„ConTempo“ scenoje – betarpiški ir provokuojantys Lietuvos kūrėjų pasirodymai

Liepos pabaigoje Kaune ir Kauno rajone prasidės šiuolaikinių scenos menų festivalis „ConTempo“. Čia savo pasirodymus surengs profesionalūs cirko, šokio ir teatro atlikėjai iš visos Europos – Prancūzijos, Katalonijos, Portugalijos, Slovėnijos, Vengrijos, Vokietijos bei Italijos. Daug dėmesio programoje bus skiriama ir mūsų šalies menininkams – „ConTempo“ pristatys penkis gerai žinomų Lietuvos kūrėjų spektaklius, tarp kurių – net trys premjeros.

Anot organizatorių, lietuviškoji festivalio scena šįkart žada nustebinti iki širdies gelmių paliečiančiais, aštriais ir provokuojančiais meniniais susitikimais.

Šiais metais festivalis išsiplės per įvairias Kauno miesto ir rajono vietas – pasirodymus žiūrovai galės stebėti ne tik teatro salėse, bet ir parkuose, kiemuose, aikštėse, kultūros centruose ir net Kauno tvirtovės forte. Ne išimtis ir Lietuvos kūrėjų spektakliai – kone visus juos, žiūrovai patirs atvirose ir netradicinėse erdvėse.

„Visą Lietuvos programą vienija tai, kad kūrėjai išeina iš komforto zonos, „saugių“ teatro aikštelių ir susiduria su žiūrovu akis į akį, be galimybės pasislėpti užkulisiuose ar užglaistyti tikrus momentus šviesomis ir scenografija. Visi pasirodymai bus pristatyti atvirose ir netradicinėse erdvėse, siekiant su žiūrovais sukurti betarpišką ryšį. Spektakliai kvies prisiminti kūrybiškumo ir žaismingumo galią, akcentuos pasitikėjimo vienas kitu ir rūpinimosi savimi svarbą, iškels ir tokias temas, kaip nemeilė šeimoje, mokykloje, tarp draugų bei tos nemeilės poveikis jauniems žmonėms,“ – pasakoja „ConTempo“ vadovė ir programos sudarytoja Gintarė Masteikaitė.

Itin laukiama Kaune pirmą kartą pristatoma draminė Gintarės Parulytės komedija „Lovefool“,  rekomenduojama visiems, nemėgstantiems tradicinių teatro formų. Tai – monospektaklis apie meilės troškimą ir jos ieškojimą pačiose netinkamiausiose vietose. Sudėtingos temos – ambicijos, auklėjimas, pasimatymai, seksas, draugystė, trauma, kopriklausomybė, obsesinis–kompulsinis sutrikimas, terapija, čia bus perteikiamos per juoko formą. Dramatiškas, širdį veriantis spektaklis „Lovefool“ šiais metais bus rodomas didžiausiame ir svarbiausiame meno bei teatro renginyje pasaulyje – Edinburgo Frindžo festivalyje.

Dalis Lietuvos kūrėjų šiais metais pristato spektaklius skirtus jaunajai kartai. Vienas jų – režisierės Ievos Jackevičiūtės ir dramaturgo, aktoriaus Raimondo Klezio darbas „Dulkėti veidrodžiai“. Anot programos sudarytojų, spektaklis primins apsilankymą pas psichologą – tik ne dalyvaujant tiesiogiai, o stebint ir išgyvenant patirtį iš šalies. Kūrinys pasakoja jaunystės patirtis augant provincijoje, savo gyvenime pasiklydusių tėvų šeimoje, išgėrinėjančių draugų apsuptyje, kuomet nebuvo nei kuo užsiimti, nei kam pasiguosti. Aštrus, drąsus, provokuojantis ir iki gelmių paliečiantis kūrinys, skirtas jaunimui nuo 14-os metų ir juos auginantiems vyresniesiems.

Taip pat programoje – žinoma šokio trupė „Nuepiko“, paruošusi šokio ir cirko pasirodymą „4 Viktorai“. Olimpinių žaidynių dvasios įkvėptas spektaklis papasakos apie nesusikalbėjimą, išradingumą, gebėjimą būti kartu ir nepaliaujamą pergalės troškimą. Už savo kūrybinę veiklą ne sykį svarbiausiems Lietuvos ir Kauno miesto scenos menų apdovanojimams nominuota ar jais apdovanota trupė naujausią savo pasirodymą skirs jaunosios kartos ir ne tik žiūrovams.

Šokėjų dueto Claros Giambino ir Arūno Mozūraičio kūrinys „One“ yra unikali šiuolaikinio ir gatvės šokio sinergija, kuri įvairiose Kauno ir Kauno rajono scenose virs spektakliu apie vienybę, ryšį ir besąlygišką meilę tarp dviejų žmonių.

Šiuolaikinio šokio gerbėjai galės išvysti ir Lietuvos šokio ikonos, ilgametės „Auros“ narės Linos Puodžiukaitės-Lanauskienės monospektaklį „Stiklinė“.

XXI a. žmogui iki skausmo pažįstamas pervargimo procesas žiūrovams atsivers per choreografinį tyrimą, kurį Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė kuria kartu su vokiečių šokio dramaturgu Thomu Schaupp.

Scenos menų festivalis „ConTempo“ šiais metais vyks liepos 29rugpjūčio 6 dienomis Kaune ir Kauno rajone. Daugiau informacijos apie festivalį ir programą: www.contempofestival.lt 

 

 

 

 

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content