DĖL IŠMOKOS VAIKUI SKYRIMO IR MOKĖJIMO

Informuojame, kad įsigaliojus Lietuvos Respublikos išmokų vaikams pakeitimo įstatymui, nuo 2019 m. sausio 1 dienos didėja išmoka vaikui.

  • Kiekvienam vaikui nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniam, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir besimokančius profesinio mokymo įstaigose, jeigu į mokymąsi yra įtraukta bendrojo ugdymo programa), bet ne ilgiau iki jam sukaks 21 metai, bus mokama 1,32 bazinės socialinės išmokos dydžio (50,16 Eur), neįgaliam vaikui (iki 18 metų) -1,84 bazinės socialinės išmokos dydžio (69,92 Eur) universali išmoka vaikui.
  • Taip pat suvienodinamas papildomai skiriamos išmokos vaikui dydis. Bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems ir (ar) globojantiems 3 ir daugiau vaikų bei nepasiturinčioms šeimoms, kurių pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 183 Eur papildomai skiriamos išmokos vaikui dydis nuo š. m. sausio 1 d. bus 0,53 bazinės socialinės išmokos dydžio (20,14 Eur) nepriklausomai nuo vaiko amžiaus.
  • Pažymime, kad tiems išmokų gavėjams, kuriems jau yra paskirta išmoka vaikui ir jos mokėjimo laikotarpis dar nėra pasibaigęs, naujo prašymo dėl išmokos vaikui skyrimo teikti nereikia.
  • Įstatymu taip pat įtvirtinta, jog išmoką vaikui turi teisę gauti ir pats vaikas nuo 14 iki 18 metų, turintis tėvų ar rūpintojų sutikimą, nepilnametis vaikas teismo tvarka pripažintas emancipuotu, susituokęs vaikas ar asmuo, kuris iki 21 metų amžiaus mokosi pagal bendrojo ugdymo programą.
  • Daugiau informacijos:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.1DEDD43B92AE/WvtVXWxoaW

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content