Naujos kadencijos startas: prisiekė kauniečių išrinkta miesto taryba

Antradienį Kaune oficialiai darbą pradėjo naujai išrinkta taryba. Pirmajame posėdyje tradiciškai surengta iškilminga inauguracija – prisiekė 40 tarybos narių ir išrinktasis meras Visvaldas Matijošaitis. Ateinančius ketverius metus daugumą sudarys komitetas Vieningas Kaunas, savivaldos rinkimuose surinkęs 48,26 proc. rinkėjų balsų ir laimėjęs 26 mandatus. Miesto meru toliau dirbs jau pirmame rinkimų ture trečiai kadencijai perrinktas Visvaldas Matijošaitis.

Vieningas Kaunas – daugumoje

Palyginti su praėjusia kadencija, taryboje padaugėjo moterų – nuo 15 iki 18. Tarp visų (41) tarybos narių – 17 naujų veidų, nebuvusių ankstesnėje kadencijoje. Tiesa, Gediminas Vasiliauskas ir Aušra Papirtienė miesto taryboje dirbo nuo 2015 metų iki tampant Seimo nariais.

Šių metų savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose daugiausia mandatų (26) laimėjo komitetas Vieningas Kaunas, kaip ir praėjusioje kadencijoje, sudarysiantis daugumą taryboje.

Likusios vietos, proporcingai surinktam rinkėjų balsų skaičiui, atiteko Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (8), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (4) bei Lietuvos socialdemokratų partijai (3).

Pirmajame tarybos posėdyje darbą pradėję naujai išrinkti tarybos nariai pritarė V. Matijošaičio pateiktoms kandidatūroms į mero pavaduotojus. Numatoma vicemerų gretas išplėsti iki trijų – prie vadovų komandos prisijungė anksčiau mero patarėjo pareigas ėjęs komunikacijos specialistas Tomas Jarusevičius.

Miestui linkėjo toliau klestėti

„Šiandien pirmiausia noriu padėkoti mūsų miesto žmonėms už stiprų pasitikėjimą Vieningu Kaunu. Trečia kadencija mero pareigose reiškia, kad augantis Kaunas ir toliau išliks pokyčių kelyje. Kaunas – gyvas, patrauklus ir patogus kiekvienam. Tokį ateities miestą turime kurti ir toliau. Dėl to reikės dar daugiau dirbti. Būtent taip nusiteikusi mūsų komanda. Ji pasirengusi tęsti pradėtus darbus. Tikiuosi, sulauksime ir kitų tarybos narių paramos.

Fantazijos mums tikrai netrūksta. Didelių planų ir ambicingų tikslų – taip pat“, – į naujai prisiekusius tarybos narius kreipėsi Kauno meras V. Matijošaitis.

Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas sveikino verčiant naują istorijos lapą ir pasidžiaugė matomais pokyčiais mieste: „Kauno klestėjimas tampa pavyzdžiu visai Lietuvai. Gražu stebėti, kaip valtys kyla kartu su kylančiu prieplaukos vandeniu.“

Visos miesto akademinės bendruomenės vardu prie sveikinimų prisidėjo ir Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis. Aukštųjų mokyklų vadovai sutartinai įteikė merui Lietuvos universitetų šimtmečio medalį, linkėdami skambėti ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius sakė, kad verslas džiaugiasi bendradarbiavimu su miestu: „Ypač pandemijos metu išgirsdavome tarybos ir mero atsiliepimus į mūsų prašymus. Galiu drąsiai pasakyti, kad Kaunas yra klestintis miestas. Jis klesti pastaruosius aštuonerius metus – dėka daugumos čia esančių tarybos narių. Žinoma, nuopelnai ir merui, įrodžiusiam, kad yra Kauno lyderis. Tai patvirtino rinkėjai. Linkiu visiems toliau dirbti Kauno labui, puoselėti miesto vardą, garsinti jį ir dirbti visos Lietuvos gerovei.“

