Itin gabių mokinių ugdymo programa Kaune rengiasi naujam sezonui: vyksta paraiškų priėmimas

Aštuoni Kaune veikiantys universitetai bei teatrai rugsėjį vėl priims apie pusšimtį vaikų su aukštesniu IQ. Itin gabių mokinių programoje vaikai lankys dėstytojų ir teatralų paskaitas bei praktinius užsiėmimus matematikos, gamtos, socialinių, humanitarinių mokslų, sporto ir menų disciplinose. Šiuo metu renkamos trys būsimų trečiokų grupės 2024–2025 mokslo metams, taip pat pildomos laisvos vietos 4–11 klasėse. Paraiškų su dokumentais laukiama iki gegužės 31 dienos.

Kauno miesto savivaldybės įgyvendinama Itin gabių mokinių programa skirta 3–11 klasių mokiniams su aukštesniu IQ rodikliu. Ji sudaryta iš aktyvių praktinių ir teorinių užsiėmimų, integraliai derinant skirtingas mokslo kryptis: matematiką, gamtos, socialinius, humanitarinius mokslus, sportą ir menus. 

Vaikai susipažįsta su optika ir mechanika, verslo kūrimo subtilybėmis, oratoryste, daugyba japoniškai, įsitraukia į interaktyvius žaidimus, kuriuose ugdomi socialiniai ir komunikacijos įgūdžiai. Mažieji „studentai“ išbando netgi aktoriaus batus, piešimo, formos ir tektonikos subtilybes. Lektoriai vaikams padeda ruoštis olimpiadoms, kuruoja jų projektus. Dvyliktokams sudaromos galimybės klausyti universiteto studentams dėstomų paskaitų. 

Edukatoriais dirba Kauno technologijos, Lietuvos sveikatos mokslų, Lietuvos sporto, Mykolo Romerio ir Vilniaus universitetų lektoriai. Meno sritį kuruoja Nacionalinis Kauno dramos ir Kauno valstybinis muzikinis teatrai bei Vilniaus dailės akademija.

Itin gabių mokinių programa leidžia vaikams geriau pažinti skirtingas mokslo sritis, meno ir kultūros įvairovę. Universitetų dėstytojų ir teatralų vedami užsiėmimai padeda ugdyti natūralų smalsumą, norą tobulėti, įgyti naujų žinių ir kompetencijų bei atskleisti tikrąjį savo potencialą. Turininga popamokinė veikla ir kūrybiškumas neatsiejamas nuo įvairialypių patirčių mokantis“, – įsitikinęs Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Šiuo metu 2024–2025 mokslo metams formuojamos trys naujos trečiokų grupės po 15 vaikų. Taip pat priimami jaunuoliai į 4–11 klasėse esančias laisvas vietas. Tėvelių, globėjų ar mokyklų bendruomenių paraiškų laukiama iki gegužės 31 d. el. paštu [email protected]. Dėl vaikų dalyvavimo programoje konsultuojama telefonu 8 645 12836.

Vaikai, norintys dalyvauti programoje, turi atitikti keliamus reikalavimus: pateikiant paraiškas būtina pridėti ir individualiai atlikto „Wechslerio trumposios intelekto skalės“ testo (angl.  Wechsler Intelligence Scale for Children, WISC) rezultatus. Kandidato bendrasis intelekto koeficientas negali būti žemesnis nei 120 IQ.

Dokumentus, atrankos kriterijus, išsamius mokomųjų veiklų aprašymus galima rasti internetu: bit.ly/gabusvaikai. Programos dalyviai per mokslo metus išklausys 60 akademinių valandų. Popamokinės paskaitos vyksta 4 kartus per mėnesį. 

Kursą išklausiusiems vaikams išduodami programos baigimo pažymėjimai. Šiuo metu Itin gabių vaikų programoje dalyvauja apie 400 mokinių.

Ryšių su visuomene informacija 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content