Rudenį Kaunas kviečia pradėti lėčiau, bet aktyviai: laukia ciklas „Pristabdyk ir pamatyk“

Kaunastiškas #walk15 žingsnių iššūkis, nuotraukų konkursas, patyriminiai pasivaikščiojimai su kaunastiška kava ar kokteiliu, žygis su „Camino Lituano“, susitikimų ciklas su kultūros, mokslo, meno atstovais bei partnerių iniciatyvos – renginių ciklas „Pristabdyk ir pamatyk“ rudenį Kaune kviečia pasitikti lėčiau, tačiau kaunastiškai aktyviai.

Ciklo organizatoriai Kauno miesto turizmo, verslo ir investicijų plėtros bei tarptautinės miesto rinkodaros agentūra „Kaunas IN“ tiki, kad nuo rugsėjo 15 iki spalio 25 d. Pasaulinės turizmo dienos ir Europos judumo savaitės proga vyksianti iniciatyva miestiečius ir miesto svečius paskatins po miestą judėti tvariau, šiek tiek stabtelėti, ir pažinti Kauną dar kitaip.

Pasak Turizmo ir rinkodaros skyriaus vadovės Agnės Poderytės, po intensyvios vasaros ateinantis ruduo savaime atneša lėtumo ir ramybės, tad ir miestą norisi patirti ramiau, giliau, intensyviau. „Rugsėjis dažną miestietį grąžina į jam įprastą rutiną, aiškius darbo ir laisvalaikio režimus, tam tikrą buitį, įpročius. Suprasdami tai, siūlome veiklas, kuriose žmonės galės dalyvauti pasirinkdami jiems norimą formą ir tempą: renkant žingsnius, fiksuojant paskutinę žalumą rudens spalvomis besidažančiame mieste, ragaujant kaunastiškus gėrimus ar klausantis įdomių kauniečių pasakojimų“, – sako ji, pristatydama daugiau nei mėnesį vyksiančias pramogas.

Žingsnių iššūkis ir nuotraukų konkursas

„Pristabdyk ir pamatyk“ renginių ciklą rugsėjo 15 d. pradės „Kaunas IN“ kartu su #walk15 organizuojamas žingsnių iššūkis, kurio metu kiekvienas, atėjęs į Kauno turizmo informacijos centrą (TIC), pasiėmęs kaunastišką žemėlapį ir surinkęs 100 000, 200 000 ar 300 000 žingsnių, gaus kaunastiškus prizus. Išankstinė registracija į iššūkį startuos rugsėjo 14 d., o skaičiuoti žingsnius programėlė pradės nuo rugsėjo 15 d. Dovanų skaičius ribotas, tad organizatoriai ragina nedelsti ir pasivaikščiojimų neatidėti paskutinei akimirkai.

Žygiuojantys ir ne tik, kviečiami į kuprinę įsimesti ir fotoaparatą ar mobilųjį telefoną – iki rugsėjo 27–osios, Turizmo dienos, visi, užfiksavę žalią, tvarų poilsį Kaune ir atsiuntę nuotraukas el. paštu [email protected], dalyvaus nuotraukų konkurse „Žali ir tuo patenkinti“. Konkursas vyks feisbuko paskyroje „Kaunastika“, o daugiausia balsų surinkusių nuotraukų autoriai bus išrinkti ir apdovanoti specialiais prizais spalio 1 d. Svarbu paminėti, kad šioje paskyroje netrukus paskelbsime informaciją apie registraciją į visus renginius, žygius ir kitas smagias Jūsų laukiančias iniciatyvas, tad sekite naujienas!

Kaunastiški pasivaikščiojimai ir „Camino Lituano“ žygis

Rugsėjo 27–30 d. „Kaunas IN“ organizuoja Kaunastiškus pasivaikščiojimus, kurių metu bus galima ne tik patyrinėti miestą, bet ir už labai draugišką kainą paskanauti „Vero Cafe“ sukurtos kaunastiškos kavos ar išbandyti „Two Senses“ paruošto kaunastiško kokteilio. Patyriminės ekskursijos nemokamos, tačiau reikalinga išankstinė registracija. Daugiau informacijos apie jas galima rasti čia.

Patyrusiems žygeiviams arba ieškantiems didesnio iššūkio „Kaunas IN“ kartu su „Camino Lituano“ parengė 15 kilometrų Kaunastišką žygį. Jo maršrutas tęsis nuo Raudondvario dvaro iki Kauno turizmo TIC, o visi atstumą įveikę dalyviai gaus antspaudus į Piligrimo pasus. Neturintys paso jį galės įsigyti žygio metu.

Susitikimų ciklas ir specialūs partnerių pasiūlymai

Spalio 4 d. prasidės susitikimų serija, kurios metu, iki spalio 25 d., kiekvieną trečiadienį Kauno TIC vyks pokalbiai su kauniečiais meno, sporto, kultūros, istorijos atstovais. Nors visų kortų dar nenorime atskleisti, galime užsiminti, kad tarp susitikimų serijos pašnekovų – ir architektūrinio paveldo puoselėtojai, meno kolekcininkai, „Art Deco“ bei „Amsterdamo mokyklos“ muziejų įkūrėjai  Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius, menininkė, vietokūros praktikė Evelina Šimkutė bei tvarumo kūrybininkė, jaunimo mentorė fasilitatorė Sandra Galdikaitė. Visi renginiai nemokami, tačiau reikalinga išankstinė registracija.

A. Poderytė džiaugiasi, jog į iniciatyvą „Pristabdyk ir pamatyk“ noriai įsitraukė ir partneriai. „Galime patikinti, kad veiklų netrūks viso laikotarpio metu: vyks pojūčių žygiai urbanizuotose teritorijose, teminės ekskursijos, orientavimosi žaidimai, drabužių mainytuvės ir kūrybinės dirbtuvės, parodos, koncertai, todėl tikime, kad kiekvienas atras tai, kas jam įdomu ir praplės akiratį“. Visus „Pristabdyk ir pamatyk“ renginius bei pasiūlymus galima rasti čia.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content