Dėl daugiavaikių motinų apdovanojimo Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“

2020 m. gegužės mėnesį (kaip ir kiekvienais ankstesniais metais), minint Motinos dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentūroje numatomas daugiavaikių motinų apdovanojimas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais. Pagal Lietuvos Respublikos valstybės apdovanojimų įstatymo 37 straipsnį šiam apdovanojimui pristatomos motinos, pagimdžiusios, išauginusios ir gerai išauklėjusios 5 ir daugiau vaikų.

Vadovaujantis Valstybės apdovanojimų įstatymo 11 straipsnio 3 dalimi, socialinės apsaugos ir darbo ministrui siūlyti kandidates apdovanoti Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais gali ir savivaldybių administracijos.

Maloniai kreipiamės į Jus, prašydami pateikti raštiškas rekomendacijas daugiavaikių motinų, kurios pagimdė, išaugino 5 ir daugiau vaikų ir juos išauklėjo dorais žmonėmis ir piliečiais, besilaikančiais nustatytų elgesio normų, apdovanojimui Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

Atkreipiame dėmesį, kad rekomendacija yra pagrindinis dokumentas, kuriuo vadovaujamasi teikiant daugiavaikes motinas apdovanojimui. Teikimas turi būti pildomas ir atitikti apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu teikimo formą (pridedama), todėl jame būtina tiksliai nurodyti:

  1. motinos vardą ir pavardę, gimimo datą;
  2. tikslų motinos gyvenamosios vietos adresą (pašto indeksą, gatvės pavadinimą, namo numerį, kaimą/gyvenvietę, seniūniją, savivaldybę, miestą ir rajoną) ir telefono ryšio numerį. Jei motina gyvena pas vaikus, vaiko, pas kurį gyvena, vardą, pavardę ir telefono ryšio numerį, el. paštą, tikslų adresą (kontaktui palaikyti gali būti nurodyti ir keleto vaikų telefonų numeriai ir el. paštai);
  3. išvardinti visus užaugintus iki 18 metų vaikus (sūnus, dukra), nurodant kiekvieno pilną vardą ir pavardę, pilną gimimo datą taip, kaip nurodyta asmens tapatybę patvirtinančiame dokumente (asmens tapatybės kortelėje, pase). Pagimdytus ir užaugintus iki 18 metų vaikus išvardijant laikytis gimimų eiliškumo pagal gimimo metus. Jeigu yra mirusių vaikų, nurodyti jų gimimo ir mirties datas;
  4. Išvardinti aplinkybes, patvirtinančias faktą, kad 3 punkte nurodyti vaikai yra gerai išauklėti;
  5. Lietuvos valstybės apdovanojimus, kuriais yra apdovanota, jei apdovanota (Teikimo 4 punktas) daugiavaikė motina. Nurodyti tikslią apdovanojimo suteikimo datą, tikslų apdovanojimo pavadinimą ir laipsnius (jei tokie yra).

Motinų, praeityje jau apdovanotų Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, kandidatūrų pakartotinai teikti negalima.

 

Informaciją prašome pateikti iki 2020-02-14  12val. 

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content