Kaip kauniečiai skatinami mesti rūkyti?

Tabako gaminių rūkymas sukelia vėžį, širdies ligas, insultą, plaučių ligas, diabetą ir begalę kitų sutrikimų. Tabakas yra viena gausiausiai vartojamų žaliavų. Net ir ekonominių krizių laikotarpiu, esant pinigų stygiui tabako pardavimai išlieka aukštumoje. Akivaizdu, kad ši žalinga elgesną kenkia žmonių sveikatai didžiuliu mastu ir ją būtina keisti.

Nevyriausybinės organizacijos prisideda prie gausaus rūkymo problemos sprendimo vykdant įvairias iniciatyvas.  Pavyzdžiau, VšĮ „InoProLT“ 2022 metais rupjūčio 18–27 dienomis Kaune įgyvendino „Erasmus+“ projektą „Stop smoking start storytelling“, skirtą skatinti jaunimą mesti rūkyti kaip priemonę naudojant viešąjį kalbėjimą.

Projekte susirinko 45 dalyviai iš 6 šalių: Italijos, Portugalijos, Lietuvos, Turkijos, Graikijos ir Lenkijos. Jaunimas dirbdami grupėse gilinosi į rūkymo priežastis, poveikį sveikatai, kūrė rūkymą mesti skatinančius filmukus. Dalyviai vykdydami skirtingas užduotis buvo skatinami išeiti iš komforto zonos ribų bei taip lavinti savo viešosios kalbos įgūdžius.

Visos programos metu, dalyviai ruošėsi svarbiausiam viešinimo renginiui apie rūkymą, kuris įvyko prie Kauno pilies: Dalyviai dalino skrajutes praeiviams, viešai pasakojo su rūkymu susijusias istorijas, didelias plakatais ir flashmob šokiu siekė atkreipti praeivių dėmesį ir skatino rūkymo metimą.

Vyko mokomasis vizitas į Kauno miesto savivaldybę, kurioje jaunimas praplėtė savo žinias apie Kauną ir atrado kokias galimybes ji siūlo.

Šį iniciatyva buvo remiama ES lėšomis pagal „Erasmus+“ programą.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content