Velykų Muzika

Velykos visiems pirmiausiai yra Kristaus prisikėlimo šventė, tačiau ją visuomet lydi bundančios gamtos įvykiai. Išgyvenę šv. Velykų sutiktuvių ir Kristaus Prisikėlimo džiaugsmą, balandžio 28 d. 13:30  Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ miestiečius ir svečius kviečia į koncertą „Velykų muzika“ po istoriniais Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios skliautais.

Tai ypatinga muzikos valanda, kurioje skambės kūriniai, ženklinantys tikėjimo, prisikėlimo ir pavasario simbolius. „Velykų muzika“ – tai tarsi sakrali kelionė laiku – nuo iškilmingų ir skardžių Antonio Vivaldi trimitų iki šių laikų Jungtinės Karalystės autorių – John Rutter bei Andrew Lloyd Webber „Pie Jesu“ dvasingų giesmių („I Will Sing With the Spirit”, „Pie Jesu”) ar populiarios škotų melodijos  „Highland Cathedral.

Koncertas ypatingas ir tuo, kad jo programą pasiūlė bei rengia Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vyriausiasis dirigentas Ugnius Vaiginis.

Giminingi orkestrai „Trimitas“ ir Ąžuolynas“ nuo seno draugauja susitikdami pučiamųjų orkestro žanro renginiuose, tačiau praeitų metų rudenį buvo pasvajota apie naujas dviejų orkestrų bendrystės formas, o ne už ilgo – ir sutarta inicijuoti programas pasikeičiant dirigentais.

Tokia mainų idėja pirmiausiai startavo 2019 m. kovo 15 dieną Trimito koncertų salėje, Vilniuje. Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kartu su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro dirigentu Giedriumi Vazniu parengė ir atliko solidžią programą „KALEIDOSKOPAS. Nuo Samuel Hazo iki John Williams“. Atsakomasis renginys – šis koncertas, tęsiantis kūrybinės bendrystės projekcijas. „Kiekvienas atsinaujinimas prilygsta mažam stebuklui, o kadangi jis yra susijęs ir su gražia bičiulyste, ir su Prisikėlimo švente – toks dvigubas sutapimas bent akimirkai užaugina mums visiems sparnus…“, – sako visada optimizmo ir žaismės nestokojantis maestro Ugnius Vaiginis.

Koncerto „Velykų muzika“ ašis – Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, kuriam diriguos svečias Ugnius Vaiginis, tačiau pavasarišką programą dekoruos orkestro solistų Vytauto Bložės ir Dainiaus Kanio (trimitai) soliniai inkliuzai, prie koncerto šiemet prisijungs ir Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ solistai – Justina Tomkutė-Petraitienė (sopranas), Justinas Buta (birbynė). „Kiekvienas mūsų susitikimas su klausytojais yra tarsi jiems siunčiamas muzikinis linkėjimas. Šia muzikine valanda savo ištikimuosius muzikos mylėtojus norime pasveikinti su pavasariu. Būkite veržlūs ir kiekvieną dieną auginkite savo svajones…“, linki ir į koncertą kviečia koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ vadovas Vaidas Andriuškevičius.

Daug būsimo koncerto spalvų, atspalvių ir viena intencija – pratęsti Prisikėlimo šventę Prisikėlimo bažnyčioje ir pasitikti stebuklingai bundantį, atgimstantį pavasarį.

Koncertuos:

KAUNO PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRAS „ĄŽUOLYNAS“
(orkestro dirigentas Giedrius Vaznys)
Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ solistai

Solistai:

Justina Tomkutė-Petraitienė (sopranas)

Justinas Buta (birbynė)

Vytautas Bložė (trimitas)

Dainius Kanys (trimitas)

Dirigentas Ugnius Vaiginis

Koncertą veda Jurgis Kubilius

PROGRAMA

 1. Antonio Vivaldi (1678 – 1741) – Concert for Two Trumpets
 2. Johan Sebastian Bach (1685 – 1750) – Fugue à la Gigue/ar. Gustav Holst
 3. Franz Biebl (1906 – 2001) – Ave Maria/ar. Robert Cameron
 4. Giovanni Gabrieli (1557 – 1612) – Canzona per Donare Nr. 4
 5. Edward Grieg (1843 – 1907) – Morgenstimmung
 6. John Rutter (*1945) – I Will Sing With the Spirit
 7. Michele Mangani (*1966)– Theme for Trumpet
 8. Robert Spittal (*1963) – Pacem(A Hymn For Peace)
 9. Andrew Lloyd Weber (*1948) – Pie Jesu
 10. Michael Korb(*1960) & Ulrich Roever (1934 – 1997) – Highland Cathedral/ar. Jay Dawson
 11. Leonard Cohen (*1934) – Halleluhjah

Koncerto trukmė: 1h

Įėjimas laisvas

Organizatorius: KĮ „Kauno santaka“ (vadovas Vaidas Andriuškevičius)

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content