Startuoja 5-oji Caritas paramos Ukrainai akcija: 3 dienas rinks daiktus ir maistą

Nuo šiandien iki trečiadienio Lietuvos Caritas 30-yje šalies savivaldybių rinks paramą daiktais ir maisto produktais, kurie bus gabenami labiausiai nuo karo nukentėjusių Ukrainos teritorijų gyventojams. 5-ojoje Lietuvos Carito paramos Ukrainai akcijoje kviečiama aukoti tik naujus arba itin geros kokybės daiktus ir priemones. Dėl žmonių saugumo maisto produktai bus priimami nepažeistose pakuotėse. Iš anksto dėkojame už supratingumą ir pasidalijimą šia informacija su artimaisiais ar draugais.

„Žmonių prašoma paaukoti negendančių maisto produktų, šiltų užklotų, šiltų kojinių vaikams ir suaugusiems, šiltų vaikiškų batų, įvairių higienos prekių, sauskelnių vaikams, o taip pat elektronikos prekių – prožektorių, išorinių baterijų“, – vardijo Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.

Dėkodama žmonėms, kurie pagal išgales jau metus remia ir padeda civiliams karo niokojamoje Ukrainoje, D. Bukeikaitė tęsė: „Prieš metus organizavome pirmąją pagalbos maistu ir kitais daiktais paramos akciją Severodonecko gyventojams. Šis miestas sugriautas. Tūkstančiai gyvenimų pasikeitė iš esmės. Žmonės neteko visko, ką užgyveno, sukūrė kasdienėmis pastangomis.

Dar vieną paramos Ukrainai akciją organizuojame atsiliepdami į mūsų kolegų iš Donecko Carito prašymą. Jie kasdien teikia pagalbą per 100 tūkst. karo pabėgėlių, besiglaudžiančių Dniepropetrovsko srityje. Virš 2500 benamiais tapusių žmonių laikinai apgyvendinti vadinamuose šelteriuose. Negalime pavargti ir negirdėti prašymų – reikia padėti. Dalinkimės kasdiene duona, reikalingu daiktu, nes žmonės Ukrainoje kiekvieną dieną kovoja už taikų gyvenimą“.

Vasario 27, 28 ir kovo 1 dienomis parama Kaune bus renkama 12–20 val. PLC MEGA (Islandijos pl. 32), 15–18 val. Radvilėnų pl. 11,  12–18 V. Krėvės pr. 96 ir  16–19 val. Milikonių g 18. 

Caritas Ukrainoje stengiasi žmones paremti finansiškai, kiek išgali aprūpina kuru, padeda susidėti langus po raketų atakų, ruošia labdaros pietus skurstantiems, dirba su nukentėjusiais nuo karo vaikais, teikia psichologinę, teisinę pagalbą gyvenamąją vietą pakeitusiems žmonėms, kurie susiduria su pačiais įvairiausiais sunkumais.

Tarp pagalbos gavėjų ar laukiančių paramos – ir moterys, patyrusios smurtą, sunkiai sergantys, neįgalūs, vieniši, nedarbingi žmonės, gausios šeimos, kurioms išgyventi karo sąlygoms – didžiulis iššūkis. Daugybė likusiųjų be maitintojų, kurie gina šalį, daugybė per šiuos metus netekusių artimųjų ir visko, ką buvo užgyvenę.

Atsiliepiant į Carito Ukrainoje prašymą padėti, surinkti daiktai ir maisto produktai bus gabenami į Ukrainą kovo pradžioje, o bažnyčiose per pirmą Gavėnios sekmadienį surinktos lėšos bei Lietuvos Caritui žmonių, įmonių pervesti pinigai – bus skirti Ukrainos Carito pagalbai nuo karo nukentėjusiems vaikams, seneliams, be maitintojų likusioms šeimoms ir kitiems labiausiai vargstantiems žmonėms.

Nuo karo pradžios Ukrainoje Lietuvos Caritas įgyvendino 4 paramos rinkimo akcijas Ukrainoje likusiems žmonėms ir vieną – bėgantiems nuo karo ir prieglobstį radusiems Moldovoje.

Iš viso per Lietuvos Caritą surinkta 830 000 eurų paramos, taip pat išvežta 16 paramos krovinių (vilkikų) į Ukrainą, kurių vertė virš 400 000 eurų. Nuolatinė pagalba karo pabėgėliams Lietuvoje per Caritas organizacijos tinklą teikiama 33-ose mūsų šalies savivaldybėse.

Paramą galima pervesti į specialią Lietuvos Caritas sąskaitą – LT257300010115125026, paskirtyje nurodant „Parama Ukrainos žmonėms“.

Įmonės, galinčios skirti paramą daiktais ar prekėmis, kviečiamos susisiekti el. paštu [email protected]

Lietuvos caritas informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content