Liepos 6-oji Kaune: daugiatūkstantinis kauniečių choras prie Kauno pilies vieningai sugiedojo himną ir nusilenkė iškilioms asmenybėms

Trečiadienį, minint Valstybės dieną, pilnutėlėje pilies lomoje pagerbta ir apdovanota kone pusšimtis miestui nusipelniusių asmenybių. Iškilminga ceremonija tradiciškai surengta festivalyje „Operetė Kauno pilyje“: paskelbti Kultūros premijų laureatai, įteikti „Tauriukai“, Vyčio statulėlės ir Santakos garbės ženklai. Laisvės šaukliui, savo gyvybę vardan Lietuvos paaukojusiam Romui Kalantai, po mirties skirtas Kauno miesto garbės piliečio vardas.

Simboliškai iškiliems svečiams ir jų atstovams ant scenos apdovanojimai įteikti vieningai sugiedojus „Tautišką giesmę“. Sausakimšai užpildytose pilies prieigose gausiais aplodismentais palydėti 43 šventinio vakaro laureatai.

„Liepos 6-ąją kasmet prisimename garbingą šalies praeitį ir su viltimi žvelgiame į ateitį. Kiekviena valstybė prasideda nuo žmogaus – jo aplinkos, namų ir galiausiai miesto. Kviečiu pamatyti ir įvertinti, kokį Kauną mes turime šiandien. Šis šiuolaikiškas, veržlus miestas – tai Jūsų visų bendras kūrinys.

Kiekvienas savaip statome, auginame ir stipriname savo miestą – idėjomis, darbais, pasiekimais. Dabar atėjo metas visiems drauge pasveikinti ir pagerbti nusipelniusius kauniečius, iškilias asmenybes. Tai yra įkvepiantys pavyzdžiai, kad kiekvienas galime padaryti šį tą gero ir prisidėti prie bendro tikslo – kurti jaukius savo namus“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Apdovanojimų ceremonija prasidėjo nuo Kultūros premijų įteikimo. Už ilgametę, aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą Kaune ir miesto  vardo garsinimą pasaulyje apdovanojimo sulaukė dailininkas Pranas Griušys, fotomenininkas Ignas Maldžiūnas, kompozitorius, dirigentas Raimundas Martinkėnas, poetas Algimantas Mikuta ir architektė Regina Tumpienė.

Už ypatingus nuopelnus Lietuvai ir Kaunui, ypač uolų ir sąžiningą darbą kultūros ir meno srityje bei aktyvią visuomeninę veiklą prestižinis miesto simbolis „Tauriukas“ atiteko Lietuvos kultūros ir visuomenės veikėjui Jonui Jučui ir poetui, dailininkui Gvidui Latakui.

Dar vienas prestižinis apdovanojimas – Vyčio statulėlė – skirtas 90 metų jubiliejų švenčiančiam krepšinio treneriui, Kauno miesto garbės piliečiui Vladui Garastui. Už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai, ilgametį darbą ir visuomeninę veiklą šiuo apdovanojimu taip pat atsidėkota Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentui Zigmantui Dargevičiui bei dainininkui, kompozitoriui Linui Adomaičiui.

Šventėje išskirtinės padėkos sulaukė lietuvių disidentas, prieš sovietinę valdžią protestavęs Romas Kalanta. Jam po mirties skirtas miesto garbės piliečio vardas.

Trečiadienio vakarą be šių apdovanojimų renginyje išdalinti ir 32 Santakos garbės ženklai.

3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklai:

 1. Laurynas Senkus, UAB „Conresta“ Statybos direktoriaus pavaduotojas
 2. Vytautė Stankevičienė, Lietuvos Raudonojo kryžiaus Kauno Pasiruošimo ekstremalioms situacijoms savanorių būrio savanorė
 3. Edvinas Šakalys, Lietuvos Raudonojo kryžiaus Kauno Pasiruošimo ekstremalioms situacijoms savanorių būrio savanoris
 4. Dalia Teišerskytė, poetė, prozininkė, žurnalistė, visuomenės ir politikos veikėja
 5. Tadas Valeika, projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ techninės dalies kuratorius
 6. Remigijus Žarėnas, Koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ koncertmeisteris
 7. Lina Duobaitė, Kauno miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių skyriaus vedėja

2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklai:

 1. Saulius Bartulis, koncertinės įstaigos Kauno miesto simfoninio orkestro Kauno styginių kvarteto meno vadovas
 2. Gintaras Čepurna, UAB „Archas“ direktorius, architektas, projektų vadovas
 3. Paulius Jankūnas, krepšininkas
 4. Birutė Letukaitė, Kauno šokio teatro „Aura“ direktorė – meno vadovė
 5. Vladas Korsakovas, bendrovės ,,Sportland LT“ vadovas
 6. Tomas Kuleša, UAB „Archas“ architektas
 7. Saulius Lazauskas, UAB Kauno švara generalinis direktorius
 8. Rimantas Lekavičius, Kauno valstybinio muzikinio teatro direktoriaus pavaduotojas kultūrai ir bendriesiems reikalams
 9. Mantas Navalinskas, UAB „Archas“ architektas
 10. Rūta Paškauskienė, Lietuvos stalo teniso žaidėja
 11. Aurimas Ramanauskas, architektas
 12. Audrius Ražaitis, statybos inžinierius – konstruktorius, projektų vadovas
 13. Virginija Vitkienė, VšĮ „Kaunas 2022“ direktorė
 14. Rytis Zemkauskas, projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kuratorius, šiuolaikinio Kauno mito Trilogijos idėjos ir scenarijaus autorius televizijos žurnalistas, laidų vedėjas ir prodiuseris
 15. Vytautas Žymančius, Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas, ats. kapitonas
 16. Profesorius, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras Remigijus Žaliūnas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kardiologijos klinikos vadovas
 17. Nerijus Valatkevičius, Kauno miesto savivaldybės administracijos Miesto planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas
 18. Ona Gucevičienė, Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja
 19. Vigimantas Abramavičius, Kauno miesto savivaldybės administracijos Statybos valdymo skyriaus vedėjas

1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklai:

 1. Jerzy Bańkovski, Lietuvos Garbės konsulas Lenkijoje (po mirties)
 2. Vidas Bružas, Kauno sporto mokyklos „Gaja“ bokso treneris
 3. Bernardas Gytis Padegimas, režisierius
 4. Vytautas Kaladė (po mirties), Lietuvos antisovietinio pasipriešinimo dalyvis (1947-1995)
 5. Alvydas Laiškonis, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, gydytojas infektologas, habilituotas biomedicinos daktaras
 6. Eimantas Stanionis, boksininkas

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content