Atsakingo gyvūno šeimininko atsakomybė prasideda nuo pareigų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siekdama skleisti sampratą apie gyvūnus augintinius, elgesį su jais bei gyvūnų laikytojus supažindinti su gyvūnų gerovę reglamentuojančiais teisės aktais bendradarbiaudama kaip socialinis partneris su Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centru, jau ne vienerius metus dalyvauja atsakingo šeimininko akademijos projekte. Tai nemokamas 5 paskaitų ciklas visuomenei. Paskaitas akademijos dalyviams (gyvūnų augintinių globėjams, laikiniems globėjams, studentams, moksleiviams, gyvūnų augintinių veisėjams, kinologų ir felinologų asociacijų nariams ir kitiems gyvūnų augintinių laikytojams) skaito kinologai, dresuotojai, veterinarijos gydytojai ir VMVT atstovai. Penktoji paskaita – Gyvūnų gerovė, įstatymai ir taisyklės yra apie visus svarbius ir aktualius teisės aktus ir įstatymus, kuriuos privalo žinoti gyvūnus auginantys asmenys. Šių metų  gruodžio mėn. 9 dieną paskaita vyko iš Kauno  nuotoliniu būdu. Paskaitą skaitė valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento vyriausiasis veterinarijos gydytojas inspektorius. Paskaitos dalyviai buvo supažindinti su „Penkiomis gyvūnų laisvės’’ ir  supratimą apie jas, su LR Gyvūnų gerovės apsaugos įstatymu bei jo pakeitimais įsigaliosiančiais nuo 2023-01-01, Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašu. Akademijos dalyviai supažindinti su  VMVT jau įgyvendintomis bei pateiktomis iniciatyvomis: pasiūlymu dėl draudimo nustatytą terminą laikyti gyvūnus asmenims, baustiems už žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą ir iš kurių buvo konfiskuoti gyvūnai, kuris jau svarstomas Seime; rengiamus siūlymus dėl atsisakymo rišti lauke laikomus šunis bei dėl draudimo pančioti arklinių šeimos gyvūnus, galvijus. Paskaitos metu buvo atsakyta į dalyvių pateiktus klausimus. Atsakingo šeimininko akademijos dalyvių atsiliepimai apie paskaitą buvo labai geri, dalyviai džiaugėsi, nes sužinojo daug naudingų dalykų.

Iškilus rūpimiems klausimams, prašome kreiptis informacijos į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą trumpuoju telefono numeriu 1879

 

Informacija VMVT Kauno departamento

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content