Aviacijos šventė Kaune: padangę nuspalvins Lietuvos ir užsienio profesionalų skrydžiai

Kasmet S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome tūkstančius žiūrovų pritraukianti Kauno aviacijos šventė šįkart minės gražią sukaktį: legendinių lakūnų skrydžiui per Atlantą – 90 metų. Liepos 15-ąją padangę virš Aleksoto raižys akrobatinių lėktuvų pasirodymai, o žemėje publikos dėmesio lauks koncertai ir ekspozicijos. Ypatingas šventės svečias – scenoje pasirodysiantis kaunietis Aurimas Valujavičius, irkline valtimi įveikęs Atlanto vandenyną S. Dariaus ir S. Girėno garbei.

Legendiniam skrydžiui – 90 metų

„Kaunas neatsiejamas nuo aviacijos. Kiekvienais metais šią šventę pasitinkame garsiai ir nuotaikingai. Šįkart irgi ne išimtis. Jau kitą šeštadienį tūkstančius žiūrovų savo įspūdingais skrydžiais džiugins pilotai iš Lietuvos ir užsienio. Pagrindinis renginio akcentas – „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą 90 metų jubiliejus“, – pasakoja Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Liepos 15-ąją, 14 val., kartu su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“ šventę atidarys Marijampolės aeroklubo parašiutininkų pasirodymas ir akrobatinių skrydžių virtuozo Jurgio Kairio šou. Drauge su jais parodomąją programą surengs daugkartinis Lietuvos ir pasaulio čempiono aviamodelių čempionas Donatas Paužuolis.

Pasak ne pirmus metus šventėje dalyvaujančio legendinio piloto, akrobatinių skrydžių meistro J. Kairio, Aviacijos šventę organizuojantis Kaunas visada išsiskiria ypatinga atmosfera: „Tai – Lietuvos širdis. Visi pulsuoja vienu ritmu. Prieš kiekvieną pasirodymą negali nebūti jaudulio. Yra apie ką pagalvoti. Kas sako, kad yra bebaimis, tas – beprotis. Turime psichologinį pasirengimą, įvertiname situaciją, kokiu metu skrydis vyksta. Viskam būsime pasiruošę. O kad šventė praeitų sklandžiai, visiems linkiu gero oro ir dar geresnės nuotaikos. Kaunas visada turi ypatingą atmosferą.“

Tradiciškai nuo Rotušės aikštės Kauno gatvėmis į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą atriedės „plieniniai žirgai“ – motociklininkai pasirodys įspūdingame parade „Bike Show Kaunas 2023“. Kolonai pasiekus šventės vietą, didžiulėje scenoje nuskambės roko grupės „Pelenai“ koncertas.

A. Valujavičiaus įspūdžiai iš Atlanto

Nuo 16.15 val. suplanuota vakaro kulminacija. Susirinkusi minia išvys akrobatinės grupės ANBO ir istorinio lėktuvo „Bellanca“, ultralengvųjų orlaivių, lėktuvo „Extra 300“, malūnsparnio CAVALON ir komandos „Iron Wolf Aerobatics“ pasirodymus.

Greta jų skrydžių į padangę kils bei savo meistriškumą demonstruos svečiai iš užsienio – Suomijos „The Woikoski Safirs“ ir Čekijos „Flying Bulls Aerobatic Team“ pilotai.

Tarp aviatorių pasirodymų savo mintimis ir gyvais įspūdžiais su žiūrovais pasidalins irkline valtimi Atlantą perplaukęs keliautojas Aurimas Valujavičius.

Viražai danguje ir pramogos ant žemės

Po įspūdingų viražų danguje visų žvilgsniai nukryps į sceną – atlikėjas Mantas Jankavičius pristatys projektą „Mantas: Rhapsody Recomposed“.

Šventinę dieną renginio svečių taip pat lauks ekspozicijos, tarp kurių – Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniai „Eurocopter AS365N3+ Dauphin“ ir „Mi-8T“.

Kitomis pramogomis ir edukacijomis pasirūpins Vaikų techninės kūrybos centras „Kids Go Tech“. Renginyje taip pat lauks aitvarų dirbtuvės, oro taksi, „VR Shop“, Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto ir Tirkiliškių padalinių bei Kauno kultūros centro kūrybinės edukacijos, batutai ir įvairios veiklos pramogų erdvėje.

Greta renginio epicentro žiūrovai galės pailsinti kojas patogiai įsitaisę ant lauko krėslų specialiai įrengtose „Baltic Pallets“ atokvėpio erdvėse.

Programa gali būti koreguojama atsižvelgiant į oro sąlygas ir kitus veiksnius. Plačiau apie Aviacijos šventę S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome – internete: bit.ly/aviacijos-svente.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content