Laikini eismo ribojimai Gimnazijos ir Birštono gatvėse

Birželio 17 d. pradedami šilumos tinklo rekonstrukcijos darbai judriose Gimnazijos ir Birštono gatvėse. Darbų metu transporto judėjimas bus ribojamas dviejose eismo juostose, atkarpoje nuo Kauno Maironio universitetinės gimnazijos (Gimnazijos g. 3) iki požeminės perėjos (Vilniaus g.)

Miesto šilumą kauniečiams tiekiančios bendrovės „Kauno energija“ specialistų teigimu, Gimnazijos gatvę kertantys apie 140 metrų ilgio magistraliniai šilumos vamzdynai – nuo Gimnazijos g. 3 iki Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelio – yra pakloti dar sovietmečiu. Jų amžius siekia beveik 60 metų, todėl juos būtina pakeisti, siekiant užtikrinti patikimą ir nenutrūkstantį šilumos tiekimą vartotojams.

Magistraliniai vamzdynai yra patys svarbiausi, todėl yra rekonstruojami prioriteto tvarka. Kaune rekonstruota apie 65 proc. magistralinio centralizuotai tiekiamos miesto šilumos tinklo.

Vamzdynų rekonstrukcijos darbus Gimnazijos ir Birštono gatvėse planuojama atlikti iki liepos vidurio.

Vairuotojams miesto tinklo rekonstrukcijos darbų laikotarpiu rekomenduojama rinktis alternatyvius maršrutus, taip siekiant mažinti eismo spūstis. Pėstiesiems bus paliktas praėjimas šaligatviu.

Temperatūros ir slėgio pokyčiai, korozija ilgainiui paveikia vamzdynų sieneles, todėl jos suplonėja ir tampa lengviau pažeidžiamos. Dėl to kyla didesnė avarijų, vamzdynų trūkių tikimybė. Labiausiai susidėvėjusių šilumos trasų atkarpų rekonstravimas leidžia užtikrinti stabilų ir patikimą šilumos tiekimą vartotojams.

Naujos kartos vamzdžių tarnavimo laikas siekia ne mažiau 30 metų. Jų išskirtinumas – dar gamykloje sumontuojamas storas izoliacinis sluoksnis iš itin tankaus poliuretano, kuris stipriai sumažina šilumos pralaidumą, apsaugo vamzdžius nuo neigiamo aplinkos poveikio ir išorinės korozijos.

Kasmet daromos investicijos į miesto tinklo atnaujinimą ilgalaikėje perspektyvoje leidžia užtikrinti patikimą šilumos tiekimą patiriant mažiausius šilumos perdavimo nuostolius, o tai reiškia ir mažesnę šilumos kainą vartotojams.

Kauno energijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content