekto „Sound in the Silence“ atspirties tašku. Jo dalyviai – 14–18 metų amžiaus mokiniai – atvyks į Kauną, kad tarp istorinės tvirtovės sienų dalyvautų užsiėmimuose ir seminaruose, kuriuos ves edukatoriai ir menininkai.

Tiesioginis ryšys su istorija jaunimui ir jo mokytojams taps įkvėpimu drauge imtis meninės veiklos: jaunieji kūrėjai savo apmąstymus ir pastebėjimus pavers garso, žodžio ir judesio spektakliu. Ruoštis jiems padės: reperis ir prodiuseris Danas Wolfas (JAV), choreografė Katarina Rampackova (Slovakija), performeris Seanas Palmeris (Didžioji Britanija), psichologė Tetiana Krukovska (Ukraina) ir IX forto muziejaus edukatoriai. Jų darbo rezultatą bus galima pamatyti spalio 3 d. 18.00 val. muziejuje.  

Po spektaklio vyks diskusija apie naujus istorijos ugdymo metodus. Joje dalyvaus menininkai, seminarams vadovavę edukatoriai ir jaunimas.

Ankstesni „Sound in the Silence“ projektai vyko tokiuose miestuose kaip Gdanskas ir Varšuva bei buvusiose Borno Sulinovo, Nojengamo prie Hamburgo ir Ravensbriuko koncentracijos stovyklose.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Plačiau apie projektą: https://enrs.eu/edition/sound-in-the-silence-2022-23

Organizatoriai: Europos atminimo ir solidarumo tinklas, asociacija MOTTE, Hamburgas, Vokietija
Partneris: Kauno IX forto muziejus, Lietuva

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content