Kaunas apdovanojo universitetuose ir teatruose žinias kaupusius gabiausius vaikus

Trečiadienį LSMU Kauno klinikose išskirtinio dėmesio ir pripažinimo sulaukė pusketvirto šimto 3–11 klasių mokinių, dalyvavusių Kauno miesto savivaldybės projekte – Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programoje. Šiais mokslo metais jiems paskaitas skaitė ir aktyvias veiklas organizavo apie 100 universitetų dėstytojų bei teatralų.

Pažymėjimų atsiėmimo dieną LSMU Z. Januškevičiaus auditorijoje susirinkusius gabiausius vaikus ir jų artimuosius muzikiniais pasirodymais pasveikino Kauno sakralinės muzikos mokyklos auklėtiniai bei mokytojai. Programoje dalyvavusiems mokiniams gerų žodžių negailėjo prie jos įgyvendinimo prisidedančių universitetų bei teatrų vadovai.

„Mūsų miestas vertas geriausių žmonių, idėjų ir darbų. Mums labai gera matyti, kad geros idėjos tampa realybe. Ši programa, kurioje dalyvauja gausus partnerių ir bendražygių būrys, suveda mus kasmet. Ji įgyvendinama vardan ateities Kauno šeimininkų – Jūsų, mielieji. Mes labai džiaugiamės, kad mūsų miestas suteikia unikalią galimybę kitaip jį pažinti. Tikime, kad šita kelionė Jums padės likti Kaune, dar labiau jį puoselėti ir grąžinti, vystyti“, – vylėsi Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programos veiklas, padedančias miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams plėtoti savo prigimtinius gebėjimus, koordinuoja Kauno švietimo inovacijų centras. Atranka dalyvauti programoje kasmet sulaukia didelio jaunųjų miesto gyventojų ir jų tėvelių susidomėjimo. Pavyzdžiui, šiemet pagal programą mokėsi 45 trečiokai. Norinčiųjų buvo keturiskart daugiau.

Ištisus metus jaunuoliai drauge su universitetų dėstytojais, teatro ir meno edukatoriais integraliai derino skirtingas kryptis: matematiką, gamtos, socialinius, humanitarinius mokslus bei sportą ir menus. Mokomieji dalykai apėmė psichologiją, biochemiją, komunikaciją ir kalbas, vaiko teises, ekonomiką, politologiją, kibernetinį saugumą ir daugelį kitų. Tuo pačiu dėmesys skirtas vaikų asmenybiniams gebėjimams ugdyti.

„Ši programa parodo, kaip įvairios specialybės, mokslo sritys bei kryptys gali kartu veikti dėl mūsų ateities. Didžiausias turtas, kurį mes turime, yra vaikai. Tie, kurie mus pakeis jau artimiausioje ateityje. Tikiuosi, kad šis diplomas bus didelis žingsnis Jūsų ateičiai. Linkiu, kad išsipildytų visos svajonės“,  – linkėjo LSMU Medicinos akademijos kanclerė prof. habil. dr. Daiva Rastenytė.

Prie gausių sveikinimų projekto dalyviams prisidėjo ir Kauno technologijos universiteto rektorius prof. dr. Eugenijus Valatka: „Noriu padėkoti visiems už bendrystės stebuklą, kuris, manau, tęsis dar ne vienerius metus. Tai – unikalu. Ačiū Jums, vaikai. Jūs esate tiltai, kurie jungia savivaldybę, universitetus, teatrus ir visą bendruomenę. Jūs auginate mus savo idėjomis, mintimis“.

2022–2023 m. m. programoje dalyvavo 350 mokinių, o paskaitas skaitė ir aktyvias veiklas organizavo apie 100 universitetų dėstytojų ir teatrų menininkų. Programą baigusiems 42 vienuoliktos klasės mokiniams vicemeras M. Jurgutis įteikė Kauno miesto dovanų kortelę „Kaunastic“.

Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programa pradėta įgyvendinti daugiau kaip prieš šešerius metus. Edukatoriais dirba patyrę lektoriai iš Kauno technologijos, Lietuvos sveikatos mokslų, Lietuvos sporto, Mykolo Romerio, Vilniaus universitetų bei Vilniaus dailės akademijos. Meno sritį kuruoja scenos profesionalai iš Nacionalinio Kauno dramos ir Kauno valstybinio muzikinio teatrų.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content