Administraciniai nusižengimai, viešoji tvarka

Administracinis nurodymas – į administracinio nusižengimo protokolą įrašytas siūlymas asmeniui per tam tikrą terminą nuo administracinio nusižengimo protokolo su administraciniu nurodymu išsiuntimo dienos savo noru sumokėti baudą, lygią pusei minimalios baudos. Jei asmuo padarė pakartotinį administracinį nusižengimą, numatytą atitinkamuose straipsniuose – minimalią baudą, nustatytą specialiosios dalies straipsnyje (straipsnio dalyje), kuriame (kurioje) įtvirtinta atsakomybė už asmens padarytą administracinį nusižengimą.

Administracinis nurodymas yra neskundžiamas.

Asmeniui per nurodytą terminą sumokėjus administraciniame nurodyme nustatytą baudą, laikoma, kad administracinis nurodymas yra įvykdytas. Asmeniui įvykdžius administracinį nurodymą, administracinio nusižengimo teisena pasibaigia.

Administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui per nustatytą terminą neįvykdžius administracinio nurodymo, šis nurodymas laikomas negaliojančiu ir per penkias darbo dienas po nustatyto termino pabaigos administracinio nusižengimo protokolas pateikiamas institucijai, kurios pareigūnas įgaliotas nagrinėti administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka.

Vykdant administracinius nurodymus visos baudos už administracinius nusižengimus mokamos nurodant vieną įmokos kodą – 1001.

Mokant baudas už administracinius nusižengimus, mokėjimo nurodyme būtina nurodyti administracinio nusižengimo identifikacinį kodą ROIK. ROIK privaloma įrašyti laukelyje Unikalus mokėjimo kodas. Kaip atlikti mokėjimą rasite https://www.vmi.lt/evmi/kaip-moketi-imokas-i-vmi-saskaita;jsessionid=48A4D40D94A8DA55FA1AD20E3CEE5495 arba www.vmi.lt → Sąskaitos ir įmokų kodai → Kaip mokėti įmokas į VMI sąskaitą.

Pažymėtina, kad kiekviena bauda už administracinį nusižengimą mokama atskiru mokėjimo nurodymu ir tik už vieną nusižengimą (parengta pagal VMI informaciją).

Asmuo, pageidaujantis susipažinti su neišnagrinėta ar išnagrinėta administracinio nusižengimo byla, turi pateikti prašymą. Tai padaryti galima naudojantis Savivaldybės administracijos elektroninėmis paslaugomis https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/viesosios-tvarkos-pazeidimai/

Baudą paskyręs Savivaldybės administracijos pareigūnas privalo išsiųsti procesinį dokumentą, kuriuo yra skiriama bauda, o Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, administruojanti visų institucijų paskirtas baudas, naudodamasi informacinėmis sistemomis, turinčiomis tarpusavio integracines sąsajas, asmenims siunčia informaciją apie jų mokestines prievoles į jų MANO VMI skiltį.

Šaukimus ir kitus procesinius dokumentus administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka nagrinėjanti institucija siunčia per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo naudojant pašto tinklą informacinę sistemą (toliau – E. pristatymo sistema), elektroniniu paštu, kitomis elektroninių ryšių priemonėmis arba registruotąja pašto siunta.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 573 straipsniu,  šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims gali būti siunčiami elektroniniu paštu, kai asmenys elektroninio pašto adresą nurodė Lietuvos Respublikos gyventojų registre (toliau – Gyventojų registras) ar valstybės informacinėse sistemose ar registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti. Kai asmenys elektroninio pašto adreso nenurodė Gyventojų registre ar valstybės informacinėse sistemose ar registruose, šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims elektroniniu paštu gali būti siunčiami asmeniui išreiškus pageidavimą gauti procesinius dokumentus konkrečioje administracinio nusižengimo byloje elektroniniu paštu.

Jeigu asmenys elektroninio pašto adreso valstybės informacinėse sistemose ar registruose nenurodo, šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims elektroniniu paštu gali būti siunčiami tik asmeniui išreiškus pageidavimą konkrečioje administracinio nusižengimo byloje gauti procesinius dokumentus elektroniniu paštu.

Šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims registruotoji pašto siunta siunčiami į asmens oficialiai deklaruotą gyvenamąją vietą arba kitą žinomą asmens gyvenamąją vietą, arba jo darbovietę, arba mokymo įstaigą, arba Užimtumo tarnybą prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo tarnyba), jeigu asmuo yra registruotas bedarbiu, išskyrus atvejus, kai šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai įteikiami administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims atvykus į instituciją, kurios pareigūnas atliko administracinio nusižengimo tyrimą.

Atsisakymas priimti procesinį dokumentą, siunčiamą registruotąja pašto siunta, arba pasirašyti dėl jo gavimo prilygsta procesinio dokumento įteikimui.

Informacija apie nusižengimą, jo padarymo ar kitos svarbios aplinkybės, yra nurodomos procesiniuose dokumentuose, todėl prašome atidžiai perskaityti gautus laiškus ir vadovautis juose pateikta informacija.

Jeigu Jums buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, dėl kurio norite pateikti paaiškinimą apie administracinio nusižengimo padarymo aplinkybes ar atsiųsti nusižengimo faktą patvirtinančius / paneigiančius įrodymus ar kitus dokumentus, iki bylos nagrinėjimo dienos tai galima padaryti raštu, naudojantis Savivaldybės administracijos elektroninėmis paslaugomis https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/viesosios-tvarkos-pazeidimai/

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 574 straipsniu, skundai, prašymai, paaiškinimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka nagrinėjančiai institucijai gali būti pateikiami per E. pristatymo sistemą, elektroniniu paštu arba kitomis elektroninių ryšių priemonėmis. Teikiant paaiškinimus, asmens tapatybė patvirtinama Lietuvos Respublikos teismų įstatyme nustatytais būdais.

Paaiškinimą pasirašytą elektroniniu parašu  galite atsiųsti Kauno miesto savivaldybės administracijos elektroninio pašto adresu [email protected];

  • pasirašytą paaiškinimą galite pateikti atvykęs į Kauno miesto savivaldybės  administracijos Klientų aptarnavimo ir informavimo skyrių  Laisvės al. 96, Kaunas. Atvykęs su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kai transporto priemonės savininkas (valdytojas) yra juridinis asmuo, juridinio asmens vadovas ar kitas atsakingas asmuo per penkias darbo dienas nuo pranešimo apie administracinį nusižengimą gavimo dienos privalo pranešti duomenis apie asmenį (vardą, pavardę, asmens kodą arba gimimo datą, gyvenamąją vietą, dokumento, suteikiančio teisę vairuoti transporto priemones, išdavimo datą, numerį ir dokumentą išdavusią instituciją), kuris administracinio nusižengimo padarymo metu naudojosi transporto priemonės savininkui (valdytojui) priklausančia transporto priemone.

  • Informaciją apie tai asmenį, kuris nusižengimo fiksavimo metu valdė transporto priemonę  galite pateikti Elektroninių paslaugų portale https://epaslaugos.ird.lt/. Prisijungę prie savo paskyros pasirinkite „Administraciniai nusižengimai“->Administracinėn atsakomybėn traukiamiems asmenims“ (informacija iš LRV puslapio).

Instrukcija (iš LRV puslapio)

https://lkpt.policija.lrv.lt/lt/d-u-k/apie-informatikos-ir-rysiu-departamento-elektroniniu-paslaugu-portala/kaip-pateikti-informacija-apie-fizini-asmeni-kuris-nusizengimo-metu-valde-transporto-priemone-kai-transporto-priemone-parduota-ja-valde-kitas-asmuo-ar-kita

  • Pranešimą dėl asmens, kuris valdė / naudojosi Jums priklausančia transporto priemone, taip pat galima pateikti naudojantis Savivaldybės administracijos elektroninėmis paslaugomis https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/pranesimas/.
  • Pasirašytą pranešimą galite pateikti atvykęs į Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių, esantį adresu A. Juozapavičiaus pr. 72, Kaune. Atvykęs su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Pranešimai apie transporto priemonių valdytojus ar naudotojus turi būti pateikiami kiekvienoje administracinio nusižengimo byloje atskirai.

