Kaune įvyko Pasaulinės robotų olimpiados nacionalinis turnyras – Lietuvos komandos ruošiasi Singapūrui

Gegužės 2 d. Kaune, Mokslo ir inovacijų sklaidos centre „Mokslo sala“, įvyko prestižinis Pasaulinės robotų olimpiados nacionalinis turnyras. Lietuva jau trečius metus iš eilės dalyvauja šioje globalioje platformoje, vienijančioje tūkstančius jaunųjų technologijų entuziastų iš daugiau nei 85 šalių.

Olimpiados tikslas – suburti viso pasaulio jaunus žmones kūrybiškumo, projektavimo ir problemų sprendimo įgūdžių ugdymui, rengiant sudėtingas ir mokomąsias robotų kūrimo varžybas bei užsiėmimus. Tai ne tik varžybos – tai ateities inžinierių ir kūrėjų laboratorija, kurioje mokomasi spręsti realius pasaulio iššūkius pasitelkiant robotiką ir inovacijas.

Šių metų varžybose dalyvavo 31 komanda iš įvairių Lietuvos miestų: Vilkijos, Kauno, Alytaus, Panevėžio, Klaipėdos ir Utenos. Jaunieji kūrėjai – 8–19 metų moksleiviai – rungėsi trijose amžiaus grupėse: Elementary (8–12 metų), Junior (11–15 metų), Senior (14–19 metų). Taip pat pirmą kartą Lietuvoje pristatyta nauja varžybų kategorija – Future Engineering, kurioje dalyvavo dvi komandos, kūrusios pažangius inžinerinius sprendimus ateities problemoms.

Šių metų tema – „Ateities robotai“. Dalyviai konstravo ir programavo robotus, skirtus inovatyviems sprendimams, kurie galėtų padėti žmonijai spręsti aplinkos, energetikos ar socialinius iššūkius.

Jauniausiųjų dalyvių grupėje „Robomission Elementary“ pirmąsias vietas pelnė komandos „LegRob Stars“ (mentorė Vilma Plutienė) ir „Super Bananai“ (mentorius Povilas Petrusevičius), kurios iškovojo teisę atstovauti Lietuvai pasauliniame WRO finale Singapūre. Kategorijoje „Robomission Junior“ į Singapūrą vyks komanda „KU STEAM inžinieriai“ (mentorius Gediminas Gricius). Tuo tarpu trečiąją vietą šioje kategorijoje užėmusi „LegRob Inžinieriai“ (mentorė Aušra Plutaitė), taip pat kaip ir „KU STEAM“ komanda iš Elementary grupės bei „LegRob JAN“ (Junior), keliaus į Europos WRO atvirąjį čempionatą Slovėnijoje. Vyresniųjų grupėje „Robomission Senior“ geriausiai pasirodė „Vilkijos gimnazistai“ (mentorė Milda Gulbinienė), o pirmą kartą Lietuvoje pristatytoje „Future Engineer“ kategorijoje išsiskyrė komanda „KU STEAM TP 40“ (mentorius Gediminas Gricius).

Varžybų nugalėtojai iškovojo teisę atstovauti Lietuvai Pasaulinės Robotų Olimpiados finale Singapūre. Antrosios ir trečiosios vietos laimėtojai turės teisę varžytis Europos WRO atvirame čempionate Slovėnijoje.

Pasaulinė robotų olimpiada organizuojama nuo 2004 metų, jos misija – ugdyti naujos kartos kūrėjus, inžinierius ir problemų sprendėjus per robotikos varžybas bei kūrybines užduotis. Lietuva prisijungė prie šios iniciatyvos 2023 m. – per trejus metus jau spėjo įrodyti, kad turi stiprių talentų.

 

Kauno moksleivių techninės kūrybos centro ir Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content