Kaunas toliau bendradarbiaus su Europos žaliąja sostine – miestu partneriu Grenobliu

Jau ketvirtį amžiaus ekonomikos, mokslo, kultūros ir kitose srityse glaudžius ryšius palaikantys Kaunas ir šiemet Europos žaliąja sostine pripažintas Prancūzijos miestas Grenoblis trejiems metams pratęs bendradarbiavimo sutartį. Antradienį šiam sprendimui vienbalsiai pritarė posėdžiavusi miesto taryba, o gražia tradicija tapusį susitarimą artimiausiu metu parašais įtvirtins abiejų miestų merai.

„Šiais metais Kaunas – Europos kultūros sostinė, tuo metu Grenoblis neša Žaliosios sostinės vėliavą. Metų pradžioje pas mus svečiavosi šio miesto partnerio meras Éric Piolle. Jau tada sutarėme atnaujinti sąlygas susitarimui dėl tolesnio bendradarbiavimo. Palaikysime ryšį kultūros, sveikatos, sporto, švietimo, mokslo ir kitose srityse. Taip pat skatinsime tiesioginius kontaktus tarp šių sričių institucijų“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Grenoblis Kaunui parodė išskirtinį dėmesį 2013 metais, kai Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai surengė „Lietuvos mėnesį“ – prancūzams šalį pristatė per specialiai surengtas Kauno menininkų parodas, koncertus, spektaklius, lietuviško kino peržiūras.

2018 metais Grenoblyje atidaryta dailininkų Jūratės Bučmytės ir Alberto Krajinsko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta paroda „Pokalbis su Čiurlioniu“, nuosekliai vystomi ryšiai tarp mokyklų. Kaune kasmet vyksta renginių ciklas „Frankofonijos mėnuo“.

Kartu su Grenobliu Kaunas dalyvauja pagal drauge teikiamą ERASMUS+ paraišką finansuojamame muzikantų mainų projekte. Kauniečiai dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse ir su miesto partnerio kolegomis rengia projektą „Divercities“ Prancūzijoje. Šiųmečiame koncerte liepos mėnesį dalyvavo Kauno simfoninio orkestro muzikantai.

2022-iesiems Kaunas ir Grenoblis parengė keletą bendrų projektų. Kauno Jurgio Dobkevičiaus pradinių klasių mokiniai dalyvavo projekte „Blue Panet“. Dalyvaudami nuotolinėse veiklose aplinkosaugos temomis kauniečiai drauge su 26 kitų ES šalių pradinių mokyklų auklėtiniais bendradarbiavo su tiek pat Grenoblio miesto švietimo įstaigų.

Balandžio mėnesį Tarptautiniuose namuose Grenoblyje atidaryta trijų žymiausių Lietuvos tekstilininkių Linos Oržekauskienės-Ore, Monikos Žaltauskaitės-Grašienės ir Linos Jonikės kūrybos paroda. Renginį atidarė Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, Grenoblio mero pavaduotojas Emmanuelis Carrozas ir Kauno–Grenoblio susigiminiavimo komiteto pirmininkė Renée Auzimour.

Ryšiai su Grenobliu užmegzti ir bendradarbiavimo susitarimas pasirašytas 1997 m. vasario 8-ąją Kauno rotušėje. Abiejuose miestuose veikia susigiminiavimo komitetai, sudaryti iš savivaldybių ir įvairių organizacijų atstovų.

Kaunas ryšius palaiko iš viso su 27 partneriais užsienyje. Šįmet bendradarbiavimas nutrauktas su keliais Rusijos miestais, šiai šaliai vasarį pradėjus brutalų karą Ukrainoje. Savo ruožtu Kaunas teikia finansinę, humanitarinę ir kitą pagalba nuo karo kenčiantiems miestams partneriams Ukrainoje – Lvivui, Charkivui ir Luckui.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content