Šiaurės šalių literatūros savaitė vėl kvies skaityti žvakių šviesoje

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, kaip ir kasmet, jungiasi prie Šiaurės šalių literatūros savaitės ir kviečia į skaitymus savo skyriuose ir padaliniuose. Pagrindinė šios savaitės idėja – tamsoje užsidegti žvakes ir skaityti Šiaurės šalių literatūros kūrinius. Vaikai kviečiami į skaitymus „Auštant“, o suaugę – į „Sutemų valandos“ skaitymus. Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – „Kalėdos Šiaurėje“, o renginiai vyks lapkričio 13–19 d.

Dauguma žmonių, išgirdę žodį „Kalėdos“, prisimena laukimo jausmą. Šilumą ir bendrystę. Vienatvę, liūdesį ir atskirtį. Kalėdų senelį, tradicinius patiekalus ir dovanas. Žodis „Jul“ (Kalėdos) skandinavų kalbose kilęs iš norvegiško „jól“ – taip buvo vadinama didžioji Šiaurės šalių viduržiemio šventė, skirta žiemos saulėgrįžai pažymėti. Tautosakoje Kalėdų išvakarėse atgyja antgamtinės būtybės, o krikščionių tikėjime Kalėdos siejamos su Jėzaus gimimu. Galbūt ši mistika ir įvairiausi skirtingi žmonių lūkesčiai paverčia Kalėdas įdomia literatūrine tema? Ir visai nesvarbu, švenčiate Kalėdas ar ne, kalendoriuje artėjant gruodžio pabaigai Šiaurės šalyse viskas pasikeičia ir ima vykti šiek tiek kitaip, nei visada.

„Sutemų valandą“ šiemet bus skaitoma ištrauka iš Ingvild H. Rishøi knygos „Stargeitas: Kalėdų pasaka“. Apdovanojimų pelniusi autorė Ingvild H. Rishøi puikiai geba šiuolaikinės kasdienybės realizmą supinti su klasikinėmis Šiaurės šalių pasakomis. Knygoje „Stargeitas“ ji vaiko lūpomis perpasakoja kalėdinę istoriją apie viltį, išdavystę ir svajones.

„Sutemų valandos“ skaitymai vyks:

Lapkričio 13 d. 19 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57. Tekstą skaitys aktorė Edita Niciūtė, o muzikos garsų biblioteką pripildys Roberta Daugėlaitė (klavišiniai) ir Giedrius Balbieris (pučiamieji, elektronika).

Lapkričio 16 d. 18 val. bibliotekos Parko padalinyje, P. Lukšio g. 58. Tekstą skaitys aktorė Laima Rupšytė-Strazdauskienė.

„Auštant“ bus skaitoma ištrauka iš Iš Astrid Lindgren knygos „Naujos Emilio išdaigos“. Šiemet sukanka jau 60 metų, kai Emilis iš Lionebergos linksmina savo gerbėjus įvairiausiose šalyse. Astridos Lindgren sukurtas Emilio pasaulis yra tapęs Šiaurės šalių kultūros paveldo dalimi. Galbūt todėl, kad ir suaugusieji, ir vaikai Emilyje bei kituose Kathulte gyvenančiuose personažuose lengvai atpažįsta save?

Skaitymai „Auštant“ vyks šiuose Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos skyriuose ir padaliniuose:

Lapkričio 13 d. 10.30 val. Girstupio padalinyje, Kovo 11-osios g. 24.

Lapkričio 14 d. 11 val. Tirkiliškių padalinyje, Tirkiliškių g. 51.

Lapkričio 14, 15 d. 13 val. Šančių padalinyje, Sandėlių g. 7.

Lapkričio 15 d. 11 val. Meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18, Vaikų literatūros skyriuje, V. Krėvės pr. 97A, Aleksoto padalinyje, Veiverių g. 43, Neries padalinyje, A. Stulginskio g. 61, Panemunės padalinyje, Vaidoto g. 115.

Lapkričio 16, 17 d. 11 val. Parko padalinyje, P. Lukšio g. 58.

Lapkričio 17 d. 10 val. Neries padalinyje, A. Stulginskio g. 61.

Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos vykdomas projektas.

Daugiau informacijos: Monika Balsevičienė, Kultūros vadybos skyriaus vedėja, tel. 8 617 95 294, el. p. [email protected].

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos informaciija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content