Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti
2019-06-14

10 val. – Šv. Mišios Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Po mišių, norinčių vykti į Petrašiūnų kapines lauks autobusas.
11.15 val. – Gėlių padėjimas prie paminklo kovotojų už Lietuvos laisvę Motinai Ramybės parke ir Kauno geležinkelio stoties perone.
11.30 val. – Atminimo valanda Tremtinių memoriale Petrašiūnų kapinėse.
11.59 val. – Tylos minutė (jau trečius metus Lietuvoje skelbiama Visuotinė tylos minutė. Iniciatyvos metu įstaigos, įmonės, mokyklos, bendruomenės skatinamos minutei sustoti ir pagerbti nuo tremties bei kalinimų nukentėjusius tautiečius. Daugiau apie akciją www.tylosminute.lt).
12.30 val. – Varpų muzikos koncertas ir gėlių padėjimas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje (varpais skambins Julius Vilnonis).
13 val. – Tremtinių ir politinių kalinių pavardžių skaitymo akcija „Ištark. Išgirsk. Išsaugok“ Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje (skaitymas vyks 24 valandas).
Organizatoriai: Kauno miesto savivaldybė, Labdaros ir paramos fondas „Jauniems“, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kauno skyrius, projektas „Misija sibiras“.
Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, projektas „Misija Sibiras“ Kaune tradiciškai įgyvendins atminties akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu visoje Lietuvoje bus siekiama išsaugoti daugiau nei 100 000 tremtinių bei politinių kalinių vardų bei likimų.
Skaičiuojama, jog sovietų vykdytų represijų laikotarpiu Lietuvoje nukentėjo daugiau kaip 300 tūkst. žmonių, kurie buvo pasiųsti į kalėjimus ar tremties vietas, išsibarsčiusias po visą Sovietų Sąjungą. Jeigu būtų norima įgarsinti kiekvieną ištremtų ar įkalintų tautiečių vardą, pavardę ar likimą, tai užtruktų 15 parų.
„Suvokti tremties skaičius yra labai sudėtinga, dažnai tai mūsų galvose nugula kaip įprastas faktas. Jau ketvirtus metus siekiama, kad tremtis visuomenei asocijuotųsi ne su milžiniškais skaičiais, bet su atskiromis žmonių gyvenimo istorijomis bei likimais. Mūsų karta yra būtent ta, kuri kuria ateitį istorijai, todėl metas tai daryti formomis, kurios vienija ir įtraukią kiekvieną – nesvarbu, ar tai senjoras, kuris pats patyrė tremtį, ar moksleivis, kuris vos pasiekia skaitymų tribūną“, – teigia projekto „Misija Sibiras“ vadovė Aistė Eidukaitytė.
Atminties akcija visuose miestuose sulaukia didelio žiniasklaidos, visuomenės, sprendimų priėmėjų dėmėsio. Kaune ji jau trečią kartą vyks Vytauto Didžiojo karo muziejaus kiemelyje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas), kur per parą laiko bus siekiama perskaityti 20 000 tremtinių bei politinių kalinių vardų bei likimų. Prie skaitymų prisidėti kviečiami visi norintys, kurie gali į atminties akciją registruotis iš anksto adesu www.misijasibiras.lt arba stoti į gyvąją skaitymų eilę akcijos dieną.
Taip pat šią Gedulo ir vilties dieną 11 val. 59 min. jau trečius metus Lietuvoje skelbiama Visuotinė tylos minutė. Iniciatyvos metu įstaigos, įmonės, mokyklos, bendruomenės skatinamos minutei sustoti ir pagerbti nuo tremties bei kalinimų nukentėjusius tautiečius. Daugiau apie akciją: www.tylosminute.lt.
Paslaugos
- Kontaktų paieška ir struktūraSavivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
- Civilinė sauga ir mobilizacija
- PaslaugosČia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
- TransportasMaršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
- Asmenų aptarnavimasAptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
- Projektiniai pasiūlymaiStatinių projektų viešinimas
- KultūraĮstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
- Verslas ir finansaiLengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
- Korupcijos prevencijaAntikorupcijos komisija, kontaktai
- UrbanistikaTeritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai
- Civilinė metrikacijaSantuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
- ŠvietimasĮstaigos, ugdymas, premijos