Šalies vidurkį lenkiantys Kauno dvyliktokų rezultatai: kas tryliktas abiturientas – šimtukininkas

Ne vienerius metus Kaunas išlaiko aukščiausią poziciją šalies švietimo reitinguose. Miesto lyderystę patvirtina ir šių metų valstybiniuose brandos egzaminuose sužibėję 182 Kauno dvyliktokai. Abiturientai susižėrė 234 šimtukus iš skirtingų mokomųjų dalykų, o egzaminų rezultatai – vieni geriausių šalyje. Pažangiausiems iš jų antradienį įteiktos simbolinės Kauno miesto dovanos.

Viršyti šalies vidurkiai

Kauno mokiniai vėl pademonstravo itin aukštus pasiekimus šiųmetėje brandos egzaminų sesijoje. Abiturientų mokomųjų dalykų įvertinimai bent 4–10 proc. viršijo bendrą Lietuvos egzaminų išlaikymo vidurkį. Vienintelė išimtis – rusų kalba: kauniečių vidurkis siekia 63,22 proc., o šalies – 71,31 proc.

Valstybinius brandos egzaminus Kauno mieste šiemet iš viso laikė 2330 dvyliktokų. Gautais šimtukais džiaugiasi 182 abiturientai – maksimalų taškų kiekį surinko net 234 jų egzaminų vertinimai.

Viena gimnazistė įvertinta net 6 šimtukais. Itin solidžiais rezultatais gali pasigirti dar 2 Kauno abiturientai, surinkę po 5 šimtukus. Dar trys baigusieji gimnazijas į savo „sąskaitas“ įrašė po 4 maksimalius vertinimus iš pasirinktų egzaminų. Visi jie – KTU ir LSMU gimnazijų abiturientai. Likusieji pelnė po vieną, du arba tris šimtukus. Tarp pastarųjų – ir vienas Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos auklėtinis.

Šiemet kauniečiams geriausiai sekėsi laikyti lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą. Čia pelnyti net 99 šimtukai. Toliau rikiuojasi anglų kalba (74), informacinės technologijos (17) ir matematika (16). Maksimalus balų skaičius gautas ir iš chemijos (7), fizikos (6), istorijos (4), biologijos (3), rusų (3) ir vokiečių (3) kalbų bei geografijos (1) egzaminų.

Stipriausiai savo auklėtinius paruošė Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos sveikatos universiteto gimnazijos. Čia atitinkamai išugdyta 70  ir 41 šimtukininkai. Po dvi dešimtis šimtukų surinko ir Kauno jėzuitų bei Kauno „Saulės“ gimnazijų auklėtiniai.

Meras kvietė sugrįžti

Gabiausiems dvyliktokams, pelniusiems tris ir daugiau šimtukų, taip pat juos parengusiems mokytojams antradienį vykusiame tarybos posėdyje Kauno meras įteikė padėkos raštus, „Kaunastic“ dovanų korteles ir suvenyrus su M. K. Čiurlionio paveikslų motyvais.

Savivaldybės atstovai atskleidė, kad dovanos vertė – „Kaunastic“ kortelių piniginė išraiška – šiemet prilyginta surinktų balų kiekiui, sudėjus visus pelnytus šimtukus.

„Tegul stojamieji būna sėkmingi, o studijos aukštosiose mokyklose – rezultatyvios. Kad ir kurios šalies universitetą pasirinksite, po visko nepamirškite grįžti į savo miestą. Čia – jūsų namai. Kaunas ir toliau stengsis, kad rastųsi daugiau darbo galimybių talentingiems įvairių sričių profesionalams, todėl esate ir būsite labai reikalingi“, – sako meras Visvaldas Matijošaitis.

Solidūs matematikos rezultatai

Šiemet didžiausiu iššūkiu Lietuvos dvyliktokams tapo matematikos egzaminas. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kauniečių rezultatus išskyrė kaip vienus geriausių tarp visų šalies savivaldybių –išlaikė trys iš keturių Kauno abiturientų arba 75 proc. visų laikiusiųjų. Beveik šimtas jų surinko 86–100 taškų.

„Vaikų jau seniai nedomina „sausi“ uždaviniai ir teorija. Juos įtraukti galime tik parodydami, kad matematinis raštingumas ir loginis mąstymas – įgūdis, kurio reikia kiekvieną dieną.

Čia svarbus mokyklų vadovų, pedagogų ir tėvelių indėlis. Kiekvieno jų įsitraukimas prisideda prie geresnių rezultatų“, – kalbėjo Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Pasak jos, Kauno švietimo inovacijų centras drauge su švietimo bendruomene jau trečius metus stiprina kauniečių matematikos žinias.

Mokiniai nuolat kviečiami į inovatyvius užsiėmimus. Vienas tokių projektų – „Iššūkis matematikai“. Čia vaikus edukuoja matematikai, psichologai ir robotikos vadovai. Užsiėmimuose sprendžiami uždaviniai, mokomasi įveikti stresą, mąstyti kritiškai ar ieškoti kūrybiškų sprendimų. Rugsėjį mieste startuos nauja iniciatyva – matematikos laboratorija „MatLab“.

Drauge su vaikais mokytis gali ir jų tėvai bei pedagogai. Jiems organizuojamos įvairios paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, teikiamos konsultacijos.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content