Neries krantinės parką papuošė naujas akcentas: į dangų stiebiasi „Debesų konteineriai“

Vilijampolės gyventojus ir visus kauniečius į atnaujintą Neries krantinės parką nuo šiol vilioja ne tik sutvarkytos laisvalaikio erdvės, bet ir nematytas meninis akcentas. Žalioje oazėje iškilo dar vienas eksponatas, papildęs vis gausėjančią miesto galeriją po atviru dangumi – skulptoriaus Algimanto Šlapiko kūrinys „Debesų konteineriai“.

Naujai atgimusiame Neries krantinės parke stovinčios 5–6 metrų aukščio skulptūros kviečia nepraeiti pro šalį, bet stabtelėti ir pasigrožėti.

„Šis darbas liečia ekologijos ir tvarumo temas, simbolizuoja daiktų kaupimą namuose, o tai glaudžiai susiję su vartotojiškumu. Stogai – lyg savotiški „konteineriai“, pakibę virš mūsų galvų.

Praeiviai gali apžiūrėti skulptūras ne tik žvelgdami iš šalies, bet ir atsistoję po jomis, nukreipę akis debesų pusėn. Menas mieste įneša daug gyvybės bei unikalumo. Tikiuosi, kad ir ši skulptūra paveiks savaip“, – pasakoja menininkas Algimantas Šlapikas.

Autorius atskleidžia, kad pavadinimą jo akcentui pasufleravo „Google Cloud“ platforma, o patys namelio langai primena „Window 95“ logotipą.

Kūrinio vieta Neries krantinės parke pasirinkta neatsitiktinai. Ši erdvė, anot autoriaus, puikiai tinka atsižvelgiant į eksponato mastelį ir medžiagiškumą. Aukšti ir siauri elementai – „kojos“ – darniai įsilieja į bendrą aplinką. Ties medžių lajomis iškilusi plačioji skulptūros dalis – „konteineris“ – atrodo lyg namelis medyje.

Skulptorius A. Šlapikas teigia mėgstantis kurti daugiasluoksnį meną, todėl tikisi, kad ir šis jo darbas kiekvieną paveiks skirtingai, atsižvelgiant į turimas patirtis, asociacijas ir netgi išsilavinimą.

„Debesų konteineriai“ papildė gausią meno kūrinių ekspoziciją po atviru dangumi. „Kauno akcentai“ – nuo 2017 metų gyvuojanti iniciatyva. Menininkai kviečiami ir finansiškai skatinami siūlyti idėjas, puošti miesto viešąsias erdves skulptūromis, dizaino objektais, šviesos instaliacijomis ir gatvės tapybos kūriniais.

Darbus finansuoja Kauno miesto savivaldybė. Daugiau informacijos: akcentai.kaunas.lt.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content