Jei Jūs, gavęs administracinio nusižengimo protokolą su administraciniu nurodymu ir sumokėjęs jame nurodyto dydžio baudą (per nurodytą terminą ir nurodytais rekvizitais), gavote didesnę baudą, turite kreiptis telefonu Nr. 1882 ir, susisiekę su Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) pareigūnais, žodžiu pateikti prašymą sumokėtą baudą priskirti konkrečiam administracinio nusižengimo identifikaciniam kodui ROIK.

Įskaičius įmoką, Savivaldybės administracijai turėsite pateikti skundą dėl nutarimo administracinio nusižengimo byloje, prašydami nutarimą panaikinti.

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – Kodeksas) 621 straipsnį nutarimus administracinių nusižengimų bylose apylinkės teismui gali apskųsti asmuo, dėl kurio atitinkamas nutarimas priimtas, bei nukentėjusieji (ar jų atstovai). Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka nustatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 621-625 straipsniuose.

Skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.  Kita asmeniui, dėl kurio priimtas nutarimas, svarbi informacija pateikta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 675-676 straipsniuose.

Skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduodamas per šį nutarimą priėmusią instituciją.

Skundą dėl nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai administracinis nurodymas įvykdytas laiku, galima pateikti:

  • prisijungus prie Elektroninio paslaugų portalo https://epaslaugos.ird.lt, savo paskyroje pasirinkus „Administraciniai nusižengimai“->Administracinėn atsakomybėn traukiamiems asmenims“. Lange matysite informaciją apie administracinius nusižengimus. Pasirinkite įrašą dėl kurio norite pateikti skundą, t. y.  dešinėje pusėje paspaudus mygtuką  „Veiksmai“ matysite  meniu su galimais veiksmais (informacija iš LRV puslapio);

Instrukcija iš LRV puslapio:

https://lkpt.policija.lrv.lt/lt/d-u-k/apie-informatikos-ir-rysiu-departamento-elektroniniu-paslaugu-portala/kaip-pateikti-skunda-administracinio-nusizengimo-byloje-nes-mano-atzvilgiu-priimtas-nutarimas

  • skundą pasirašytą elektroniniu parašu  galite atsiųsti Kauno miesto savivaldybės administracijos elektroninio pašto adresu [email protected];
  • pasirašytą skundą galite pateikti atvykęs į Kauno miesto savivaldybės  administracijos Klientų aptarnavimo ir informavimo skyrių  Laisvės al. 96, Kaunas. Atvykęs su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduodamas raštu, pasirašytas jį paduodančio asmens. Skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, pateiktas elektroninių ryšių priemonėmis asmens tapatybę patvirtinus Teismų įstatyme nustatytais būdais, laikomas pasirašytu. Skundų dėl ne teismo tvarka priimtų nutarimų administracinių nusižengimų bylose pateikimo teismui elektroninių ryšių priemonėmis tvarką ir formą nustato teisingumo ministras.

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – Kodeksas) 621 straipsnį nutarimus administracinių nusižengimų bylose apylinkės teismui gali apskųsti asmuo, dėl kurio atitinkamas nutarimas priimtas, bei nukentėjusieji (ar jų atstovai). Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka nustatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 621-625 straipsniuose.

Skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.  Kita asmeniui, dėl kurio priimtas nutarimas, svarbi informacija pateikta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 675-676 straipsniuose.

Skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduodamas per šį nutarimą priėmusią instituciją.

