Istorinis plaukimas, muzikos žvaigždės ir Joninių vainikai Nemune – pristatyta plaukimo šimtmečio šventė

Birželio 23-iąją Nemuno saloje Kaune vyks įspūdinga sporto ir muzikos šventė – Lietuvos plaukimo šimtmečio šventė. Jos metu bus atkartotos pirmosios oficialios Lietuvos plaukimo varžybos Nemune, vyks beveik keturiasdešimt įvairių sporto veiklų ir bus surengtas įspūdingas Lietuvos muzikos žvaigždžių koncertas, kurį pristato M.A.M.A. apdovanojimų organizatoriai.

Šią šventę trečiadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje pristatė asociacijos „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius, Kauno vicemeras Mantas Jurgutis, ilgametis olimpinių dienų ir atviro vandens varžybų organizatorius Mantas Marcinkevičius ir M.A.M.A. asociacijos pirmininkas Martynas Tyla.

Dėkodamas Kauno miestui už paramą rengiant įspūdingą šventę, S. Binevičius įteikė M. Jurgučiui simbolinį „LTU Aquatics“ medalį plaukimo šimtmečiui atminti. Drauge šventę organizuojantiems partneriams M. Marcinkevičiui ir M. Tylai įsegti aukso spalvos „LTU Aquatics“ ženkleliai.

„Simboliška, kad dar vienas sporto šimtmetis atkeliauja į Kauną. Džiaugiamės, kad kasdienis darbas ir moderni miesto infrastruktūra duoda rezultatų. Ne išimtis – plaukimas. Nemuno saloje – olimpinių standartų baseinas. Kyla dar du nauji baseinai Panemunėje ir Šilainiuose. Kaunas yra pirmas Lietuvoje pagal gyventojams tenkantį baseinų kiekį. Tai turbūt dar vienas atsakymas, kodėl čia švęsime plaukimo šimtmetį. Nedvejojome prisidėti dar ir dėl to, kad prieš 100 metų Kaune vyko pirmosios plaukimo varžybose, atviroje Nemuno upėje. Turime gerbti ir istoriją“, – sakė Kauno vicemeras M. Jurgutis.

Joninių išvakarėse, birželio 23-iąją, Nemuno sala dienai taps šalies plaukimo sostine. Čia nuo ryto iki vakaro vyks įvairios pramogos vaikams ir suaugusiems, parodos ir olimpinio sporto varžybos, pabrėžiant, kad vandens sportas – neatsiejama olimpinės šeimos dalis. Visiems šventės dalyviams bus išduodami specialūs elektroniniai plaukimo 100-mečio minėjimo pasai, kuriuos jie galės išsikeisti į partnerių įsteigtus prizus.

Pasak M. Marcinkevičiaus, tikimasi, kad istorinę atkarpą tarp Kauno geležinkelio (Žaliojo) ir Aleksoto (Vytauto Didžiojo) tiltų pasiryš įveikti 100 plaukikų, kurie ne tik įsirašys į Lietuvos istoriją, bet ir gaus išskirtines plaukimo 100-mečio auksinės spalvos plaukimo kepurėles ir atminimo medalius. Jau dabar yra užsiregistravę per 50 dalyvių, tarp kurių yra ir buvusių Lietuvos plaukimo rinktinės narių.

„Jei kas dar nori sudalyvauti plaukime, kuris vyksta kartą per šimtą metų, turėtų paskubėti, nes dalyvių skaičius ribotas“, – sakė M. Marcinkevičius.

Istorinis plaukimas bus transliuojamas tiesiogiai per LRT drauge su Lietuvos muzikos žvaigždžių koncertu.

„Transliaciją norime pradėti paleidžiant bent šimtą simbolinių Joninių vainikėlių į Nemuną. Todėl raginu šventės svečius ir dalyvius atsinešti vainikėlių“, – sakė M. Tyla.

Pasak jo, dalis atlikėjų, kurie koncertuos pusantros valandos trukmės transliacijos metu, atrinkta pagal olimpiečių plaukikų pageidavimus. M. Tyla atskleidė, kad tarp jų bus atlikėjai Rokas Yan ir Evgenya Redko, reperis Proflame bei kiti.

Savo ruožtu S. Binevičius pabrėžė, kad vienas pagrindinių koncerto tikslų – ne tik pramoga šventės dalyviams, tačiau ir labiausiai nusipelniusių asociacijos „LTU Aquatics“ vienijamų vandens sporto šakų asmenybių pagerbimas.

Žiūrovams dalyvavimas šventėje – nemokamas. Sportinių rungčių dalyviams bus taikomas atsakomybės mokestis.

Daugiau informacijos – 100.ltuaquatics.com

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content