FRANKOFONIJOS MĖNESIO RENGINIŲ PROGRAMA

Le programme des événements en français se trouve ici

Pasivaikščiojimų maršrutai „Bonjour, Kaunas“

Kaunui tapus laikinąja sostine, iš paprasto jis tapo europietišku, madingu miestu, kurio elegantiški statiniai išliko iki šių dienų. Nepriklausomybė Kauną pavertė elegantiškos architektūros ir gyvo intelektualinio gyvenimo sostine. Miestas tapo politinio gyvenimo centru, steigėsi ir vystėsi kultūros ir švietimo įstaigos. Madingi šios epochos restoranai ir salonai dvelkė vakarietišku rafinuotumu. Kadangi gyvenimo būdo ir mados pavyzdžiu buvo laikomas Paryžius, Kaunas buvo vadinamas Mažuoju Paryžiumi.

Kaunastika  kviečia Jus pasinerti į frankofonišką istoriją, atrasti netikėtas sąsajas su Prancūzija, legendas, skonius ir kvapus Kaune. Pasivaikščioti galite nuotoliniu būdu arba gyvai ir savarankiškai, naudojantis skaitmeniniu žemėlapiu Bonjour, Kaunas. Organizatorius – VšĮ „Kaunas IN“.

 

Kovo 2, 9, 16, 23, 30 dienomis

Frankofoniškų šalių autorių knygų apžvalgos

Kiekvieną kovo mėnesio antradienį Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos interneto svetainėje čia ir Facebook puslapyje čia bus pristatoma vis kita frankofoniškų šalių autorių moterų knyga. Organizuoja Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka.

 

Kovo 4–29 dienomis

Tarptautinė mokslinė konferencija „Frankofoniškojo pasaulio kultūra ir politika“

Konferenciją organizuoja VDU Frankofonijos šalių centras ir partneriai

Konferencija vyks nuotoliniu būdu. Būtina išankstinė registracija į kiekvieną paskaitą atskirai prieš tris dienas elektroniniu paštu [email protected]. Organizuoja VDU Frankofonijos šalių centras.

Išsamią renginių konferencijos programą galite rasti čia  ir kaunas.lt. 

 

 

Kovo 10–31 dienomis

Paroda  „Bon Voyage! Grenoblis – Europos Žalioji sostinė 2022“

Paroda kviečia kauniečius susipažinti su Prancūzijos miestu bei jo kraštovaizdžiu, pajausti vyraujančią architektūrą ir atmosferą. Grenoblis – tai miestas, įsikūręs pietryčių Prancūzijoje, Ronos alpių regione, Izero ir Drako upių santakoje. Šis miestas, apsuptas Alpių kalnų, ne veltui vadinamas „Alpių sostine“. 1997 m. Grenoblio ir Kauno miestai tapo partneriais. Kauno Rotušėje buvo pasirašyta Kauno ir Grenoblio miestų susigiminiavimo sutartis, kurioje numatyta bendradarbiauti kultūros, meno, sporto, medicinos ir kitose srityse. Grenoblis paskelbtas Europos Žaliąja Sostine 2022, tad galime pasidžiaugti, kad tiek Kaunas, tiek Grenoblis 2022-aisiais metais bus Europos sostinėmis.

Parodos organizatorius – Kauno miesto savivaldybė, partneris – Grenoblio miesto savivaldybė.

Parodos ekspozicijos vieta: Laisvės al. 96, greta Kauno miesto savivaldybės administracijos centrinio pastato. 

 

Kovo 19 d. 19 val.

„bowel“ spektaklio premjera 

Autorius ir režisierius – Naubertas Jasinskas

Lietuvoje niekada nestatyta autoriaus pjesė pateikia fantastišką žmogaus ir pasaulio sukūrimo bei sunaikinimo (savinaikos) įvykių eigą. Režisierius Naubertas Jasinskas visa tai perkelia į šiuos laikus, tuo pačiu transformuodamas A. Artaud metodą šiuolaikinėmis teatro technikomis. „bowel“ personažai bando pabėgti nuo gyvenimo monotonijos, o tuo pačiu – ir su ja susigyventi. Dvi moterys ir du vyrai per tarpusavio santykius aiškinasi egzistencines problemas – kaip priimti save ir savo poreikius? Spektaklyje, kurį gyvai išvysime pasibaigus karantinui, analizuojama tapatybės ir ją formuojančių kasdieninių įtakų sąveika. Frankofonijos mėnesio programoje – kartu su video menininku Ričardu Žigiu sukurta spektaklio inspiruota video patirtis.

Spektaklis vyksta anglų kalba (pateikiami titrai lietuvių kalba). Nuorodą į spektaklį galite rasti čia.  Organizuoja Kauno miesto savivaldybė ir Kauno miesto kamerinis teatras.

 

Kovo 20–26 dienomis

Virtualus turas „Pasižvalgyk po frankofoniškas šalis“

Kviečiame pamatyti Kauno mokyklų mokinių sukurtus vaizdo įrašus čia.

Organizuoja Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno m. prancūzų kalbos mokytojų metodinis būrelis.

 

Kovo  21 d. 16 val.