Naujai išrinktų tarybos narių sąrašas:

„Vieningas Kaunas“ (26): Virginija Adomaitienė, Jonas Audėjaitis, Donatas Bacevičius, Vilius Saulius Bartaška, Ramunė Bičkauskienė, Regina Grigonienė, Inga Juodeškienė, Mantas Jurgutis, Saulius Kavaliauskas, Ingrida Lapėnaitė-Krasnickė, Rimantas Lekavičius, Rosvydas Marcinkevičius, Dainius Matijošaitis, Šarūnas Matijošaitis, Jūratė Elena Norvaišienė, Andrius Palionis, Aušra Papirtienė, Jaunius Ramoška, Simas Sirtautas, Karolis Stirbys, Loreta Stonkienė, Ligita Valalytė, Gediminas Vasiliauskas, Ingrida Visockienė, Karolina Žekaitė ir Benjaminas Želvys.

TS-LKD (8): Rasa Duobaitė-Bumbulienė, Andrijana Filinaitė, Jurgita Kupčinskienė, Vitas Lendraitis, Paulius Lukševičius, Martynas Prievelis, Ralfas Romeika ir Egidijus Stancikas.

LVŽS (4): Jūratė Jankauskienė, Audronė Jankuvienė, Vaida Pranarauskaitė ir Kazimieras Rimeikis.

LSDP (3): Robertas Kaunas, Kristina Lukauskaitė-Valatkė ir Darius Razmislevičius.

Komitetai ir jų sudėtys

Po antradienį vykusio posėdžio darbą pradės ir naujai sudaryti tarybos komitetai. Naujoje kadencijoje jų skaičius mažėja nuo 7 iki 6.

Į vieną sujungti Sporto, turizmo ir laisvalaikio bei Švietimo ir kultūros komitetai nuo šiol vadinsis Švietimo, kultūros ir sporto komitetu. Tuo metu Valdymo ir bendruomenių plėtojimo komitetas pervadintas į Savivaldos plėtojimo komitetą.

Darnios plėtros ir investicijų komitetas: Jonas Audėjaitis (pirmininkas), Simas Sirtautas (pirmininko pavaduotojas), Donatas Bacevičius, Andrijana Filinaitė ir Martynas Prievelis.

Ekonomikos ir finansų komitetas: Ramunė Bičkauskienė (pirmininkė), Karolina Žekaitė (pirmininko pavaduotoja), Paulius Lukševičius, Andrius Palionis, Vaida Pranarauskaitė ir Jaunius Ramoška.

Miesto ūkio ir paslaugų komitetas: Rosvydas Marcinkevičius (pirmininkas), Ligita Valalytė (pirmininko pavaduotoja), Regina Grigonienė, Mantas Jurgutis, Robertas Kaunas, Vitas Lendraitis, Šarūnas Matijošaitis, Kazimieras Rimeikis, Ralfas Romeika ir Karolis Stirbys.

Savivaldos plėtojimo komitetas: Rimantas Lekavičius (pirmininkas), Loreta Stonkienė (pirmininko pavaduotoja), Rasa Duobaitė-Bumbulienė ir Dainius Matijošaitis.

Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas: Ingrida Visockienė (pirmininkė), Gediminas Vasiliauskas (pirmininko pavaduotojas), Virginija Adomaitienė, Jūratė Jankauskienė, Saulius Kavaliauskas, Jurgita Kupčinskienė, Ingrida Lapėnaitė-Krasnickė ir Darius Razmislevičius.

Švietimo, kultūros ir sporto komitetas: Jūratė Elena Norvaišienė (pirmininkė), Benjaminas Želvys (pirmininko pavaduotojas), Saulius Vilius Bartaška, Audronė Jankuvienė, Inga Juodeškienė, Kristina Lukauskaitė-Valatkė, Aušra Papirtienė ir Egidijus Stancikas.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content