Greta buvusio „Merkurijaus“ ryškėja daugiaaukščio garažo kontūrai

Metų pradžioje startavusios daugiaaukštės automobilių saugyklos statybos pačiame Kauno centre gerokai pasistūmėjo. Pradėjus nuo vandentiekio, šiluminės trasos ir kitų svarbių požeminių komunikacijų įrengimo, teritorijoje jau sugręžti poliai, požeminėje dalyje apibetonuojamos sienos. Apsidraudžiant dėl pasaulyje padažnėjusių tiekimo grandžių sutrikimų, iš anksto užsakytos svarbios pastato fasado konstrukcijos.

Išsprendė tiekimo klausimus

Iki statybų pradžios teritorija adresu K. Donelaičio g. 65A (greta buvusio prekybos centro „Merkurijus“ sklypo) pasitarnavo kaip įprasta automobilių stovėjimo aikštelė. Dabar čia zuja sunkioji technika ir tęsiami daugiaaukščio garažo pamatų tvirtinimo darbai.

„Parengę aikštelę darbams, rangovai pradėjo požeminės dalies sienų apibetonavimo, mūro ir gelžbetoninių pastato konstrukcijų montavimo darbus. Statybvietėje sugręžta virš 400 polių. Dideliame gylyje jau įrengtas vandentiekis, šiluminė trasa ir kitos būtinos požeminės komunikacijos“, – sakė Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Pasauliui susiduriant su logistikos problemomis dėl Rusijos tęsiamo karo Ukrainoje, rangovai apsidraudė ir iš anksto užsakė svarbias objekto dalis. Jos Lietuvą pasieks laiku ir darbų tempui nesutrukdys.

„Jau sulaukėme profiliuotų stiklo fasadų, o surenkamų gelžbetoninių fasadinių panelių su reljefiniu paviršiumi gamyba stipriai pasistūmėjo į priekį. Liftas taip pat jau yra užsakytas ir ruošiamas kelionei“, – pridėjo V. Abramavičius.

Daugiau kaip 260 vietų

8,2 tūkst. kv. metrų ploto penkiaaukštis pastatas su dviejų aukštų požemine aikštele talpins iki 262 automobilių. Objektas bus pritaikytas neįgaliesiems bei turės specialią erdvę dviračiams saugoti.

Būsimoje automobilių saugykloje numatyta įrengti vėdinimo, vaizdo stebėjimo, įeigos kontrolės, eismo valdymo bei kitas būtinas apsaugos sistemas. Pravažiavimus reguliuos automatiniai kelio užtvarai. Dar prieš patenkant į pastatą specialūs ekranai informuos apie aikštelės užimtumą.

Transporto priemonių tranzitas tarp aukštų numatomas pandusais. Eismas vyks ratu prieš laikrodžio rodyklę, stengiantis išvengti susikertančių srautų.

Pastatas derės su aplinka

Automobilių saugyklos vidaus sienas ir pertvaras numatyta mūryti iš betoninių „haus“ tipo blokelių, paliekant natūralius netinkuotus paviršius. Pastate taip pat planuojama įrengti aliuminio profilių langus ir duris bei šlifuoto betono grindis.

Stogą dengs ruloninė bituminė danga su pilkšvai žaliu pabarstu. Pastatui daugiau natūralumo pridės augalija – viena aikštelės pastato išorinė pusė bus apželdinta vijokliais.

„Šiandieninis mūsų miesto gyvenimas reikalauja papildomų patogumų. Centre dirba daugybė kauniečių, ne mažiau jų čia leidžia laisvalaikį, aplink kuriasi verslo centrai ir kiti populiarūs bei lankomi objektai. Visada sakome, kad Kaunas tampa patogiu ir patraukliu miestu gyventi, dirbti ar studijuoti. Tad ir ši daugiaaukštė automobilių saugykla prisidės prie to, kad gatvėse liktų mažiau chaoso, o žmonės rastų pakankamai erdvės saugiai ir arti palikti savo transporto priemones“, – teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Užbaigti daugiaaukštės automobilių saugyklos statybas planuojama iki kitų metų pavasario.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content