Garsaus skulptoriaus kolekcija papuošė Kauno Kalniečių parką

Kauniečių pamėgta laisvalaikio vieta tapusiame Kalniečių parke nuo šiol praeivių žvilgsnius trauks ne tik gatvės menininkų tapybos darbais puošta siena ir čia pat tvenkinyje trykštantis fontanas. Miesto galeriją po atviru dangumi papildė išskirtiniai akcentai – vieno žymiausių Lietuvos skulptorių prof. Stasio Žirgulio kolekcija „Epochų aidas“.

Menas žaliosiose erdvėse

Iš dviejų dešimčių darbų sudarytas skulptūrų ciklas, pasak autoriaus, simbolizuoja kultūrų palikimą, jų likimą, migraciją ir kitas aktualias nūdienos temas. 17 kūrinių papuošė paties skulptoriaus numatytas vietas Kalniečių parko erdvėse, o dar trys akcentai kauniečių dėmesio lauks kitapus P. Lukšio gatvės – Čečėnijos Nepriklausomybės aikštėje.

„Kaunas tampa vis didesne galerija po atviru dangumi, o kauniečiai gali jaustis tikrais meno kolekcionieriais. Nuolat kviečiame skulptorius, gatvės dailininkus ir kitus kūrėjus puošti mūsų miestą savo darbais – dalyvauti „Kauno akcentų“ programoje.

Stasio Žirgulio vardas – tai solidus kokybės ženklas. Džiaugiuosi, kad šio korifėjaus kolekcija rado kelią į Kauno žaliąsias erdves. Tikiuosi, kauniečiai tai įvertins ir ilgai grožėsis šiais darbais“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kalniečių parką papildžiusi kolekcija – vienas didžiausių šių metų „Kauno akcentų“ projektų. Jos autorius – Radviliškyje gimęs, bet didžiąją dalį savo gyvenimo ir kūrybos Kaunui dedikavęs žinomas šalies menininkas S. Žirgulis.

Akmenyje – filosofinės mintys

„Kaunas – mano miestas, todėl džiaugiuosi, kad kūriniai pasiliks būtent čia. Parke įrengėme skulptūrų ciklą. Šios akmens metamorfozės pavadintos „Epochų aidu“. Norisi žmonėms priminti praeities kultūrų palikimą, jų likimą, Nojų ir Pasaulio tvaną“, – sako profesorius S. Žirgulis.

Skulptūrų išdėstymą parke suplanavo pats autorius. Visi kūriniai parengti filosofiniu pagrindu. Tarp jų – „Tylos vartai“, „Užmirštas šulinys“, „Konsiliumas“.

„Jeigu akmuo prabiltų, daug sužinotume. Būtent tai noriu atspindėti skulptūrose. Jos simbolizuoja laikmetį šiapus ir anapus, migraciją iš šalies, tėvynės, kaimo. Žmonės iškeliauja į miestą, lieka tuščia sodyba. Ir tik tas tuščias šulinys simbolizuoja, kad paukštis parskrido, o žmonių čia – nėra. Trys varnai susėdę prie stalo postringauja apie nūdieną, ateitį“, – savo kurtų darbų prasmę įvardija skulptorius.

Didžiąją dalį S. Žirgulio skulptūrų sudaro granitas. Jos labai įvairios tiek savo tūriu, tiek ir forma. Kai kurie darbai siekia beveik 3 metrų aukštį.

Didelė vertė miestui

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjusi Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkė Rebeka Bruder neabejoja, kad skulptūrų paroda – milžiniška pridėtinė vertė miestui.

„Kalniečių parkas labiausiai tiko šiai idėjai realizuoti. Visos skulptūros – su lentelėmis, pavadinimais, nes tai yra integrali ansamblio dalis. Filosofiški pavadinimai tampa raktu, padedančiu atskleisti skulptūrų prasmę. Tikrai duos peno apmąstymams. Jau dabar vaikai lipa ant skulptūrų, jas glosto. Paroda rezonuoja su visuomene.

Miestui tai – milžiniška pridėtinė vertė. Stasys Žirgulis yra vienas ryškiausių Lietuvos skulptorių. Jo skulptūros turi ne tik estetinę, patrauklią išraišką, bet ir gylį. Stasys pats galvoja, apie ką jis kuria, kaip ir dėl ko. Jo darbai turi filosofinį pradą. Tai – konceptualūs kūriniai. Galima sakyti, kad tai yra šiuolaikinis menas – mūsų kartos, dabarties. Aukšta meninė kokybė“, – tikina R. Bruder.

Prof. S. Žirgulio kolekcija Kalniečių parke ir Čečėnijos Nepriklausomybės aikštėje – vienas iš programos „Kauno akcentai“ projektų.

Ši Kauno miesto iniciatyva leidžia kūrėjams bei menininkams savo darbais puošti Kauno galeriją po atviru dangumi. Komisijos atrinktų ir patvirtintų idėjų įgyvendinimą finansuoja savivaldybė.

Menininkai iš visos Lietuvos kviečiami teikti savo sumanymus specialioje platformoje internete: akcentai.kaunas.lt.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content