Nuolatine globėja tapusi kaunietė: „Mano prasmė – užauginti žmones, kurie paliks savo pėdsaką“

Gegužės 15-oji Tarptautinė šeimos diena. Minint ją, Vaikų gerovės centro „Pastogė“ specialistai kviečia susimąstyti apie globos galimybes bei dalintis vertingomis asmeninėmis patirtimis. Įstaigos darbuotojai pakalbino globėją Rūtą Bereišytę. Moteris savo šeimoje augina dvi neįgalias mergaites. Ji dalinasi savo istorija bei tikisi, kad įkvėps priimti sprendimą visus apie tai mąstančius. 

Išgirdo pagalbos šauksmą

Šiuo metu Lietuvoje – beveik 6 tūkst. globojamų vaikų, per 4 tūkst. mažamečių auga šeimose, o kauniečių globoje – virš 400. Taip pat skaičiuojama, kad mieste yra 12 budinčių globotojų, kurių namų durys atvertos vaikams bet kuriuo paros metu.

Specialistai teigia, kad gyventojai linkę domėtis galimybėmis tapti globėjais. Tam juos neretai įkvepia ir kitų bendraminčių gerosios patirtys.

Savo istoriją apie pasiryžimą globoti dvi sesutes, turinčias negalią, papasakojo Rūta Bereišytė. Šiais metais Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda moterį apdovanojo už indėlį motinystei, globai ir rūpybai bei įkvepiantį pavyzdį ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“.

Pašnekovė atskleidžia, kad mintis tapti globėja gimė netikėtai – išgirdus apie tokios pagalbos vaikams poreikį, mieste atsirandant vis daugiau kvietimų.

„Mano namai visada buvo pilni veiksmo ir žmonių: auginau dvi dukras, prižiūrėjau senyvus tėvus. Bėgant metams vaikai užaugo, mama su tėčiu iškeliavo. Vis dažniau pastebėdavau reklamas, kviečiančias tapti globėjais. Nuėjau į centrą, sužinojau nuo ko pradėti, sudalyvavau mokymuose. Procesas užsisuko.

Kai priėmiau mergaites į savo šeimą – tai buvo laikina globa. Nemąsčiau apie tai, kaip nuolatinį dalyką. Tačiau bėgant laikui Vaikų teisių specialistai užsiminė, kad gali būti reikalinga nuolatinė priežiūra. Išgirdus tai, priimti galutinį sprendimą nebuvo sunku – sesutės su mumis gyveno jau 2,5 metų. Pakalbėjome su dukra ir nusprendėme – kaip galima savo šeimos narius kažkam atiduoti? Nors ir ne biologiniai, jos – mano vaikai“, – pasakoja kaunietė.

Kviečia nebijoti

Pasak nuolatine globėja tapusios Rūtos, daugiausia apmąstymų pareikalavo savo pačios galimybių įvertinimas – ar sugebės, turės reikiamą pagalbą šalia. Pašnekovė neabejoja – nors daugelis baiminasi globos galvodami, kad kažko nežinos ar nemokės, tačiau tam nereikia specialių sugebėjimų.

„Mes mokomės kasdien, gaudami iššūkius, kuriuos kažkaip reikia spręsti. Juos įveikę – tobulėjame. Kiekvienam mąstančiam apie galimybę tapti globėjais patarčiau nebijoti ir priimti sprendimą. Svarbiausia didžiulė kantrybė, o žinios ateina per praktiką. Šalia visuomet yra Vaikų gerovės centro, Vaikų teisių, medicinos specialistai.

Iš patirties galiu pasakyti, kad tai tikrai atsiperka – žinojimas, kad užauginsi žmogų, kuris paliks savo pėdsakus gyvenime yra nuostabu. Tai – mano prasmė“, – patirtimi dalijasi pašnekovė.

Pilnas pokalbis su globėja:

Prireikus pagalbos – specialistai šalia

„Vaikai, kurie dėl tam tikrų aplinkybių negali augti šeimose, tampa daug jautresni, intensyviau reaguoja į stresą, sutrinka jų prieraišumas. Mūsų tikslas, kad kiekvienas rastų mylinčią, laimingą ir saugią erdvę. Kažkam elementarus dėmesys jų veiduose įžiebia nuoširdžiausias šypsenas, o jas matydami jaučiame paskatą dar aktyviau dirbti vaikų gerovės srityje. Šiuo metu ypač trūksta globėjų vyresniems nei 10 metų, turintiems negalią ar specialiųjų poreikių, gausesnių šeimų vaikams.

Svarstantiems apie laikinos ar nuolatinės globos galimybes suteikiame visą būtiną ir aktualią informaciją, lydime kiekviename žingsnyje bei atsakome į kylančius klausimus. Suprantame, kad tai didžiulės atsakomybės reikalaujantis sprendimas, todėl gerovės centro specialistai drauge dalijasi šios kelionės iššūkiais, džiaugsmais ir atradimais“, – sako Vaikų gerovės centro „Pastogė“ direktorė Gražina Didžbalienė.

Siekiant supažindinti kauniečius su globos galimybėmis, Kaune kiekvienais metais organizuojami į tai orientuoti renginiai. Birželio 2 d. centro specialistai drauge su Vytauto Didžiojo universitetu surengs mokslinę-praktinę konferenciją „Vaiko rytojus prasideda šiandien“.

Paskutinę birželio savaitę Kaune vyks Globos savaitė. Vaikai per edukacijas, užsiėmimus ir pramogas bus kviečiami susipažinti su įvairiomis profesijomis, o suaugusieji – pabendrauti su specialistais apie pagalbos mažiesiems poreikį.

Išsami informacija apie gerovės centro veiklą, globos galimybes bei darbuotojų kontaktai skelbiami internete – https://www.pastoge.lt/.

Vaikų gerovės centras „Pastogė“

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content