Kaune praūžė „Fluxus festivalis“: daugiatūkstantinė minia kopė į Parodos kalną

Ilgai lauktas „Kaunas 2022“ programos „Fluxus Labas!“ organizuojamas „Fluxus festivalis“ įvyko – rugsėjo 10-ąją Parodos kalnas jau penktą kartą tapo nutrūktgalviškų idėjų epicentru. Didžiausias festivalio istorijoje renginys šiemet pritraukė rekordišką skaičių dalyvių – į Parodos kalną kilo beveik 5000 žmonių. Nuo medikų traukiamos operacinės lovos, šokio užmerktomis akimis ar kitų improvizuotų nuotykių  – Kaunas dar sykį įrodė, kad yra tikra fluxus sostinė.

„Šiandien užvažiavai – rugsėjo 10 d. kopk“ – tokiais žodžiais dalyvauti festivalyje visą savaitę buvo raginami kauniečiai ir miesto svečiai. Jau kurį laiką mieste buvo galima pastebėti ir ištrūkti iš kasdienybės raginančias instrukcijas – būtent „Instrukcijos“ tapo šių metų festivalio tema. Jau nuo rugsėjo 8 d. kauniečiai buvo kviečiami dalyvauti kostiumų dirbtuvėse – čia buvo įgyvendinta ne viena keisčiausia aprangos idėja. Savaitei artėjant į pabaigą, miestą galutinai išjudino festivalio kulminacija – ilgai lauktas kopimas į Parodos kalną.

„Nepaprastai džiaugiuosi, kad penktasis ir didžiausias „Fluxus festivalis“ įvyko. Negaliu atsistebėti kauniečių fantazija, kūrybiniu įkvėpimu ir noru švęsti miestą bei gyvenimą. Manau, kad dar sykį įrodėme, jog Kaunas yra fluxus judėjimo namai, o į gyvenimą kartais galima pasižiūrėti kiek paprasčiau – džiaugtis akimirka, pamiršti kasdienybę, švęsti bendrystę“, – džiaugiasi festivalio organizatorė Simona Savickaitė.

Eismas sustojo, įspūdinga šventė įvyko

Jau penktus metus iš eilės organizuojamo „Fluxus festivalio“ metu ir vėl buvo uždaromas eismas. Tiesa, šį kartą Parodos kalnas žmonėms atiduotas ilgiausiam laikui festivalio istorijoje – mėgautis švente kauniečiai ir miesto svečiai galėjo tris valandas. Šventė prasidėjo 20.61 val. – būtent tokį laiką nurodė renginio organizatoriai. J. Mačiūno aikštėje gausiai susirinkusi ir kostiumais pasidabinusi minia galėjo išvysti Kauno rajono bendruomenių iš Žaliakalnio, Raudondvario, Neveronių, Petrašiūnų, Aleksoto ir kitų vietovių kurtus ir fluxus judėjimo įkvėptus pasirodymus. Prie jų prisijungė ir Europos kultūros sostinės miestais ateityje tapsiantys Tartu bei Trenčynas. Nuo pirties šokio iki kaukų įkvėpto teatrinio nuotykio ar šviečiančių kostiumų – J. Mačiūno aikštėje spalvingi pasirodymai keitė vienas kitą ir nekantraujančią minią įvedė į tolimesnę ir visų laukiamą vakaro dalį – kopimą į Parodos kalną. 22 val. beveik 5000 žmonių kolona pradėjo spalvingą ir teatralizuotą kelionę į kalno viršūnę.

Šalmai, skeletų, kalėdinių emocijų įkvėpti kostiumai, chalatai ir velkamas čiužinys, milžiniškos grybų kepurės ar net gyvi paveikslai – šiais metais festivalyje dalyvaujančiųjų įkvėpimas ir fantazija nustebino ne vieną. Kopiantieji sulaukė ir netikėtos instrukcijos  – lipant į kalną stebėti Lietuvos rinktinei lemiamas krepšinio varžybas.

Kalno viršūnėje – organizatorių siurprizai

Dalyviams įkopus į kalną nuotykiai nesibaigė. Čia laukė apdovanojimas – Fluxus performansų miestelis ir įspūdingos šviesos instaliacijos. Šiemet juos rengė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio menininkai, kūrėjai bei fluxus entuziastai. Iki pat vidurnakčio jie dovanojo garsų, muzikos, ir teatro prisotintus reginius. Unikalus performansas kvietė užsirišus akis pajusti žemės vėsą, žvilgsnius traukė projekcijos ant pastatų sienų, kartu kvatoti ragino Jurgio Mačiūno įkvėptas juoko pasirodymas, vyko šokiai užmerktomis akimis, menininkai iš Lenkijos kvietė pasiklausyti muzikos sliekams, o svečiai iš Švedijos – tapti improvizuoto choro dalimi.

Neatsiejama Kauno miesto tradicija tapęs „Fluxus festivalis“ rugsėjo 10-osios vakarą siūlė pamatyti per 30 performansų, 7 šviesos instaliacijas ir  beveik 400 pasirodančių Kauno miesto ir Kauno rajono bendruomenių narių.  Niekada nesibaigiantis fluxus judėjimas įkvėpė kilti ir keistis: iš laikinosios – į šiuolaikinę sostinę.

Visą „Kaunas 2022“ programą rasite www.kaunas2022.eu ar mobiliojoje programėlėje.

„Kaunas 2022“ informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content