Kauno švietimo, socialinės globos ir sveikatos priežiūros įstaigose pradedamas šildymo sezonas

Atsižvelgus į atvėsusius orus ir sinoptikų prognozes, Kaune nuo spalio 12 d. pradedama šildyti lopšelius-darželius, mokyklas, socialinės globos ir gydymo įstaigas. Apie oficialią šildymo sezono pradžią daugiabučiuose miestas planuoja paskelbti artimiausiu metu. Kaip ir ankstesniais metais kauniečiai už paslaugą mokės vieną mažiausių kainų Lietuvoje.

„Visi sprendimai priimami atsižvelgus į vyraujančias oro sąlygas, žemą temperatūrą ir prognozes. Artimiausiu metu galima tikėtis atšilimo, bet labai trumpo. Saugodami kauniečių sveikatą, pradedame šildyti švietimo, socialinės globos ir sveikatos priežiūros įstaigas“, – sako Kauno savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis.

Šildymo sezoną daugiabučiuose planuojama pradėti artimiausiu metu. Bendrovės „Kauno energija“ tiekiama šiluma jau septynis mėnesius iš eilės yra pigiausia šalyje. Kaina išliks tarp mažiausių Lietuvoje ir artėjančiu šaltuoju periodu.

„Primename, kad kauniečiai turi galimybę patys apsispręsti dėl šildymo sezono pradžios. Daugiabučių namų gyventojai procedūras gali inicijuoti gyvenamojo namo bendrasavininkų susirinkime daugumos balsais. Svarbu, kad temperatūra daugiabučiuose atitiktų higienos normas.

Jeigu pradėjus šildymo sezoną radiatoriai nešyla, reikėtų kreiptis į pastato valdytoją ar šilumos punkto ir šildymo sistemų prižiūrėtoją. Paprastai šiluma daugiabučius namus pasiekia per penkias kalendorines dienas“, – tikina Kauno savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėja Karolina Sakalauskienė.

Apie namo bendruomenės sprendimą pirmiausia informuojamas administratorius, kuris susisiekia su šilumos tiekėju. Fiziškai šildymą įjungia ir parametrus sureguliuoja namo šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas.

Pernai šiluma Kauno vaikų darželius, mokyklas ir sveikatos priežiūros įstaigas pasiekė spalio 10 d.

Daugiau apie Kauno pasiruošimą šildymo sezonui: bit.ly/sildymosezonas.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content