Skundą dėl nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai administracinis nurodymas įvykdytas laiku, galima pateikti:

  • prisijungus prie Elektroninio paslaugų portalo https://epaslaugos.ird.lt, savo paskyroje pasirinkus „Administraciniai nusižengimai“->Administracinėn atsakomybėn traukiamiems asmenims“. Lange matysite informaciją apie administracinius nusižengimus. Pasirinkite įrašą dėl kurio norite pateikti skundą, t. y.  dešinėje pusėje paspaudus mygtuką  „Veiksmai“ matysite  meniu su galimais veiksmais (informacija iš LRV puslapio);

Instrukcija iš LRV puslapio:

https://lkpt.policija.lrv.lt/lt/d-u-k/apie-informatikos-ir-rysiu-departamento-elektroniniu-paslaugu-portala/kaip-pateikti-skunda-administracinio-nusizengimo-byloje-nes-mano-atzvilgiu-priimtas-nutarimas

  • skundą pasirašytą elektroniniu parašu  galite atsiųsti Kauno miesto savivaldybės administracijos elektroninio pašto adresu [email protected];
  • pasirašytą skundą galite pateikti atvykęs į Kauno miesto savivaldybės  administracijos Klientų aptarnavimo ir informavimo skyrių  Laisvės al. 96, Kaunas. Atvykęs su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą galima rasti Teisės aktų registre  https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/4ebe66c0262311e5bf92d6af3f6a2e8b/asr

Pranešti apie užfiksuotus Kelių eismo taisyklėse nurodytus transporto priemonių sustojimo (stovėjimo) tvarkos (toliau – KET) pažeidimus galite Kauno miesto savivaldybės interneto svetainėje www.kaunas.lt Miestiečiams → „Viešosios tvarkos pažeidimai“→ Pranešimas apie transporto priemonių sustojimo (stovėjimo) tvarkos pažeidimus).

Pranešti apie užfiksuotus pažeidimus galite tik prisijungę per valdžios vartus. Taip pat apie pažeidimus galite informuoti Viešosios tvarkos skyrių tel. (0 37) 22 25 30 arba prisijungę prie Policijos elektroninių paslaugų sistemos www.epolicija.lt.

Vienu pranešimu informuojama apie vieną pažeidimą, užfiksuotą ne mažiau nei dviejose nuotraukose, bei pranešimas pateikiamas užregistruoti per valdžios vartus paspaudus nuorodą.

Atmintinė, kaip tinkamai užfiksuoti ir pranešti apie transporto priemonę, pastatytą ir laikomą pažeidžiant Kelių eismo taisykles (toliau – KET).
Pranešime apie užfiksuotą KET pažeidimą turi būti nurodyta:

  • tiksli pažeidimo padarymo vieta (adresas);
    pažeidimo fiksavimo data, laikas;
  • įvykį užfiksavusio asmens anketiniai ir kontaktiniai duomenys (vardas, pavardė, gimimo data, elektroninio pašto adresas).
  • Iš nuotraukų turi aiškiai matytis pažeidimo aplinkybės. Nuotraukose turi būti užfiksuoti transporto priemonės valstybiniai numeriai ir pažeidimas (kelio ženklai, vieta).

Panoraminėje nuotraukoje turi būti užfiksuoti kelio ženklai, jų galiojimo kryptis ir tai, kad transporto priemonė su aiškiai matomais valstybiniais numeriais stovi draudžiamojo kelio ženklo galiojimo zonoje. Nuotraukoje iš arti turi būti užfiksuota, ar transporto priemonė nėra pažymėta skiriamuoju ženklu  „Asmuo su negalia“ ir ar joje nėra palikta asmens su negalia automobilio statymo kortelė.

Dėl neeksploatuojamų, techniškai netvarkingų  transporto priemonių laikymo bendrojo naudojimo vietose el. paštu, telefonu ar kitais asmeniui patogiausiais būdais reikėtų pranešti savo Seniūnijai arba Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui (el. paštu [email protected], darbo valandomis tel. 037222530) būtinai nurodant automobilio valstybinį Nr. ir adresą, kur transporto priemonė palikta.

Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymas

20 straipsnis. Reikalavimai transporto priemonių savininkams ir valdytojams

7 dalis. Transporto priemonės savininkas (valdytojas) privalo užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė (transporto priemonė, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį) arba negalima eksploatuoti transporto priemonė (transporto priemonė, kuriai šio įstatymo nustatytais pagrindais ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota transporto priemonė).

Eksploatuoti netinkamas transporto priemones gali surinkti ir apdoroti tik apdorojimo įmonės, turinčios leidimą. Apdorojimo įmonė gali pagal sutartį įgalioti jos vardu priimti eksploatuoti netinkamas transporto priemones ir išduoti sunaikinimo pažymėjimą kita panašia veikla (pavyzdžiui, automobilių remontu) užsiimančią įmonę. Įmonė, priėmusi eksploatuoti netinkamą transporto priemonę, turi išduoti jos buvusiam savininkui Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą. Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių apdorojimo ar surinkimo įmonė, priimdama eksploatuoti netinkamas transporto priemones, neturi teisės reikalauti užmokesčio už priėmimą, išskyrus kelis atvejus. Surinkimo ar apdorojimo įmonė gali atsisakyti nemokamai priimti netinkamą eksploatuoti transporto priemonę, jei:

  1. eksploatuoti netinkama transporto priemonė buvo registruota Lietuvoje mažiau kaip tris mėnesius iki jos atidavimo eksploatuoti netinkamų transporto priemonių surinkimo ar apdorojimo įmonei;
  2. eksploatuoti netinkama transporto priemonė neturi transporto priemonės veikimui būtinų pagrindinių dalių ir agregatų, visų pirma variklio, kėbulo ir pan.;
  3. eksploatuoti netinkamoje transporto priemonėje yra pašalinių atliekų.

2016 m. gruodžio 27 d. Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-660 patvirtintose „Triukšmo prevencijos Kauno miesto viešosiose vietose taisyklėse“ (toliau- Taisyklės) yra nustatyta, kad gyvenamųjų namų teritorijose darbo dienomis nuo 22 val. iki 7 val., poilsio ir švenčių dienomis – nuo 22 val. iki 9 val. vykdyti gamybinę, ūkinę, statybų, remonto, rekonstrukcijos ar kitokią veiklą, kuri trikdytų gyventojų darbą, poilsį arba miegą yra draudžiama.

Taisyklėse taip pat nurodyta, kad:

Atvirose viešosiose vietose renginiai gali vykti dieną ir vakare, išskyrus Joninių, kalėdinius, naujametinius ar kitus miesto ir valstybinius renginius, kuriuos rengti nustatyta tvarka yra išduotas leidimas. Uždarose patalpose organizuojamų renginių laikas yra neribojamas, jeigu garsas nesklinda į išorinę aplinką ir neviršija teisės aktuose nustatytų ribinių dydžių.

Teikiant paslaugas ar vykdant prekybą atvirose viešosiose vietose draudžiama groti muziką ar jos instrumentais, skleisti garsinę informaciją ar reklamą, išskyrus renginius, kuriuos rengti nustatyta tvarka yra išduotas leidimas, lauko kavines, kuriose leidžiama groti muziką iki 22 val., ir atviras prekiavimo garso įrašais vietas, kuriose leidžiama groti muziką nuo 10 val. iki 20 val., neviršijant teisės aktuose nustatytų triukšmo ribinių dydžių.

Gyvenamojoje teritorijoje valyti ir tvarkyti teritorijas, naudoti tam skirtą techniką, išvežti atliekas, krauti prekes, produkciją ir kitas medžiagas vakare ir naktį, savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 22 val. iki 8 val. galima tik neviršijant triukšmo ribinių dydžių.

Pažeidę Taisykles, asmenys atsako pagal Administracinių nusižengimų kodekso 48 straipsnį ir jiems gali būti skirta bauda nuo 100 iki 1000 eurų.

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnį yra draudžiami šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą. Tokie pat triukšmą keliantys veiksmai draudžiami ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu. Už šį nusižengimą asmenys gali būti nubausti bauda nuo 80 iki 400 eurų.

