Darbą baigia Kauno ukrainiečių registracijos centras: vyriausybė naujai atvykstančių priėmimą centralizuos Alytuje

Vidaus reikalų ministerijos sprendimu, Lietuvoje prieglobsčio ieškančiais ukrainiečiais nuo šiol rūpinsis Alytaus Pabėgėlių centras bei miestų Migracijos departamento teritoriniai skyriai. Kovo viduryje Kaune atvertas ukrainiečių registracijos centras, suteikęs prieglobstį beveik 12,3 tūkst. žmonių, oficialiai užsidarys rugpjūčio 8-ąją. Į atlaisvėjusias erdves sugrįš Kauno kultūros centro veiklos.  

„Užsidarius didžiųjų miestų registracijos centrams, Kaunas veikė pilnu pajėgumu. Dabar, sumažėjus srautams iš Ukrainos, Vidaus reikalų ministerija išleidžia mus atostogų“, tačiau jei tik prireiks – veiklas ir pagalbą nedelsiant atnaujinsime. 

Noriu padėkoti kiekvienam čia dirbusiam žmogui. Jūsų dėka nuo karo baisumų pabėgę žmonės jautėsi saugiai“, – sakė Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų ir operacijų valdymo centro vadovas Paulius Keras.

Pasak jo, Kauno kultūros centre įsikūręs ukrainiečių registracijos punktas užsidarys rugpjūčio 8 dieną. Nuo šios dienos šalyje veiks vienintelis Pabėgėlių registracijos centras Alytuje (A. Juozapavičiaus g. 33). Ukrainiečius darbo valandomis taip pat priims Migracijos departamento teritoriniai skyriai. Į atlaisvėjusias patalpas, Vytauto pr. 79, sugrįš Kauno kultūros centro kolektyvai ir užsiėmimai.

Toks sprendimas priimtas dėl ženkliai sumažėjusių srautų. Pirmosiomis Pabėgėlių centro veiklos dienomis į jį atvykdavo apie 1,1 tūkst. ukrainiečių per parą, dabar sulaukiama iki 20 žmonių per dieną.

Asmenys, pradėję dokumentus tvarkytis Kaune, procesus galės užbaigti čia. Dokumentus darbo valandomis išduos Kauno Migracijos skyrius (A. Juozapavičiaus pr. 57). Socialiniai darbuotojai paslaugas teiks per seniūnijas. Ukrainiečiai dėl migracijos, apgyvendinimo, socialinės paramos ir kitų klausimų galės kreiptis į centralizuotą informacijos centrą, telefonu 1808.  

Skaičiuojama, kad nuo Kauno Pabėgėlių registracijos centro atidarymo kovo 15 d. saugus prieglobstis su laikina nakvyne, maitinimu ir kitomis paslaugomis suteiktas 12,3 tūkst. ukrainiečių. Didžioji dalis jų  – senyvo amžiaus žmonės, moterys ir vaikai. Jais, 24 valandas per parą, pamainomis rūpinosi per 40 kauniečių. Skaičiuojama, kad į savanorystę įsitraukė keli tūkstančiai gyventojų. 

Centre pamainomis dirbo Raudonojo Kryžiaus, Carito, „Gelbėkit vaikus“ ir „Maisto banko“ savanoriai bei Lietuvos šaulių sąjungos nariai. Čia paslaugas teikė Migracijos departamento, policijos, vaiko teisių apsaugos ir užimtumo tarnybos, Kauno miesto poliklinikos ir Greitosios medicinos pagalbos medikai. Taip pat savivaldybės socialinių paslaugų centro specialistai ir Kauno visuomenės sveikatos biuro darbuotojai.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content