Atnaujinta Kauno rotušė kviečia į atidarymo renginių savaitę

Viena reprezentatyviausių miesto erdvių jau kitą savaitę atvers duris lankytojams. Atidarymo proga liepos 11-osios vakarą kauniečiai kviečiami į šventinį koncertą – kelionę po skirtingas Kauno epochas su žinomais atlikėjais. Užsukti į naujai atgijusią rotušę nuo šiol kvies ne tik santuokos ceremonijos, bet ir muziejaus ekspozicija, parodų salė, turizmo informacijos centras bei čia pat įsikursianti kavinė.

Nuo jaunavedžių iki turistų

Beveik dvejus metus trukusi rekonstrukcija – baigta. Gerokai pasikeitusi ir atsinaujinusi Kauno rotušė jau po savaitės pasitiks pirmuosius lankytojus.

„Baltąja gulbe“ vadinamas pastatas išsaugojo savo autentiką, bet gerokai išplėtė erdves ir jų funkcijas. Restauratoriai atkūrė nemažai istorinių detalių.

Bene ryškiausi pokyčiai: sumontuotas liftas, atvertos rūsio patalpos, baigiama įrengti gausi šiuolaikiška miesto muziejaus ekspozicija bei palėpėje įkurta moderni parodų salė, tinkama ir bendruomeniškiems susibūrimams.

„Rotušė yra miesto simbolis. Kaunas stipriai padirbėjo, kad ji būtų nenuobodi, patraukli, visiems prieinama. Vieni čia lankysis iš meilės – apsisprendę tuoktis, kurti tvirtas šeimas, kitus užsukti vilios naujas muziejus su įdomiai perteikta miesto istorija. Tai aktualu tiek kauniečiams, tiek ir turistams. Bus ir iškilmingų ceremonijų, įvairių renginių, parodų. Tikiuosi, atgijusios erdvės bus jaukios, gyvos“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kvietimas keliauti laiku

Rekonstrukcijos darbams pasiekus finišo tiesiąją, atėjo metas švęsti. Liepos 11-ąją kauniečiai ir miesto svečiai laukiami viename svarbiausių vasaros renginių – Kauno rotušės atidaryme.

Veiksmas Rotušės aikštėje prasidės jau beveik sutemus, apie 21.30 val. Muzikantų ir šokėjų pasirodymai kvies į kelionę laiku per skirtingas Kauno epochas: nuo klestinčio pirklių ir amatininkų miesto iki XVII amžiaus nuopuolių, nuo Laikinosios sostinės virsmų iki pat šių dienų proveržį išgyvenančio Kauno.

Į sceną žengs grupė „Hansanova“, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius, Jeronimas Milius su „Ąžuolyno“ orkestru, Gabrielė Nausėdaitė ir Simas, Kauno Šampaninis choras. Vakaro programą papildys šokio virtuozai ir įspūdingas ugnies šou. Renginį vainikuos unikalus vertikalaus šokio pasirodymas ant rotušės sienų.

Išsami renginio programa: bit.ly/rotuseatgyja 

Siūlys susituokti su Kaunu

Atidarymo renginys taps įžanga į Kauno miesto muziejaus programą „Tavo vestuvės su Kaunu!“. Liepos 12–18 dienomis kauniečiams bus pristatyta naujoji ekspozicija, vyks edukacinės veiklos bei renginiai, skirti iš arčiau pažinti atsinaujinusią rotušę.

Kauno miesto muziejus kiekvienos dienos programą skirs vis kitoms grupėms. Čia laukiamos šeimos, senjorai, tėveliai su kūdikiais ir vaikais iki trejų metų.

Renginių įvairovė įtrauks senjorus, suplanuotos ekskursijos Trečiojo amžiaus universiteto studentams, diskusija apie miesto simbolio pasikeitimus. Atlikėja MIGLOKO surengs balso dirbtuves, koncertuos grupė „Superkoloritas“.

Muziejaus renginiai – mokami. Išsami veiklų programa: bit.ly/vestuves-su-kaunu  

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content