Svarbu žinoti, kad patalpose gali ir nebūti visiškos tylos. Lietuvos higienos norma HN 33:2011 nustato, kad gyvenamosiose patalpose dienos metu (nuo 7 val. iki 19 val.) leidžiamas maksimalus 55 decibelų, vakaro metu (nuo 19 iki 22 val.) – 50 decibelų, o nakties metu (nuo 22 val. iki 7 val.) – 45 decibelų garso lygis. Šios higienos normos kontrolę Savivaldybės teritorijoje atlieka Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentas. Triukšmo lygio matavimus yra įgaliotos atlikti tik akredituotos laboratorijos. Savivaldybės administracija matavimų neatlieka. Jums aktualią informaciją apie triukšmo lygio matavimus gali suteikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento darbuotojai.

Kauno miesto gyventojai (fiziniai ar juridiniai asmenys) planuojantys atlikti remonto, rekonstrukcijos, montavimo ar statybos darbus privalo užpildyti pranešimo formą ir pateikti ją Kauno miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriui 7 kalendorinės dienos prieš pradedant minėtus darbus. Pranešimo formą galima užpildyti ir pateikti prisijungus per elektroninės valdžios vartus šiuo adresu: https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/pranesimai-apie-triuksmo-saltiniu-naudojima/. Taip pat yra galimybė pranešimo formą užpildyti raštu Kauno miesto savivaldybės Interesantų priėmime, 5 langelyje (Laisvės al. 96, Kaunas).

Jei norite pranešti apie triukšmą, kurį kelia kiti asmenys, vykdydami remonto darbus, reikia kreiptis į Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių (A. Juozapavičiaus pr. 72), darbo valandomis tel. (0 37) 22 25 30 arba el. paštu [email protected]

Gyvūno savininkas arba atsakingas asmuo privalo užtikrinti, kad gyvūnas netrikdytų viešosios rimties. Dėl viešosios rimties trikdymo visą parą galima pranešti, kreipiantis telefonu: policijai (bendruoju pagalbos telefono numeriu 112) arba Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui (darbo dienomis ir valandomis telefono numeriu 037222530, kitu metu raštu – el. paštu [email protected], elektoriniu būdu: https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/viesosios-tvarkos-pazeidimai/).

Šiuo metu galiojančiuose teisės aktuose daugiabučių namų gyventojams nenumatytas reikalavimas prieš įsigyjant gyvūnus, gauti kaimynų sutikimą.

Privačiame name, kuriame gyvena kelios atskiros šeimos, gyvūną laikyti leidžiama tik gavus raštišką kitų šeimų pilnamečių narių sutikimą.

Laikyti gyvūnus bute, kuriame gyvena kelios šeimos, leidžiama tik turint raštišką visų jame gyvenančių pilnamečių asmenų sutikimą.

Jeigu norite organizuoti renginį Kauno miesto viešojoje vietoje  (šventę (dainų, sporto ir kt.), koncertą, sporto varžybas, mugę, festivalį, cirko ir teatro vaidinimus, reklamos akciją, filmo (vaizdo klipo) masinės scenos filmavimą, masinę fotosesiją, kilnojamą atrakcionų parką, teatralizuotas eitynes, menines akcijas, instaliacijas, atmintinos dienos minėjimą ir kitus viešus organizuotus žmonių susibūrimus, kurių forma nepriskiriama susirinkimui), turite pateikti nustatytos formos prašymą Renginių ir pramoginių paslaugų, organizuojamų Kauno viešosiose vietose, derinimo komisijai ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki renginio.  Dėl detalesnės informacijos kreiptis telefonu  0 37 42 40 58, +370 646 20698.

Visą informaciją, prašymo formą rasite adresu čia.

Atsakymą galite gauti, pateikę prašymą naudojantis Savivaldybės administracijos elektroninėmis paslaugomis https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/viesosios-tvarkos-pazeidimai/

Taip pat yra galimybė pranešimo formą užpildyti raštu Kauno miesto savivaldybės Interesantų priėmime, 5 langelyje (Laisvės al. 96, Kaunas).

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content