Situacija Raudondvario pl. 101 suvaldyta: pavojaus darbuotojų sveikatai nėra

Savaitės pradžioje operatyviai į taršos atvejį Raudondvario pl. 101 reagavusios institucijos ir tarnybos praneša apie pavojaus likvidavimą. Visus reikalingus tyrimus atlikę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos ir Aplinkos apsaugos departamento specialistai penktadienį konstatavo neaptikę normas viršijančių koncentracijų tiek lauke, tiek visuomeninės paskirties patalpose.

Antradienį situacija aptarta su teritorijoje esančių patalpų valdytojais – prieš atnaujinant veiklą pateiktos rekomendacijos atlikti patalpų vidaus oro kokybės tyrimus.

„Situacija suvaldyta. Remiantis šią savaitę atliktų tyrimų duomenimis, grėsmės darbuotojų sveikatai nėra. Tačiau kol nėra nustatytas taršos šaltinis ir kaltininkas, rekomenduojame darbdavius išlikti budriais ir reaguoti vos pajutus cheminės taršos požymius“, – pataria Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Bendrovės „Kauno vandenų“ duomenimis, pirmadienį nuotekose paimti mėginiai parodė didesnį nei įprastai naftos angliavandenilių kiekį. Tačiau tarša vamzdynais nukeliavo tiesiai į valymo įrenginius ir pavojaus aplinkinių sveikatai nekilo. Visi kiti šią savaitę paimti ir ištirti oro kokybės mėginiai normų viršijimo atvejų neparodė.

Aplinkos apsaugos departamentas kartu su policija toliau ieško taršos šaltinio ir kaltininko. Atliekami neplaniniai įmonių patikrinimai. Lygiagrečiai Kauno apygardos prokuratūra tęsia pradėtą ikiteisminį tyrimą.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content