Virtuali paskaita „Belgija, Volonija gyvenimas ir mokykla“

Lektorė – mokytoja metodininkė Vykinta Šaulytė-Bukauskaitė. Organizatoriai –  Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno prancūzų kalbos mokytojų metodinis būrelis. Būtina išankstinė registracija čia.

 

Kovo 23 d. 10 val.

Pasaulio pažinimo pamoka „Panemuniukų kelionė po Frankofonijos šalis“

Pamoką ves vyresnių pradinių klasių mokytoja – Diana Kairiūkštienė. Organizatoriai – Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno Panemunės pradinė mokykla. Būtina išankstinė registracija iki kovo 19 d. čia.

 

Kovo 23 d. 13 val.

Integruota pamoka „Prancūziškai kalbančios šalys“

Pamoką ves geografijos mokytoja metodininkė – Ingrida Valasevičienė ir prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Vida Čepulkauskienė. Organizatoriai – Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Kauno „Saulės“ gimnazija. Registracija iki kovo 19 d. čia.

 

Kovo 23 d. 17.30 val.

Virtualus pristatymas „Šiuolaikinis Kanados menas“

13-os Kauno bienalės kuratorė Josee Drouin-Brisebois pristatys septynių Kanados menininkų, dalyvaujančių 13-oje Kauno bienalės parodoje, kūrybą. Būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos organizatorių tinklalapyje čia.  Renginys vyks prancūzų kalba, su vertimu į Lietuvių ir anglų kalbas. Organizatoriai – VšĮ „Kauno Bienalė“ ir Kanados ambasados biuras Lietuvoje.

 

Kovo 23 d. 18 val.

VU Prancūzų filologijos katedros vedėjo, prof. dr. Vytauto Bikulčiaus paskaita „Ką šiandien skaito prancūzai?“

Prancūzija kasmet išleidžia apie 1000 romanų. Suprantama, kad tokio jų skaičiaus nepajėgia perskaityti nei eilinis skaitytojas, nei literatūros kritikas. Kaip prancūzai atsirenka romanus, kaip leidyklos siekia prisivilioti kuo didesnį skaitytojų skaičių, kokie šiandieniniai rašytojai yra populiariausi ne tik Prancūzijoje, bet ir pasaulyje…

Nuotolinio renginio nuorodą galite rasti Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Facebook paskyroje čia.

 

Kovo 24 ir 31 dienomis 16 val.

Virtualių paskaitų ciklas „Susipažinkime su Burgundija“

Lektorė – Liudmila Dulksnienė (LSMU). Organizatoriai –  Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno prancūzų kalbos mokytojų metodinis būrelis. Būtina išankstinė registracija čia.

 

Kovo 25 d. 18 val.

Duona, sūris ir prancūzai: skoniai ir istorijos. Apie Prancūziją Lietuvoje

Nuotolinis mokamas renginys, kurio metu jūs ragausite keturių rūšių tikrus prancūziškus sūrius, atkeliaujančius iš nedidelių ūkių ar net vienuolynų, autentiškus duonos gaminius, ruošiamus pagal ypatingas receptūras ir šį bei tą prancūziškai saldaus. Bus pasakojama apie užkandžių kilmę, gamybą ir prancūziškas ragavimo tradicijas. Dalyviams, kurie įsigis lauknešėlius, bus suteikta prieiga prie nuotolinio pristatymo apie prancūziškas stalo tradicijas ir konkrečius sūrius ar kepinius. Norintiems dalyvauti renginyje tereikia įsigyti bilietą – lauknešėlį (2–3 asmenims). Lauknešėlius galima atsiimti „Vieno prancūzo sandėliuke“ arba už papildomą mokestį galimas pristatymas į namus. Organizatoriai: „Vieno Prancūzo Sandėliukas“ ir „La Petite Patisserie“. Registracija į renginį nuo kovo 1 d. iki kovo 17 d. Facebook paskyroje čia.

 

Kovo 30 d. 14.30 val.

Praktinis vertimo iš prancūzų kalbos į lietuvių kalbą seminaras Lietuvos moksleiviams „Versti – tai pasakyti bemaž tą patį“

Seminaro lektorė – Vytauto Didžiojo universiteto prof. dr. Aurelija Leonavičienė. Nuotolinis renginys. Išankstinė registracija būtina elektroniniu paštu [email protected]. Organizuoja VDU Frankofonijos šalių centras.

 

Kovo 30 d. 14 val.

Kokybiško frankofoninio ugdymo mokyklų tinklo nuotolinė konferencija „Frankofoninis ugdymas virtualioje realybėje“

Konferencija skirta prancūzų kalbos mokytojų ir Frankofoninio ugdymo kokybės ženklo mokyklų komandoms. Konferencijos tikslas apžvelgti prancūzų kalbos ugdymo kokybės, didaktinius ir vadybinius klausimus dirbant nuotoliniu ar hibridiniu būdu. Mokyklų vadovų komandoms sudaryti galimybę diskusijai dėl veiklos tobulinimo galimybių ir bendradarbiavimo. Būtina išankstinė registracija iki kovo 25 d. elektroniniu paštu: [email protected]. Konferencijos kalbos: prancūzų ir lietuvių. Organizuoja Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija, renginio partneriai: Prancūzų institutas, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content