„Muzikiniai tiltai: Lietuva-Lenkija“: išskirtinis dviejų tautų koncertas Kaune

Rugsėjo 13 dieną Kauno valstybinėje filharmonijoje įvyks jungtinis Torunės ir Kauno simfoninių orkestrų koncertas. Nemokamo renginio metu dvi artimos tautos klausytojams dovanos gražiausias melodijas, kurios mūsų šalies salėse skamba ypač retai. Į koncertą bus galima patekti su kvietimais – juos nuo šiandien galima nemokamai atsiimti Kauno valstybinės filharmonijos kasoje.

Dviejų orkestrų sąjunga

Rugsėjo 13-ąją 18 val. pirmą kartą į Kauno valstybinės filharmonijos sceną žengs Torunės simfoninis orkestras. Kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru muzikantai klausytojams dovanos programą, kurioje skambės Zitos Bružaitės, Magdalenos Cynk, Grażynos Bacewicz, Mieczysławo Karłowicziaus, Wojciecho Kilario ir Stanisławo Moniuszkos kūriniai.

Koncertui diriguos Dainius Pavilionis – dirigentas, kurio kūrybinė veikla jau ne vienerius metus jungia Lietuvos ir Lenkijos muzikus. Nuo 2019 metų jis yra Torunės simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, tuo pačiu metu vadovauja ir Kauno miesto simfoniniam orkestrui.

Dviejų orkestrų susitikimas Kaune – ne tik išskirtinė proga išgirsti Lenkijos muzikų atliekamą programą. Kartu tai ir dar vienas bendros, dviejų miestų istorijos puslapis, tęsiantis birželį tarp Kauno ir Torunės užsimezgusį muzikinį dialogą.

Kvietimų skaičius ribotas, vienam asmeniui suteikiama ne daugiau kaip 2 vienetai. Juos atsiimti galima Kauno valstybinės filharmonijos kasoje.

Nuo Vyslos iki Nemuno

Šis koncertas – tai birželį Torunėje prasidėjusio muzikinio ryšio tęsinys. Pirmąjį vasaros mėnesį miesto senamiestyje, ant Vyslos pakrantės, Kauno ir Torunės simfoniniai orkestrai pirmą kartą susijungė į bendrą daugiau kaip šimto muzikantų kolektyvą.

Łukasz Ułanowski nuotr.

Jungtinis ansamblis giminingame Hanzos mieste atidarė 30-ąjį tarptautinį festivalį „Nova Muzyka i Architektura“. Vakaro kulminacija tapo pasaulinė „Dviejų upių giesmė“ premjera. Kūrinio kompozitorės – lietuvė Zita Bružaitė ir lenkė Magdalena Cynk.

Pasitelkdamos muzikos garsus jos papasakojo dviejų miestų istoriją, kurioje susitinka dvi upės – Neris ir Vysla, dvi šalys – Lietuva ir Lenkija, skirtingos, tačiau viena kitai artimos kultūros. Tai buvo pirmasis šių orkestrų jungtinis pasirodymas, o jau rugsėjo 13 d. jo istorija bus pratęsta Kaune.

Miestų draugystė

Broliškų miestų draugystė tęsiasi nuo 2018 metų. Šiandien ji apima ne tik kultūrą, bet ir švietimą, sportą, turizmą, inovacijas, miestų valdymą bei kitus bendradarbiavimo laukus. Birželį Torunėje pasirašytas naujas Kauno ir Torunės metropolijos ketinimų protokolas tapo dar vienu žingsniu stiprinant šią partnerystę.

Kauno bei Torunės žmones jungia delegacijų vizitai, mokinių mainai, tarptautiniai konkursai, sporto iniciatyvos bei įvairūs kultūros projektai. Abiejų miestų fotografai įgyvendina bendrą projektą, kuriame pasitelkdami fotoaparato objektyvą pasakoja apie miesto partnerio gyvenimą.

Ši draugystė matoma ir abiejų miestų kasdieniame gyvenime bei jo erdvėse. Vilijampolėje esanti gatvė pavadinta Torunės vardu, o šių metų birželį Torunėje oficialiai atidarytas skveras pavadintas Kauno vardu.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content