Baltijos keliui – 33: kauniečiai šią sukaktį minės naujai atgijusiame Muzikinio teatro sodelyje

Kaunas kviečia drauge paminėti 33-iąsias Baltijos kelio metines. 650 km ilgio gyva žmonių grandinė per Lietuvą, Latviją ir Estiją – vienas unikaliausių istorinių įvykių. Apie tokią laisvės išraišką kauniečiams primins antradienio (rugpjūčio 23 d.) renginiai Muzikinio teatro sodelyje. Programoje – kūrybinės dirbtuvės, fotografijų paroda ir koncertai.

Laukia turiningos kultūrinės veiklos

Kauno miesto savivaldybė drauge su Kultūros centru (KKC) tęsia ilgametę tradiciją ir rugpjūčio 23 d. kviečia kauniečius į minėjimo renginį „Baltijos kelias. Mums pakeliui“. Šiemet didžioji veiksmo dalis keliasi į atnaujintą erdvę priešais Muzikinį teatrą – 17.30 val. scenoje pasirodys Jurgis Brūzga.

Nuo 17 val. KKC tekstilės studija „Gijų sodai“ pasitiks kauniečius, kviesdama gamintis draugystės apyrankes su Baltijos šalių vėliavų motyvais. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka paruošė teminių galvosūkių ir pristatys knygų mainus.

Įtraukiančių veiklų parengė ir Kauno apskrities viešoji biblioteka. Drauge su menininke Ala Volkova renginio dalyviai kviečiami piešti Baltijos kelio simbolius – kurti ir pasiųsti sveikinimus Latvijai ir Estijai atvirukų dirbtuvėse „Sveikinimas iš Lietuvos“. Čia pat vyks kultūrinė edukacija ir žaidimas „Surask vietą istoriniams Kauno objektams“.

Istoriją primins fotografijos

Čia pat įsikurs Romualdo Požerskio fotografijos darbų paroda „Baltijos kelias“. Ekspozicija primins šį reikšmingą istorinį įvykį, įtrauktą į UNESCO tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis“.

Simbolinę įžangą Baltijos kelio minėjimui 17 val. varpais paskelbs karilionininkė  Austėja Staniunaitytė-Proietta. Jos atliekami kūriniai suskambės Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

„Baltijos kelias – ypatingas reiškinys. Jis liudija apie žmonių drąsą ir atkaklumą. Vienas bendras tikslas ir jo link vedantis tvirtas tikėjimas sugrąžino į pasaulio žemėlapį visas tris Baltijos šalis. Kaip ir kasmet, renginiais norime paraginti puoselėti savo istoriją, dar geriau ją pažinti ir dalintis gyvais prisiminimais“, – sako Kauno vicemeras Mantas Jurgutis.

Išsami Baltijos kelio renginių programa: bit.ly/baltijos-kelias.

Už Lietuvos ir Ukrainos laisvę

Kitądien po Baltijos kelio Kaunas paminės ir 31-ąsias Ukrainos nepriklausomybės metines. Rugpjūčio 24-osios vakarą mėlyna-geltona spalvomis nušvis Laisvės alėjos fontanas ir Ukrainoje nulieta, prie Kauno pilies iškilusi „Laisvės kario“ skulptūra. Šalia jų skambės savotišku laisvės himnu tapęs kūrinys „Ой, у лузі червона калина“.

Kaunas ir toliau inicijuoja bei siunčia pagalbą Ukrainai. Praėjusią savaitę Kauno miesto savivaldybės iniciatyva skirta parama viešajai įstaigai „Iki pergalės“, kurios dėka Lietuvos kariai dirba instruktoriais apmokant Ukrainos gynėjų pajėgas.

Plačiau apie kauniečių paramą ir pagalbą karo niokojamai tautai – internete: ukraina.kaunas.lt.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content