Kino centre „Romuva“ – Ukrainos filmų festivalis

Spalio 28–30 dienomis pirmą kartą į Lietuvą atvyksta Ukrainos aktorius ir prodiuseris Daniilas Mireškinas ir jo komanda. Jie kino centre „Romuva“ pristatys išskirtinius Ukrainos filmus, įvertintus auditorijos ovacijomis ir tarptautiniais apdovanojimais. Aktoriai kvies kauniečiais pabendrauti ir pasidalinti įspūdžiais.

Ukrainos kino savaitgalį Kaune ir visoje Lietuvoje surengs aktorius ir prodiuseris Daniilas Mireškinas, įsteigęs labdaros ir paramos fondą ТОРБАН.

Rodydamas savo kurtus filmus, atspindinčius ukrainiečių kultūrą, fondas turi kilnų tikslą – remti organizaciją „СОС Дитячі містечка України“. Ji evakuoja ir reabilituoja vaikus, kurie karo metu liko be tėvų priežiūros. Taip pat fondas padeda organizacijai „ГО Спілка підприємців кіно і телеіндустрії“, padedančiai fronto linijoje kariaujantiems kultūros atstovams.

Daniilą Mireškiną yra nusifilmavęs per 70 filmų ir serialų, suvaidinęs apie 20 spektaklių. Aktorius, vertindamas Lietuvos paramą Ukrainai, savo kinoramą nutarė parodyti kauniečiams – kaip didelės pagarbos ir susižavėjimo ženklą.

Filmų kūrėjų komanda:

Daniilas – prasidėjus žiauriam karui Ukrainoje du kartus ėjo į karinį dalinį prašydamas leisti ginti tėvynę. Šiuo metu jis, neturėdamas karinės parengties, yra rezerve ir lanko mokymus. Karo pradžioje jis savanoriavo ir padėjo evakuoti žmones, taip pat su Prancūzijos žurnalistais nuvažiavo į fronto liniją, siekdamas parodyti pasauliui, koks yra siaubingas karas. Aktorius  intensyviai renka paramą Ukrainos kariškiams, padeda šalies kariuomenei. Šiuo metu grįžęs į savo mylimą teatrą vaidina spektakliuose, filmuojasi kine.

Vitalijus Salijus – vienas charizmatiškiausių Ukrainos aktorių, nusifilmavęs per 120 filmų ir serialų. Paskutiniai jo darbai – ukrainietiški filmai „Dirbu kapinėse“ ir „Boževilni“, kurie buvo labai šiltai priimti žiūrovų.

Ksenia Danilova – savo pagrindinį moters vaidmenį filme „Juodasis varnas“ nori pristatyti Lietuvos žiūrovams.

Daria Volga – idėjinė šio festivalio įkvepėja  ir komandos narė. Ji pirmoji pristatė sumanytą ukrainietiškų filmų savaitgalį Naujojoje Zelandijoje, paskui Didžiojoje Britanijoje ir Australijoje. Kadangi šiose šalyse filmai sulaukė itin didelio susidomėjimo (bilietai buvo bemat iššluoti), sumanyta juos parodyti ir Lietuvai. Moteris ypač populiari Ukrainos ir Naujosios Zelandijos režisierė, prodiuserė, laidų vedėja ir aktorė.

Jos filmai yra teikti „Oskarų“ nominacijoms. Turėdama per 150 serialų ir filmų bagažą, šiuo metu ji kuria filmo „Vanduo“ antrąją ir trečiąją dalis.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content