Ukrainiečius šildys kauniečių dovana – mobili katilinė

Į Ukrainą iškeliavo Kauno miesto dovana – 0,9 MW galios mobili dyzelinė katilinė, kurią šilumai ir karštam vandeniui gaminti naudos Valstybinė ekstremalių situacijų tarnyba. Jūriniame konteineryje „Kauno energijos“ grupės sumontuotą katilinę patogu transportuoti į vietą, kurioje tuo metu yra didžiausias šilumos poreikis.

Mobili dyzelinė katilinė pajėgi apšildyti iki 10, o karštu vandeniu aprūpinti iki 35 senos statybos daugiaaukščių namų, kurių kiekviename – 80 butų. Katilinė yra pilnai automatizuota su nuotoline valdymo, parametrų stebėsenos, signalizavimo, avarijų ir sutrikimų pranešimų siuntimo sistema, todėl nuolatinis personalas jos aptarnavimui nereikalingas.

Mobilios katilinės įrenginiai suprojektuoti ir sukomplektuoti taip, kad tilptų į standartinį jūrinį metalinį konteinerį, kurį galima patogiai ir greitai transportuoti į vietą, kurioje tuo momentu yra didžiausias šilumos poreikis.

Dovanojama katilinė papuošta užrašu „WARM. Win the War. Stay Warm“ ir Ukrainos bei Lietuvos vėliavomis, perduodančiomis emocinę žinutę ukrainiečiams, kad Lietuva ir Kaunas yra kartu su jais, palaiko kare ir neabejoja Ukrainos pergale. Piešinio idėja – kūrybos agentūra „Milk Agency“, įgyvendinimas – Karolis Grubis.

Į Lvivą keliaujančios katilinės transportavimo išlaidas finansuoja Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija.

„Šią mobilią dyzelinę katilinę, kuri yra pirmoji tokia pilnai automatizuota su nuotoline valdymo sistema, gaminome savo poreikiams, tačiau nuolat visiems galvojant, kaip dar galime padėti Ukrainai, Kauno miestas priėmė sprendimą katilinę dovanoti ukrainiečiams. Jiems ši pagalba labai svarbi, nes katilinė gali būti naudojama ištisus metus – tiek šilumai, tiek karštam vandeniui gaminti“, – teigia „Kauno energijos“ Marketingo ir komunikacijos skyriaus vadovas Šarūnas Bulota.

Katilinės šiluminis galingumas yra 0,9 MW. Joje sumontuoti 2 vandens šildymo katilai, kurių kiekvieno galingumas – 0,45 MW, su moduliaciniais skysto kuro degikliais. Joje taip pat yra specializuotos skysto kuro talpyklos, kurių bendra talpa 3 tūkst. litrų, termofikacinio vandens papildymo bei slėgio palaikymo sistema su talpa.

„Kauno energijos“ grupė mobilią dyzelinę katilinę pagamino per 4 mėnesius. Jos eksploatavimo laikas – 15 metų ir ilgiau. Katilinės savikaina – apie 120 tūkst. eurų.

„Kauno energija“ informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content