Kaune – naujas akcentas: prie Kauko laiptų apsistojo „Mitinė būtybė“

Kauno centrą su Žaliakalniu jungiantys Kauko laiptai nuo šiol praeivius trauks ne tik savo jaukumu, bet ir čia pasilikusiomis „Kauko laiptų mitinės būtybės“ pėdomis. Miesto akcentų galeriją po atviru dangumi savo kūriniu papildė žinomas skulptorius Artūras Žilinskas.

Idėją Žaliakalnio papėdėje pastatyti masyvias bronzines pėdas autoriui pasufleravo pats Kauko laiptų pavadinimas, susijęs su mitiniais ir nežemiškais reiškiniais.

„Lipant laiptais, vedančiais per senais medžiais apaugusią įkalnę, ypač vakare, apima ypatingas jausmas, kad esi čia ne vienas – lyg kažkas stebi tave iš šono, saugo, prižiūri kaip sargas. Iš čia ir kilo idėja įkurdinti ant Kauko laiptų mitinę būtybę. Jos visos – nematyti, bet gali jausti, kad ji čia yra. Ir tik masyvios pėdos duoda užuominą apie būtybės išvaizdą, tuo pačiu palikdamos vietos fantazijai.

Antras kūrinio momentas – lipimas aukštyn, kopimas į viršų, ėjimas tolyn, siekis kažko daugiau – kaip gyvenime, darbe ar kasdienybėje. Kiekvienas praeivis mintyse gali save „įsistatyti“ į tas lipančias kojas ir su jomis susitapatinti“, – pasakojo menininkas A. Žilinskas.

Dvi masyvios „Mitinės būtybės“ pėdos išlietos iš bronzos. Kūriniui pasirinkta natūralistinė, kiekvienam suprantama išraiška.

„Skulptūros, kaip žanro, gatvės menui nepriskirčiau. Tai yra labiau meno forma, galinti būti viešoje erdvėje, ją formuoti ar prie jos prisitaikyti. Tikrasis gatvės menas yra „graffiti“, lipdukai, „tag‘ai“, kurie man asocijuojasi su nelegalia veikla, kartais net erdvės darkymu. Bet Kaune tikrai yra puikių piešinių ant sienų, kurie tampa neatsiejama miesto dalimi. Smagu, kad tokių darbų daugėja.

Palyginti su tokiais Europos miestais kaip Viena, Roma ar Florencija, skulptūrų Kaune tikrai gali būti ir dar daugiau. Paskutiniu metu tokių laisvos meninės išraiškos kūrinių mūsų mieste vis daugėja. Tikiuosi, mano skulptūra prigis, džiugins praeivių akis ir truputį pakutens jų mintis, bandant įsivaizduoti, o kaip gi atrodo visa Kauko laiptų mitinė būtybė“, – vietos intrigai paliko A. Žilinskas.

„Kauko laiptų mitinė būtybė“ tapo dar viena nuo 2017-ųjų startavusio projekto „Kauno akcentai“ dalimi. Menininkai kviečiami ir finansiškai skatinami siūlyti idėjas, puošti miesto viešąsias erdves skulptūrų, dizaino objektų, šviesos instaliacijų, apšvietimo ar gatvės tapybos kūriniais. Jų darbus finansuoja Kauno miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos: akcentai.kaunas.lt.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content