Centro seniūnijos Seniūnaičių ataskaitos

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vietos savivaldos įstatymo 34 str., 6 p., seniūnaičiai pateikia praėjusių kalendorinių metų veiklos ataskaitas.

 

Centro seniūnijos Kalno seniūnaitijos seniūnaičio Tomo Rakausko atsakaita  

Išrinktas Kalno seniūnaitijos seniūnaičiu 2017 metų vasarą ir rudenį karta per savaitę apeidavau seniūnaitijos teritoriją, turėdamas tikslą pabendrauti, susipažinti seniūnaitijos su gyventojais, užmegzti kontaktus, sužinoti problemas bei padėti rasti sprendimą.

Pastebėti nesklandumai visada fiksuojami ir ieškomi sprendimai, atsižvelgiant į gyventojų prašymus ir seniūnijos galimybes. Gyventojai noriai bendrauja. Rinkome parašus dėl automobilių greičio apribojimo judrioje A.Mackevičiaus gatvėje iki 40 km/h, nes ten buvo avaringa sankryža.

Problemų aprašymai su nuotraukomis perduodami į Centro seniūniją, Kauno miesto savivaldybę arba atitinkamai tarnybai.

Vienas didesnių darbų buvo E. Fryko gatvės tvarkymas, jau išlieta nauja asfalto danga, beliko nedidelis plotelis priklausantis M. K.Čiurlionio memorialiniam muziejui esantis E. Fryko g. 14 Marijonos Rakauskaitės ir Liudo Truikio muziejus. Gyventojai džiaugiasi, kad jiems nereikėjo mokėti už gatvės sutvarkymo darbus. Praeitoje savivaldybės kadencijoje iš gyventojų buvo prašoma patiems padengti pusę darbų kainos.

Dažnokai tenka skambinti į elektros tinklus dėl nedegančių gatvių apšvietimo žibintų . Taip pat dažnai buvo kreiptasi dėl šiukšlių, lapų išvežimo, nuvirtusių medžių ar nulūžusių šakų pašalinimo.

Bendradarbiaujant su policija siekiame užtikrinti viešąją tvarką ir gyventojų saugumą. Kauko alėjoje, Telšių bei A.Mackevičiaus gatvėse dabar reguliariai patruliuoja policijos pareigūnai. Nebeliko triukšmadarių, kurie susirinkdavo prie negyvenamo namo Savanorių pr.63.

TS-LKD atstovės Vincės Vaidevutės Margevičienės iniciatyva pastačius kryžių ant kalno priešais geležinkelio stotį, E. Fryko g. gatvėje, skirtą Sibiro tremtiniams atminti, prižiūriu aplinką, kaip ir aplinkiniai gyventojai pasodinu gėlių prie to kryžiaus. Už tai 2017 metų rugpjūčio 21 dieną, Juodojo kaspino dienos minėjime buvau apdovanotas Politinių kalinių tremtinių padėka.

Šauklių g. buvo sutvarkytos įgriuvusios šaligatvio plytelės, nors einant link viešojo transporto stotelės Kauno pilis dar liko nemažai darbo ateinančiam pavasariui.

Horizontaliuoju ženklinimu, apribotas mašinų statymas Lietuvių g. nuo 1 iki 35 namo, nes šioje gatvėje yra dvipusis eismas, ir užstačius mašinas ši atkarpa tapdavo pavojinga, buvę avaringų situacijų ties sankryža su Dzūkų gatve. AB ,, Kauno švara“ negalėdavo privažiuoti prie šiukšlių konteinerių. Dėl to teko kreiptis pagalbos į Eismo saugumo komisiją, buvo surinkti gyventojų parašai.

Gyventojai skundėsi, kad nuo E. Fryko gatvės iki Bažnyčios gatvės vedančiuose laiptuose yra nutrupėjusios penkios laiptų pakopos. Viena jų kiaura, viena pasislinkusi iš tvirtinimo vietos, todėl žiemos oro sąlygomis itin didelė traumų tikimybė. Atsižvelgiant į gyventojų prašymus kreipiausi į Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyrių, su prašymu organizuoti minėtų laiptų remontą. Ten pat perduotas gyventojų prašymas sutvarkyti laiptus vedančius iš Trakų gatvės į Vytauto parką.

 

 

Centro seniūnijos Senamiesčio seniūnaitijos seniūnaitės Ernestos Ranusienės atsakaita         

2017 m. gegužės mėn. buvau išrinkta Kauno miesto centro seniūnijos, senamiesčio seniūnaitijos seniūnaite, esu labai dėkinga vietos gyventojams už pasitikėjimą manimi.

Per ataskaitinius 2017 metus:

  • dalyvavau seniūnaičių ir seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų deleguotų atstovų susirinkime, seniūnaičių sueigoje, buvau išrinkta išplėstinės seniūnaičių sueigos pirmininke.
  • aktyviai dalyvavau nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinime Kauno miesto savivaldybėje, centro seniūnijoje. Kviečiau žmones aktyviai dalyvauti projekto metu vykdomose veiklose. Projektinei veiklai sukviečiau vaikus, kurie galėjo dalyvauti nemokomose edukacijose, projektą įgyvendino Senamiesčio draugija. Bendradarbiavimas su Lietuvos Samariečių Bendrijos Kauno skyriaus vadovu, Mindaugu Vėlyviu, padėjo pasiekti nepaprastai gerų rezultatų projektinėje veikloje, pavyko suorganizuoti nemokomus fraktalinio piešimo mokymus, kalėdinių žaisliukų gaminimo užsiėmimus, Senamiesčio progimnazijoje buvo suorganizuotas protų mūšis („Mes kauniečiai, centro seniūnijos bendruomenės nariai“), kurio metu varžėsi vaikai iš įvairių centro seniūnijoje veikiančių mokyklų.
  • kartu su Kauno senamiesčio progimnazijos mokyklos direktore Gita Levickiene ir mokyklos taryba (2016 m. mokyklos vaikų tėveliai išrinko mane eiti mokyklos tarybos pirmininkės pareigas) kreipėmės į Kauno miesto savivaldybės administracijos transporto ir eismo organizavimo skyrių dėl autobusų eismo Nemuno g. Šiai dienai pasiektas rezultatas – prie mokyklos bus padaryta vaikų išlaipinimo vieta, aikštelė.
  • bendravau su aktyviu centro bendruomenės pareigūnu Dariumi Joneikiu, dalinau informaciją apie pareigūno vykdomas prevencines priemones (daiktų žymėjimas), susitikimus (su centro seniūnijoje veikiančių įmonių, organizacijų atstovais, gyventojais, dėl saugios kaiminystės grupių koordinatorių pasitarimo, dėl susitikimo su senjorais), akcijas („16 dienų be smurto“ , „Pramogauk saugiai Kaune“).
  • seniūnaitijoje nuolat platinau informaciją apie renginius, akcijas, pati juose dalyvavau.
  • bendravau su žiniasklaidos atstovais (kas vyksta Kaune, kalba centras) rūpimais, svarbiais seniūnaitijų ir vietos bendruomenių klausimais.
  • bendravau su senamiesčio seniūnaitijoje esančių ugdymo įstaigų vadovais, pavaduotojais (sveikinau ugdymo įstaigų bendruomenes su nauja mokslo metų pradžia, kviečiau mokinius į protų mūšį) religinių bendruomenių vadovais (informavau apie galimybes pasinaudoti ES parama renovacijai).
  • teikiau informaciją Daukšos g. gyventojams dėl namo administratoriaus pakeitimo galimybių, namo bendrijos įkūrimo.

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content