Kauną pasiekė didžioji dalis unikalios „Mokslo salos“ ekspozicijos: prasideda montavimas

Šią savaitę Nemuno salos prieigose pasirodė pirmieji vilkikai iš Lenkijos, gabenantys dalį mokslo ir inovacijų centro ilgalaikės ekspozicijos. Įrengimo darbai „Mokslo salos“ erdvėse prasidės jau netrukus ir turėtų būti baigti šį rudenį. Iškart po to vienas laukiamiausių objektų – pirmasis ir vienintelis mokslo muziejus šalyje – atvers duris lankytojams

Muziejaus centre – „Salos širdis“

„Dauguma eksponatų jau sukomplektuoti ir paruošti montavimui. Kitas etapas – jų diegimas, konfigūravimas, tikslinimas ir testavimas. Nuo šiol „Mokslo salos“ patalpose dirbs apie 60 technikų ir montuotojų. Taip pat šiame projekte nenutrūkstamai dalyvauja dešimtys dizainerių, programinės įrangos kūrėjų, stalių, elektrikų ir kitų specialistų“, – apie įsibėgėjančius finalinius darbus pasakoja Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Netrukus „Mokslo salos“ erdves užpildys apie pusantro šimto unikalių eksponatų. Bendra ekspozicijos vertė su inovatyviomis technologijomis grįstu planetariumu iš viso sieks apie 9 mln. eurų.

Lenkų bendrovės „Trias Avi“ architektas Maciej Bereś pasakoja, kad prireikė net 8 mėnesių įdomaus ir sudėtingo darbo ekspozicijos koncepcijai sukurti.

„Iš vienos pusės turėjome labai daug laisvės – 1800 kv. metrų netrukdomos, darbui skirtos erdvės. Kita vertus – pastato unikalumas diktavo ekspozicijos išdėstymą ir sukėlė nemažai techninių iššūkių. Pavyzdžiui, korpuso viduryje esantis stoglangis įpareigojo sukurti parodos architektūrinį orientyrą ir taip atsirado interaktyvi skulptūra „Salos širdis“. Tai savotiškas ekspozicijos pasakojimo židinys, jungiantis visas kitas parodos dalis į visumą, taip sukurdamas nuoseklią ir asmenišką lankytojo patirtį“, – sakė M. Bereś.

Pagrindinis mokslo ir inovacijų centro eksponatas apjungs septynias nuolatinės ekspozicijos temas. Jos atspindės skirtingas žmogaus veiklos sritis ir įtaką visos planetos pusiausvyrai bei gerovei. Informacija apie energiją, transportą, žmogaus kūną, sveikatą, gamtą, komunikaciją bei taršą susijungs į vieną objektą ir lankytojams vaizdžiai primins jų kasdienybės veiksmų svarbą viso pasaulio kontekste.

Pirmas ir vienintelis Lietuvoje

„Mokslo sala“ bus pirmas mokslo ir inovacijų populiarinimo centras šalyje, kuriame prognozuojama sulaukti apie 300 tūkst. lankytojų per metus. Lenkų bendrovės „Trias Avi“ viceprezidentas Marcin Wojczyński būsimiems parodos dalyviams linki smagaus ir tuo pačiu prasmingo laiko: „Pagrindinis mokslo centro vaidmuo yra sužadinti smalsumą ir įkvėpti lankytojus eksperimentuoti, sujungiant tikrąjį mokslą su pramogomis.

Savo darbais tikimės, kad jaunoji karta pradės užduoti visiems mums svarbius klausimus. Pavyzdžiui, kaip globalinis atšilimas ir urbanizacija veikia aplinką, kokį poveikį sukelia miškų kirtimas, kiek energijos suteikia maistas, kokią įtaką aplinkai daro žmogaus pasirinkimai.“

Mokslo ir inovacijų centre vaikai turės galimybę laisvai eksperimentuoti, lavinti kūrybiškumą ir vaizduotę. Vidaus ekspozicijoje vyraujanti džiaugsmo, linksmybių, atradimų ir mokymosi atmosfera, anot autorių, gali būti neįtikėtinai įkvepianti ir teigiama visiems lankytojams, nepriklausomai nuo jų amžiaus.

„Galėčiau ilgai pasakoti, kokia ypatinga ir išskirtinė ekspozicija šiuo metu įrenginėjama Nemuno saloje, bet pagrindinis visų investicijų tikslas – labai paprastas ir nuoširdus. Visi parodos eksponatai skirti lankytojų atradimams, smalsumui ir kūrybiškumui pažadinti.

Norime sukurti erdvę, paneigiančią mitą, jog smagu – nelygu vertinga. Juk kiekvienas vaikas gimsta su atradėjo genu, bet ilgainiui visuomenė ėmė jį slopinti, taip atiminėdama mažojo žmogaus atradimo džiaugsmą. Mes visus kviesime tą smalsumą susigrąžinti ir nuostabų žinių pasaulį atrasti iš naujo“, – kalbėjo Mokslo ir inovacijų centro direktorė Aistė Lukaševičiūtė.

Pradeda darbuotojų paieškas

Išskirtinės architektūros 11,5 tūkst. kv. metrų pastatas laukia ne tik rudenį pasirodysiančių pirmųjų lankytojų, bet ir įvairių sričių specialistų – jau šiandien.

„Norime „Mokslo salos“ lankytojus sudominti ne tik žiniomis, bet ir pramogomis, todėl artimiausių mėnesių tikslas – suburti stiprią ir ambicingą komandą. Ieškome profesionalių, mokslo ir inovacijų sritimis besidominčių darbuotojų. Norime, kad jie suprastų „Mokslo salos“ prasmę ir padėtų ją puoselėti gražiausiomis spalvomis“, – prisijungti prie komandos kviečia A. Lukaševičiūtė.

Ieškoma profesionalių ekspozicijų programų rengėjų, kurie padėtų puoselėti atvirą ir jaukią erdvę ne tik vaikams, bet ir visai šeimai. Ambicingų motyvacinių laiškų su gyvenimo aprašymais laukiama el. paštu: [email protected].

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content