Kvietimas teikti paraiškas

Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) 2023 m. rugsėjo 14 d. skelbs naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams atnaujinti naudojant skydus.

Šiam kvietimui skirta 200 mln. eurų suma statybos rangos darbų pastato energinį efektyvumą didinančioms ir kitoms pastato atnaujinimo (modernizavimo) priemonėms.  Kvietimo pabaiga – 2024 m. rugsėjo 30 d.

Reikalavimai atnaujinimui (modernizavimui) naudojant skydus:

Atnaujinus (modernizavus) daugiabutį namą, pasiekti ne mažesnę kaip B pastato energinio naudingumo klasę ir skaičiuojamąsias šilumines energijos sąnaudas sumažinti ne mažiau kaip 40 procentų, palyginti su šiomis sąnaudomis iki projekto įgyvendinimo.

Sienos šiltinamos ir stogas įrengiamas naudojant gamykloje pagamintus standartizuotus modulinių konstrukcijų gaminius (toliau – skydas) (reikalavimai taikomi Programos priedo 2 punkte nurodytoms energinį efektyvumą didinančioms 3 ir 4 priemonėms).

Keičiamų langų procentas atnaujinamame (modernizuojamame) daugiabučiame name – 100 proc. (langų keitimas mažesnio šilumos pralaidumo langais, kurie bus įstatyti į gamykloje pagamintus skydus (reikalavimai taikomi Programos priedo 2 punkte nurodytoms energinį efektyvumą didinančioms 5 ir 6 priemonėms);

Įrengiama mechaninio vėdinimo sistema su šilumogrąžos (rekuperacijos) funkcija.

Projektas privalo būti įgyvendintas iki 2026-01-01 (gavus energinio naudingumo sertifikatą ir statybos užbaigimo aktą).

Visos paraiškos bus teikiamos per Agentūros APVIS sistemą.

Daugiau informacijos: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/3619e1e0506c11ee81b8b446907f594f

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content