Aktuali informacija dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų

Artėjant šildymo sezonui, asmenys deklaravę gyvenamąją vietą Kaune gali kreiptis dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijų. Šiemet jos skiriamos visam šildymo sezonui, nepriklausomai nuo šildymo būdo: tiek centralizuoto, tiek malkomis, anglimis, dujomis ar kitu kuru. 

!!! Kompensacija bus skiriama už praėjusius 2 mėnesius, todėl pageidaujantys ją gauti nuo spalio mėnesio, prašymą gali pateikti tiek lapkritį, tiek gruodį.

!!! Asmenys turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, užpildytą prašymą kompensacijai gauti ir pažymą apie gaunamas pajamas. Kauniečiai, gaunantys senatvės pensijas, socialines, motinystės ar kitas išmokas iš Sodros, informacijos apie pajamas neteikia. Ji gaunama iš valstybės registrų bei informacinių sistemų. Jeigu tame pačiame būste gyvenamąją vietą deklaravę ir kiti asmenys, ne šeimos nariai, jie prašymus dėl kompensacijos teikia atskirai.

!!! Jeigu būstas šildomas centralizuotai – kartu pateikiama AB „Kauno energija“ mokėjimo sąskaita, kurioje nurodytas paslaugos gavėjo kodas. 

!!! Savo namus individualiai šildantys kauniečiai turi papildomai pateikti informaciją apie kuro deginimo įrenginį (dokumentą, nurodantį šilumos katilo tipą ar modelį, jo naudingumo koeficientą), sutartį su paslaugos tiekėju, namo ar buto nuosavybės dokumentą bei duomenis apie suvartotus malkų, dujų kiekius ar elektros tarifus. Visais atvejais būsto šildymo būdas turi būti įtrauktas Registrų centre.

Prašymai ir kiti dokumentai gali būti pateikti keliais būdais:

 • per Socialinės paramos informacinę sistemą šeimai spis.lt;
 • užpildyti prašymai-paraiškos, dokumentų kopijos, pasirašytos kvalifikuotu elektroniniu parašu, gali būti siunčiami el. paštu [email protected];
 • registruotu paštu, adresu: Nemuno g. 29, 44295, Kaunas. Prie prašymo turi būti pridedama asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija;
 • iš anksto užsiregistravę kauniečiai laukiami seniūnijų Asmenų aptarnavimo poskyriuose. Registracija vyksta sisitemoje registracija-soc.kaunas.lt/#/login arba susisiekus telefonu:
  • Centro, Aleksoto ir Žaliakalnio – Šv. Gertrūdos g. 7, tel. 33 19 61;
  • Dainavos – V. Krėvės pr. 41, tel. 41 22 00;
  • Eigulių – P. Plechavičiaus g. 9 A, tel. 72 22 23;
  • Gričiupio, Petrašiūnų – Gričiupio g. 11, tel. 45 13 22;
  • Šančių, Panemunės – A. Juozapavičiaus pr. 72, tel. 34 04 52;
  • Šilainių – Baltų pr. 53, tel. 24 07 84;
  • Vilijampolės – A. Stulginskio g. 61, tel. 26 02 48.

Pavyzdžiai kaip skaičiuojamos būsto šildymo išlaidų kompensacijos ir informacija kas jas gali gauti: socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/kompensacija-uz-busto-sildyma.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content