Oficialu: Eurolygos finalo ketvertas vyks Kaune

Istorinis įvykis – pirmą kartą aukščiausio lygio Europos klubinio krepšinio finalinės kovos vyks Lietuvoje. Gegužės 19–21 dienomis „Žalgirio“ arenoje bus surengtas šaliai ir Kauno miestui istorinis Eurolygos finalo ketverto turnyras. Eurolyga patvirtino, kad 2022–2023 m. sezonas pasibaigs vienoje lankomiausių ir moderniausių arenų visoje Europoje. Gegužės 19 d., penktadienį, „Žalgirio“ arenoje bus žaidžiami du pusfinalio susitikimai, o dvikovos dėl trečiosios ir pirmosios vietos įvyks gegužės 21 d., sekmadienį.

Svariai prie tokio turnyro atvežimo į Lietuvą prisidėjo ir sportui niekada neabejinga Kauno miesto savivaldybė.

„Kaune gimė Lietuvos krepšinis, todėl garbės reikalas užtikrinti, kad Eurolygos finalo ketvertas pagaliau įvyktų čia. Kaunas tikrai vertas šio prestižinio turnyro. Tegul tai bus didelė, graži šventė, kurią drauge sukurs stipriausi Senojo žemyno klubai, kauniečiai ir tūkstančiai sirgalių iš visos Lietuvos bei užsienio, – sakė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. – Sportas Kaune visada ėjo šalia su kultūra – 2022-aisiais buvome Europos kultūros sostinė, o kitąmet mielai priimsime finalines Eurolygos grandų kovas.“

Kaunas jau eilę metų buvo vienas iš kandidatų surengti Eurolygos finalo ketverto turnyrą – tyrimų duomenimis, Lietuvoje net 43 proc. gyventojų domisi Eurolygos kovomis. Jau 2023-ųjų pavasarį Eurolygos finalo ketverto kovas kauniečiai ir kitų miestų gyventojai galės išvysti gyvai.

„Sprendimas Eurolygos finalo ketverto turnyrą surengti Kaune yra aukščiausio lygio įvertinimas visai „Žalgirio“ organizacijai. Ne vienerius metus siekėme, kad šis prestižinis renginys vyktų mūsų šalyje, todėl labiau džiaugiamės, kad mūsų įdirbis buvo įvertintas. Dėkojame Kauno miesto savivaldybei, kuri palaikė šį mūsų siekį ir entuziastingai sutiko prisidėti prie šio turnyro organizavimo, – teigė Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas. – Laukia nemažai darbo, bendravimo su Eurolyga, bet tam esame pasirengę. Darysime viską, kad tai būtų geriausia Eurolygos finalo ketverto šventė istorijoje.“

Savo pasirinkimą Eurolygos finalo ketvertą surengti Kaune paaiškino ir Eurolygos atstovai.

„Esame labai patenkinti, kad Kaunas prisijungia prie Eurolygos finalo ketverto šeimininkų sąrašo. Vos po 6 mėnesių Europos geriausios komandos dėl nugalėtojų karūnos kausis aistringiausių žiūrovų akivaizdoje, nes Lietuva ir krepšinis yra sinonimai, – tvirtino Eurolygos prezidentas Dejanas Bodiroga. – Noriu padėkoti Kauno miestui ir Kauno „Žalgirio“ klubui už jų įsipareigojimus ir norą surengti finalo ketverto turnyrą. Dirbdami kartu visiems krepšinio gerbėjams neabejotinai padovanosime dar vieną nepamirštamą įvykį.“

Tikimasi, kad Eurolygos finalo ketverto metu Lietuvą aplankys tūkstančiai krepšinio gerbėjų iš užsienio, o tai reiškia, kad finansinę naudą pajus ir šalies verslo atstovai.

Bilietų prekyba į Eurolygos finalo ketvertą startuos sausio 17 d. interneto svetainėje f4tickets.com. Viešoje prekyboje bus galima įsigyti bilietus į visas 4 rungtynes (į pusfinalio mačus, vyksiančius gegužės 19 d., ir rungtynes dėl trečios ir pirmos vietos – gegužės 21 d.). Bilietai bus suskirstyti į septynias kainų kategorijas ir kainuos nuo 56,25 euro iki 128,75 euro už 1 rungtynes bei nuo 225 eurų iki 515 eurų už visas rungtynes (plius mokesčiai).

Diena anksčiau, sausio 16 d., bilietus su specialiu kodu (apie kurį bus pranešta asmeniškai sausio mėnesį) galės įsigyti „Žalgirio“ sezono abonementų turėtojai, „EuroLeagueTV“ prenumeratoriai ir ankstesnių finalo ketverto bilietų pirkėjai.

Bilietus įsigiję ir renginyje negalėsiantys dalyvauti sirgaliai bilietus galės parduoti toje pačioje f4tickets.com svetainėje. Bilietai, įsigyti nelegaliais būdais, nebus galiojantys.

„Džiaugiamės, kad Eurolygos finalo ketvertas atkeliauja į tokią dėl krepšinio pamišusią rinką kaip Lietuva. Gegužės 19–21 dienomis visi krepšinio gerbėjai galės tapti neįtikėtinos atmosferos vienoje geriausių ir moderniausių arenų Europoje dalimi. Be to, sirgaliai galės mėgautis tikra krepšinio švente visame mieste, kuriame paraleliai vyks ne vienas renginys, – sakė Eurolygos vykdantysis direktorius Marshallas Glickmanas. – Noriu išreikšti padėką tiek Kauno miesto savivaldybei ir „Žalgirio“ arenai už priėmimą, tiek tūkstančiams ištikimų sirgalių, kurie atvyks į finalo ketvertą ir čia patirs neįkainojamą patirtį.“

Beje, tapo aiški ir 2023–2024 m. sezono Eurolygos finalo ketverto vieta – juo galės mėgautis Vokietijos sostinės Berlyno gyventojai ir miesto svečiai.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Lino Žemgulio nuotrauka

[ssba]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content