Startuoja pilietinio pasipriešinimo mokymų platforma „Mobilizacijos mokykla“

Spalio 9 d. startavo informacinė-edukacinė platforma „Mobilizacijos mokykla“. Šiuolaikiška, patraukli ir lengvai visiems prieinama internetinė platforma kviečia įgyti žinių apie mobilizaciją, priimančios šalies paramą ir pilietinio pasipriešinimo būdus. Pabaigus mokymus, dalyviai gali testuoti įgytas žinias ir įgyti kursų išklausymo sertifikatą. Platforma nuo ankstyvo spalio 9 dienos ryto pasiekiama adresu mobilizacijosmokykla.lt.

„Siekiame atliepti interesą žinoti daugiau apie valstybę, mobilizaciją ir apie kiekvieno piliečio vietą ruošiantis ar dalyvaujant pilietiniame pasipriešinime. Keliame sau tikslą užtikrinti, kad kuo didesnis skaičius piliečių įgytų bent bazinių žinių. Valia priešintis yra valstybės išlikimo šaltinis. Mes visi, Lietuvos piliečiai, esame mūsų valstybės saugumo garantas“, – platformos pristatymo renginyje sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Mobilizacijosmokykla.lt – tai kompleksiniai mokymai, kuriose informacija pateikta paprastai ir aiškiai. Čia galima įgyti žinių apie priimančios šalies paramą ir pilietinio pasipriešinimo istoriografiją, formas, būdus, metodus ir galimybes. Mokymai įgarsinti, vizualizuoti, užduotys pateikiamos lengva žaidybine-kūrybine forma.

„Kurdami platformą, siekėme sukurti tokį įrankį, kuris galėtų pateikti mokomąją medžiagą patraukliai, įgarsintai, interaktyviai, kad kuo didesnis visuomenės ratas galėtų įgyti reikalingų žinių“, – pristatydama mokymų platformą sakė UAB „Talentator“ vadovė Aistė Kumponaitė.

Mokymų platformos „Mobilizacijos mokykla“ iniciatorius – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis teigė, kad piliečiams reikia žinoti ne tik bazines žinias apie tai, kaip išgyventi karo atveju, bet ir apie tai, kaip funkcionuoja valstybė, ištikus dienai X, kokį veiksmą prisiimti gali kiekvienas pilietis.

„Žinojimas neutralizuoja nežinią, daro mus stipresnius, suteikia pasitikėjimo. Pilietinis pasipriešinimas – tai veiksmas, o veiksmo gali būti visokio – aktyvaus, pasyvaus, ginkluoto, ar ne ginkluoto. Svarbiausia – ugdyti valią ir įgyti įgūdžių. Tam ir kūrėme šią platformą“, – sakė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis.

Mokymų platforma „Mobilizacijos mokykla“ yra viena iš 40 priemonių, rugsėjo 20 d. LR Vyriausybės patvirtintame 2023–2025 metų „Piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategijos“ įgyvendinimo plane.

Krašto apsaugos ministerijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content