Į Kauno gatves sugrįžta muzika: Gatvės muzikos dieną kvies ne tik klausytis, bet ir šokti

Gegužės 18 d., šeštadienį, Kaune skambės 18-oji Gatvės muzikos diena, pakviesianti miestiečius į senamiestį ir kitas miesto erdves, kur nuo vidurdienio iki vakaro skambės įvairių žanrų muzika – nuo eksperimentinės ir instrumentinės iki bliuzo, beatbox‘o ir tradicinės kapelos. Pajusti melodijas, ritmą, įsitraukti ir tapti betarpiškos šventės dalimi šiemet organizatoriai kviečia su šūkiu „Kviesk šokiui miestą!“

Šiemet gatvės muzikos dieną su partneriais organizuojantys Kauno menininkų namai (KMN) ne tik siekia išlaikyti gerąsias renginio tradicijas, bet ir kartu pristatyti naujų požiūrio taškų bei akcentų.

„Kaip diktuoja pats gatvės muzikos konceptas, visi atlikėjai koncertuoja gatvėse, prieinamose ir praeinamose vietose, kad kiekvienas pro šalį einantis žmogus juos matytų, girdėtų ir galėtų tapti tos muzikos dalimi. Atsisakyta miesto renginiams įprastų didelių scenų – vietoje to atlikėjai, kaip tikri gatvės muzikantai, renkasi atviras, greta į miestą išėjusio žmogaus esančias organiškas erdves“, – pasakoja KMN kultūros renginių prodiuserė Vaiva Marija Bružaitė.

Tiesa, ankstesnių metų atlikėjų išsibarstymą po įvairias Kauno vietas šiemet keičia koncentracija – dauguma pasirodymų vyks pagrindinėje senamiesčio arterijoje – Vilniaus gatvėje, nuo pat sankryžos su Laisvės alėja iki Rotušės aikštės. Čia, septyniose teminėse salose, įsikurs pagrindiniai taškai, kuriuose miestiečiai galės nuo vidurdienio rasti koncertuojančius ir kas 30-40 min besikeičiančius muzikantus, atliekančius įvairiausių žanrų kūrinius – nuo klasikinės iki eksperimentinės muzikos ir nuo smuikininkų vaikų iki aštuoniasdešimtmečio elektrinio akordeono meistro.

Kita dalis pasirodymų skambės renginio partnerių – barų ir kavinių erdvėse: muzika liesis tokiose vietose kaip „uno.“, „O Kodėl ne?“, „14 stotelė“, P.A.R.A.K.A.S.

Dar viena šių metų naujovė: pasirodys ir didesnės grupės bei atlikėjų kolektyvai, pasitelkdami platesnes technines galimybes – tokiu būdu sujungdami gatvės muziką su profesionaliomis technologijomis. Kita vertus, miestiečiai turės progą susipažinti ir su jaunomis, kylančiomis žvaigždėmis, kurias kuruoja renginį kartu organizuojančios platformos „NEfonas“ komanda.

Pagrindiniu šių metų akcentu taps šokis kartu su miestu, pakviečiant visus miestiečius išeiti į muzikos užlietas gatves ir ne tik jos klausytis, bet ir prisijungti, judėti, šokti kartu. Todėl laukia ne tik muzikantų, bet ir šokio grupių bei ansamblių pasirodymai.

Kaip ir ankstesnėse Gatvės muzikos dienose Kaune, išlieka aktuali Ukrainos tema su šūkiu „Vienu ritmu kartu su Ukraina!“.

Gatvės muzika – tai ir netikėtumas, ir neįpareigojantis anti-formalumas, tad čia nėra griežtų tvarkaraščių. Tačiau susipažinti su visais tą dieną koncertuojančiais kolektyvais, atlikėjais ir jų pasirodymo vietomis bei numatomais laikais kauniečiai kviečiami apsilankę Gatvės muzikos diena 2024 / Kaunas renginio puslapyje.

„Būtų sunku išskirti vieną pasirodymą ar grupę – visi jie savaip spalvingi, įdomūs ir įkūnijantys pačią muzikuojančio miesto esmę. O kad ją pajustumėte patys, rekomenduoju čiupti kavos puodelį ir neskubant pereiti visą gatvės muzikos pripildytą Vilniaus gatvę, atsiveriant patiems įvairiausiems žanrams ir tokiu būdu leidžiant sau patirti kažką naujo, dar nepažinto“, – renginio organizatorių vardu kviečia V. M. Bružaitė.

Šiemet Kauno gatvės muzikos dieną organizuoja Kauno menininkų namai kartu su jaunimo organizacija „NEfonas“; renginį remia tarptautinė kūrybinė platforma „CreArt“ ir Kauno miesto savivaldybė. Gatvės muzikos dienos idėjos autorius ir šventės iniciatorius – Andrius Mamontovas.

 Kauno menininkų namų informacija

Nuotraukos: Gražvydas Jovaiša ir Martynas Plepys

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content