Išskirtinė plaukimo šimtmečio šventė Kaune: istorinis plaukimas ir muzikos žvaigždžių koncertas

Jau šį sekmadienį, birželio 23 dieną Kauno Nemuno saloje – istorinis įvykis. Minint Lietuvos plaukimo 100 metų sukaktį Nemuno saloje rinksis ne tik plaukimo elitas, kurį kauniečiai ir miesto svečiai palydės į Olimpines žaidynes Paryžiuje, bet ir bus galima gyvai išvysti istorinį plaukimą Nemuno upe. Šventę vainikuos ryškiausių šalies atlikėjų pasirodymai.

Lietuvos plaukimo 100 – mečio renginio metu bus atkartotos pirmosios, prieš šimtą metų įvykusios oficialios Lietuvos plaukimo varžybos Nemune, vyks beveik keturiasdešimt įvairių sporto veiklų ir bus surengtas įspūdingas Lietuvos muzikos žvaigždžių koncertas.

„Simboliška, kad dar vienas sporto šimtmetis atkeliauja į Kauną. Džiaugiamės, kad kasdienis darbas ir moderni miesto infrastruktūra duoda rezultatų. Ne išimtis – plaukimas. Nemuno saloje – olimpinių standartų baseinas. Kyla dar du nauji baseinai Panemunėje ir Šilainiuose. Kaunas yra pirmas Lietuvoje pagal gyventojams tenkantį baseinų kiekį. Tai turbūt dar vienas atsakymas, kodėl čia švęsime plaukimo šimtmetį. Nedvejojome prisidėti dar ir dėl to, kad prieš 100 metų Kaune vyko pirmosios plaukimo varžybose, atviroje Nemuno upėje. Turime gerbti ir istoriją“, – sakė Kauno vicemeras Mantas Jurgutis.

Joninių išvakarėse, birželio 23-iąją, Nemuno sala dienai taps šalies plaukimo sostine. Čia nuo ryto iki vakaro vyks įvairios pramogos vaikams ir suaugusiems, parodos ir olimpinio sporto varžybos, pabrėžiant, kad vandens sportas – neatsiejama olimpinės šeimos dalis. Visiems šventės dalyviams bus išduodami specialūs elektroniniai plaukimo 100-mečio minėjimo pasai, kuriuos jie galės išsikeisti į partnerių įsteigtus prizus.

19 valandą Nemuno saloje prasidės ir finalinė renginio dalis, kurios metu savo dainas dovanos ryškiausi šalies muzikantai. Kauniečiai ir miesto svečiai turės galimybę išgirsti Vaidą Baumilą, Roką Yan, Evgenya Redko, Angelou, Proflame, Jurijų Veklenko, Ingą Jankauskaitę, Dovi Mi, grupę „Mėlyna“,

„Tai bus išskirtinė šventė Kaune, į kurią kviečiamas kiekvienas. Tai bus istorinis renginys, puikus pagerbimas plaukikų ir taip pat paminėjimas Joninių. Laukia puikus koncertas su gausybe Lietuvos muzikos žvaigždžių“, – teigia organizatoriai.

Kauno Nemuno saloje sportinės varžybos startuos nuo 10 valandos ryto, šventinis koncertas ir istorinio plaukimo nuo Kauno geležinkelio (Žaliojo) ir Aleksoto (Vytauto Didžiojo) tiltų startuos 19 valandą. Renginį tiesiogiai transliuos LRT televizija.

 

L. Grušecko nuotr.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content