45-asis „Lietuvos teatrų pavasaris“ kviečia Kauno publiką į teatrališką savaitę

Kauno teatro mylėtojai turės unikalią progą mėgautis aukščiausio lygio teatro spektakliais iš visos Lietuvos. Nuo balandžio 21 iki 28 dienos Kauno kultūros centras kviečia visus teatro gerbėjus švęsti 45-ąjį „Lietuvos teatrų pavasario“ festivalį.

Artėjantis jubiliejinis festivalis siūlo aštuonių dienų repertuarą ir net devynis įvairių žanrų spektaklius. Festivalio programoje – nuo žymiausių klasikinių kūrinių iki naujoviškų monospektaklių ir spektaklių, skirtų jaunimui. Festivalis siekia parodyti Lietuvos teatrų kūrybos įvairovę ir gyvybingumą, suteikiant Kauno žiūrovams galimybę išvysti dar Kaune nerodytus spektaklius.

Festivalio atidarymas prasidės K. Glušajevo režisuotu Klaipėdos jaunimo teatro spektakliu „Gyvenimas dar prieš akis“, kuris žada emocingą ir provokuojantį pasakojimą apie jaunystę ir suaugusiųjų pasaulį.  Kitą dieną scena pasiduos O. Koršunovo „Liučė čiuožia“, spektakliui, kuris žiūrovus nukels į vartotojišką ir erotizuotą 2000-ųjų atmosferą.

Svarbus festivalio akcentas – pagal F. Kafkos kūrybą pastatyta Lietuvos nacionalinio dramos teatro  „Metamorfozė“, režisuota O. Frljić, kurioje aktualizuojami žmogaus tapatumo klausimai.

Tarp festivalio perlų galima bus išvysti ir ,,Keistuolių teatrą“, kuris I. Stundžytės režisuotame spektaklyje „Kai aš buvau Prometėjas“ atvers graikų mitologijos pasaulį per šiuolaikinę prizmę.

Solo teatro ir režisieres B. Mar spektaklyje „Motinos pienas“  bus pasakojama sudėtinga ir jautri šeimos istorija, kurioje atsiskleidžia ne tik asmeniniai, bet ir visuomeniniai iššūkiai. „Motinos pienas“ yra daugiau nei vien istorijos pasakojimas, tai gilus patyrimas, leidžiantis žiūrovui pajusti laiko dvasią ir asmenines dramoje susipynusias emocijas. Spektaklio scenovaizdis ir aktorės pasirodymas yra subtiliai pritaikytas, kad kiekvienas žiūrovas galėtų patirti autentišką sovietinės erdvės jausmą, kartu svarstant apie šiandienos laisvės vertę.

Balandžio 24 d. teatro žiūrovams bus suteikta išskirtinė proga pamatyti premjerinį „Atviro rato“ spektaklį  „PRAeis“, kurį sukūrė ir scenoje atliks pats J. Tertelis. Šis monospektaklis suteikia unikalią galimybę išgirsti teatro kūrėjo, aktoriaus ir dramaturgo įžvalgas apie šiandieninį teatrą. „PRAeis“ yra lengvai suprantamas, įtraukiantis ir atveriantis teatro užkulisius, kuriuose teatro magija susipina su realybės refleksija. Spektaklis skiriasi nuo tradicinių spektaklių tuo, kad jis sugeba sujungti lengvai suprantamą pasakojimą su giluminėmis dramaturgo pastabomis apie teatro esmę ir jo poveikį žiūrovui. Scenoje vykstantis veiksmas įtraukia žiūrovus į kūrybinį dialogą tarp aktoriaus ir žiūrovų, kuriame teatro patirtis tampa bendra kelione.

45-asis „Lietuvos teatrų pavasaris“ balandžio 27 d. pristatys vieną įsimintiniausių spektaklių, skirtų jaunimui – „Avinai“. Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotame autobiografiniame monospektaklyje aktorius Raimondas Klezys nagrinėja paradoksalius jauno žmogaus išgyvenimus, jausmus ir emocijas tiek kasdeninėse, tiek labiausiai ribinėse gyvenimo situacijose. Pasitelkdamas savo ištikimiausią vaikystės palydovą – kamuolį – aktorius žiūrovus įtraukia į savo vaikystės, paauglystės ir jauno suaugusio žmogaus pasaulį, kuris kupinas visko: atradimo džiaugsmo, artimųjų šilumos, nuotykių, entuziazmo ir vilties gyvenimui, bet taip pat ir netekties bejėgiškumo, baimės, įniršio, sumišimo bei nerimo. Visada po spektaklio trumpam stabtelti ir padiskutuoti kviečiantis Raimondas neretai sulaukia klausimo – kaip sunku yra paleisti pyktį..?

Pirmą kartą festivalyje balandžio 27 d. bus organizuojamos teatro dirbtuvės, kurias ves R. Klezys. Dokumentinio teatro dirbtuvės „Esu kas esu“ suteiks unikalią galimybę dalyviams gilintis į teatro pasaulį, mokytis iš profesionalo ir atrasti savo balsą per teatralizuotą saviraišką. Dirbtuvės orientuotos į jaunimą ir suaugusiuosius, norinčius gilintis į savo asmenines istorijas per teatro meną.

Paskutiniąją festivalio dieną, balandžio 28-ąją, įvyks linksmas ir patriotiškas „Taško teatro“ spektaklis „Amerika pirtyje“, kuriame lietuvių identitetas pristatomas per humoristinę prizmę.

„Kviečiame visus kultūros mylėtojus praleisti pavasarį mėgaujantis aukščiausios klasės scenos menais. Tai puiki proga patirti Lietuvos teatro pasaulio spalvas“, – teigia festivalio organizatoriai.

Festivalį organizuoja Kauno kultūros centras / KKC

Bilietus platina: kakava.lt

Daugiau informacijos ir detali festivalio programa: šioje nuorodoje

Kauno kultūros centro informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content