Minint Valstybės dieną Kaunas padėkojo iškilioms asmenybėms

Ketvirtadienį, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, pagerbti miestui nusipelnę asmenys. Stebint daugiatūkstantinei miniai įteikti Santakos garbės ženklai, Kultūros premijos ir padėkos už Kauno vardo garsinimą bei darbus miestui. Iškilminga ceremonija tradiciškai surengta greta Kauno pilies, 22-ąjį kartą nuskambėjusiame festivalyje „Operetė Kauno pilyje“.

Miuziklas ir Tautiška giesmė

Šventinis vakaras prasidėjo nuo koncerto „Tegyvuoja miuziklas!“ Programą atliko Kauno valstybinio muzikinio teatro jaunieji, žiūrovų pripažinimą ir pagarbą pelnę, solistai. Pasirodymus papuošė svečiai iš Švedijos – žinomi miuziklo atlikėjai tiek savo šalyje, tiek užsienyje Viktoria Tocca, John Martin Bengtsson, Petter Snive.

21 valandą festivalio žiūrovai, atlikėjai ir visi susirinkusieji prisijungė prie gražios tradicijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ ir drauge su viso pasaulio lietuviais giedojo Lietuvos Respublikos himną.

Festivalyje Kaunas nepamiršo ir iškilių asmenybių – iš viso skirtas 41 apdovanojimas. Renginyje už ilgaamžę ir prasmingą veiklą pagerbti Kauno kultūros premijos laureatai, įteikta „Laisvės kario“ statulėlė, Santakos garbės ženklai ir ne tik.

„Kai visi drauge giedojome himną, žmonių veiduose mačiau šypsenas ir pasididžiavimą. Būtent tokie buvo, yra ir turi išlikti kauniečiai. Didelė garbė šiandieną kalbėti Jums. Visi drauge savo šviesiomis idėjomis ir prasmingais darbais Jūs kuriate miestą – gražesnį, geresnį Kauną, kuriame gyvens ateities kartos.

Nesustokime tai daryti toliau. Dideli darbai ir skambūs pasiekimai nebūna lengvi – jie neįvyksta greitai. Bet kauniečiai žino, kiek daug galime pasiekti veikdami išvien. Tegul Kaunas išlieka tikrais namais, į kuriuos norėtų sugrįžti po pasaulį išsibarstę tautiečiai“, – kalbėjo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Padėkos kultūros pasaulio atstovams

Iškilminga ceremonija prasidėjo nuo penkių Kauno miesto Kultūros premijų įteikimo. Už ilgametę, aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą apdovanotas virš 70 vaidmenų biografijoje sukaupęs aktorius Saulius Bagaliūnas. Šviesiu soprano tembru, ryškia scenos jausena, kūrybine disciplina išsiskirianti Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Gabrielė Bukinė apdovanota už pastarųjų 2 metų kūrybinę veiklą.

Apdovanotas ir rašytojas Gediminas Jankus, išleidęs 7 knygas, sukūręs ne vieną libretą, organizavęs bei vedęs festivalius ir renginius, aktyviai ir reikšmingai prisidėjęs prie kultūrinės veiklos Kauno mieste.

Įsimintiniausiu Kauno menininku išrinktas Jonas Janulevičius. Apdovanojimas skirtas už praėjusių metų sėkmingą kūrybinę ir meninę veiklą, aktyvų dalyvavimą profesiniame kultūros lauke. Įsimintiniausia Kauno kultūros iniciatyva 2022 metais tapo festivalio „Audra“ organizatoriai – meno kūrėjų asociacija „Freimas“ kauniečius pakvietė į 80 skirtingų veiklų ir pritraukė 50000 žiūrovų.

Apdovanotos iškilios asmenybės

Šventėje pagerbtas ir Kauno miesto garbės piliečiu paskelbtas ilgametis Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas, Kardiologijos instituto direktorius prof. dr. Rimantas Benetis. Jis apdovanotas už aktyvų Kauno miesto vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje savo darbais bei veikla sveikatos srityje.

Už bendradarbiavimą ir svarų prisidėjimą prie didžiųjų miesto renginių, išskirtinis miesto simbolis – „Laisvės kario statulėlė“ – įteiktas Prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ Kauno valdytojai Brigitai Kuodytei.

3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklai:

 1. Andrius Aleksandravičius, fotografas
 2. Asta Ambrazevičienė, Kauno lopšelio-darželio „Čiauškutis“ muzikos mokytoja ekspertė
 3. Agnė Augonė, Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja
 4. Jolanta Baltaduonytė, Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja
 5. Raimondas Baranauskas, dainininkas
 6. Lina Čečinaitė, Prezidento Antano Smetonos gimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė
 7. Rolandas Daugėla, chorų dirigentas, meno vadovas, mokytojas ekspertas, docentas
 8. Nomeda Domeikienė, Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos direktorė
 9. Irutė Dovydaitytė, sesuo selezietė, Marijos krikščionių pagalbos dukterų instituto projektų koordinatorė
 10. Justinas Dzidzevičius, LSMU Kauno ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai
 11. Rita Jonaitienė, Kauno „Saulės“ gimnazijos matematikos mokytoja ekspertė
 12. Asta Kuktienė, labdaros ir paramos fondo „Vilties spindulėlis“ įkūrėja ir vadovė
 13. Antanas Matutis, Karinių oro pajėgų vadas
 14. Tadas Metelionis, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius
 15. Roberta Motiečienė, Kauno miesto socialinių paslaugų centro direktorė
 16. Algirdas Pintukas, Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius
 17. Saulius Rimas, Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus vedėjas
 18. Rūta Šimkaitytė-Kudarauskė, Kauno miesto savivaldybės administracijos Teisės ir konsultavimo skyriaus vedėja
 19. Mantas Vedrickas, „Žalgirio“ arenos renginių organizavimo vadovas
 20. Virgilijus Visockis, dirigentas
 21. Tadas Vosylius, skulptorius
 22. Andrius Žiurauskas, aktorius, režisierius
 23. Dainius Žvirdauskas, Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus direktorius

2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklai:

 1. Sergejus Bocullo, scenografas; Nacionalinis dramos teatras
 2. dr. Olivija Dobilienė, LSMU ligoninės Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Išeminės širdies ligos skyriaus vadovė, gydytoja kardiologė
 3. Loreta Jankauskienė, LSMU ligoninės Kauno klinikų Kardiologijos klinikos gydytoja kardiologė
 4. Liucija Jodžiūnienė, VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėja
 5. Giedrius Prunskus, Kauno valstybinės filharmonijos direktoriaus pavaduotojas meno reikalams
 6. Rimantas Rutkauskas, Kauno bokso federacijos prezidentas
 7. Algimantas Bronius Stankevičius, aktorius, režisierius
 8. Daiva Stubraitė, Nacionalinio dramos teatro aktorė
 9. Algimantas Treikauskas, fleitistas, pedagogas, Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas
 10. Aurimas Valujavičius, keliautojas

1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas:

Zita Bružaitė, kompozitorė, koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ meno ir kultūros projektų vadovė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content